Nedá sa mi vobec spat už vyše týždna!

Príspevok v téme: Nedá sa mi vobec spat už vyše týždna!
zbludiladusa

z nicoho nic,nemozem spavat,ako mam aj problemy v rodine,v škole,ani v partnerskom vztahu sa neni čím pochvalit,ale to mam už strašne dlho,cize nebude to tým.ale už vyše tyzdna nespím,presne 10.noc
chce sa mi strasne spat,lebo som unavena,telo by chcelo spat,ale mysel neustale funguje,je bdelá!!!
tak som po týždni bola u Mudr,dala mi Frontin a sanval na spanie.po tych dvohc liekoch zaspím na 4 hodiny,aj to trhane.Alebo na 8 hodín,podla toho,aku si dám davku.
som zufala,nechcem ,odmietam žiť na liekoch,som strasne mlada!!! mam len po 20-ke
nechcem tie sproste lieky,lenže nič ine mi nepomaha,nechápem,co sa mi stalo.nič ,ziadnu traumu som nezazila,neviem si to nijako vysvetliť:(
jednoducho to prišlo.
skoro som zomrela,ked som nemohla spat celych 7 nocí !! nič :( ani na okamih :(len som hrozne bola ospala.
no bdela stále
nikdy predtým sa mi to nestalo,maximalne,že som jednu noc celu nespala,ale potom som to na druhu dospala.
prirodne preparaty mi nepomahaju,
čo sa to so mnou deje ?:(
teraz mam zavrate,brnenie v koncatinach,najma v lavej ruke.strašne sa bojím,ci to neznamena nejaku chorobu.!!! poradte prosím vas

nellyy

Táto téma je presne ako o mne, už od minulého týždňa utorka nespím. Vyčerpaná som až tak, že som posledné dve noci užila oxazepan aj keď viem, že som sa z neho (dávno) dostávala ťažko.

RNG ten melatonin sa dá zohnať vo forme kapsúl, či ?

som nešťastná nakoľko som začala robiť dve práce a týmto spôsobom čoskoro skolabujem....ďakujem aj ja za všetky rady.

a šport momentálne nestíham nakoľko robím cca 12 hodín denne, ale aj keď ráno môžem niekedy spať do pol 7 už od 5 straším :-(
ale potichúčky si pustím telku a snažím sa zaspať, no a nič, keď tak len chvíľkové zadriemanie...

RNG

Hormon co ta udrziava bdejucu je adrenalin a cortizol.
Hormon co uspava je melatonin.
Melatoin sa da dodat tesne pred spankom vo forme potravinoveho doplnku. Davky su od 1 do 10 mg.
Umele chemicke uspavadla nie su odpoved na to, a aj ked ucinkuju mnohe dobre, maju privela skodlivych postrannycy ucinkov.
Dolezite je dodrziavat presny rezim cez den sa pohybovat na silnom svetle a v noci spat v tichu a uplnej tme. Totiz len tak sa ti moze uvolnit dostatok melatoninu v mozgu a potlacit ucinky adrenalinu a cortizolu

ventolin

ahoj, chapem, ze to mas ozaj narocne obdobie...musis verit, ze ako prislo tak aj odíde.
moj otec berie lieky na spanie uz roky, je to hruza, ked sa tym pcha a nechce si dat pomoct inak, vraj uz je neskoro..tvoj pristup k tymto liekom je spravny, su to predsalen silne lieky, navykova vec,...skus ist cestou bylin- najme taky caj z lubovnika podkovaneho, ci z korena valeriana lekarskeho...predavaju aj valerianske kvapky..daj tomu sancu.
tiez sa skus samej seba v tichosti spytat uprimne z coho asi tak by to mohlo byt...evidentne ta nieco trapi, snaz sa byt uprimna sama k sebe a urcite najdes odpoved, aj ked si obcas tiez tazko pripustame, ze by sme mohli byt slabsi ako silnejsi...
sport je tiez vyborny pre spravnu rovnovahu tela i mysle...
este ti pripajam link, kde najdes duchovnu pricinu nespavosti, je tam aj mala afirmacia - ale v zasade je na tebe, co si v tom duchu budes zelat sama pre seba..

www.sha.wbl.sk

skus, drzim palce a daj vediet ci sa Ti polepsilo,
Verim, ze hej

Marsmeloun

pisem z vlastnej skusenosti : potrebujes sa ukludnes... si vystresovaná ...ved sa pozri ako to vsetko beres ... a už prečo nespím a zase nespí, bože a už tolko hodín a este som hore, a iný už spia a som unavená co ak to bude choroba prečo a prečo ,,, ono vlastne ty si už líhas s tym, že nezaspíš a bojis sa toho, že nezaspíš a strasne sa to sustredís až tvoja mysel nemože prejsť do utlmu lebo ju stále nabudzuješ tými myslienkami .. pozri ... počas dna si zasportuj, kukni film, kniha proste čo ta baví .. vecer sa kludbne pomodli .. lahni si ..a uvolni sa ... poprípade sa nauc robiť relaxaciu...alebo si predychaj do brucha ( výchych 2* dlhý ako nádych ) ... nerozmyslaj nad tym .. zaspím zaspím nezaspím ... aspon budem ležať so zavretými očami a oddychnem si takto .. telo si vezme spánku kolko potrebuje ... nevyrabaj si stres sama :) a neboj ono sa to upraví ... :) a neboj sa ticha a svojich myšlienok .. všetko bude dobre :)

SunnyDay

Ahoj , Možno to vyznie blbo, ale skús sa pomodliť. Mne to pomáha, vyrozprávať sa (bohu) a úprimne ho poprosiť o pomoc.

redka

a ci zvyknes robit cez den? chodis do skoly do prace? aku mas napln dna? ak si to uz pisala, sorry necitala som vsetko.... mozno mas problem so spankovym hormonom... a co vyziva? co zvyknes jedavat? key si chodievala spat a kedy si vstavala?

zbludiladusa

ja nechcem akosi cpát do seba lieky:( frontin,diazepam,salvan,ci co:( už mam toho vyse tyzdna dost:(nechcem sinicit pecen a otupovat mozog:(
mam stresy ,nervy ako každý clovek:(
ale nedokážem spavat:(
najhoršie je,že nevim,co sa mi stalo ,ale nikdy som to takto nemALA proste,nikdy ..
len pred cestou nespávam,ale vobec,niekedy sa podarí na hodinu dve zaspať,no etraz ani nie,najhoršie je,že vravím,nechcem sa dopovať prilis liekmi,aj tak za polsedny rok som ich brala az prilis:( dokonca mam z nich zvacsenu pecen
takže nechcem :( a som strašne mlada na antidepresiva a lieky na spanie,ved ani moji starii rodicia ich neberu !:( co maju 80 :( a ja by som ich mala brat ?som z toho v koncoch.
mozem robit,co chcem,ale spánok nikde.nepomoze mi ,aj ked sa prejdem cez den 10 km ,som unavena jak pes a nič ,spanok neprichodí:(
citim sa stratena:(
čo je toto za sproste obdobie,nechápem sa ,ci sa mi nieco nedeje,alebo co:(bojím sa,bla som aj za Mudr.a ona nič na to,iba frontin:(lenže ten mi robí zle,tak už iba diazepam,no ten nič moc tiež:(
neni nic horšie ako nespanok,hoci sa vam chce:( a pritom v takom mladom veku !!bojím sa,ze to už mi ostane nafurt:(
ale zacalo to cele z nicoho nic...jedna noc,dve noci,tri noci..a styri noci...( prišlo to náhle:( preto sa obávam:(
dokazala som spat vkuse bez prebudenia aj 15 hodin niekedy :(citim sa hrozne,

aňuša

tvoj problém poznám aj ja..neustále mi chodí myseľ po niečom a nedokážem zaspať. Vedela som, že potrebujem prehlušiť svoje myšlienky a tak som si dala do spálne TV a pri ňom okolo polnoci zaspím...ja sa v podstate okolo 22,00 otočím nabok, zavrem očí a vnímam z TV len zvuk ... niekedy mi ide aj celú noc :)

no a frontin poznám, neberiem ich pravidelne, len ked mám niečo stresujúce pred sebou : niečo vybaviť, svatba, pohrea a pod. lebo ja mávam také stresy z takýchto udalostí, sa trasiem a pod. Frontim pomáha na to, ale žeby aj na spanie ?

Vyskúšaj ten TV, mne pomohol..

miki25

osobne boli časy, kedy tiež som nespal aj 4-5 dní. 2 dní som spal normálne a zas 4 dní nič a tak dokolečka trvalo to niekedy aj mesiac...nejako som to, ale neriešil :D

deny_189758

Častokrát to môžu byť skryté problémy,mysliš si že to tym určite nieje že aj ked maš problemy tak ťa toto určite neovplyvnuje. Ale môže to byť aj tým , treba sa vedieť uvolniť alebo si chod večer pred spanim zabehať ...fyzická aktivita odbúra stres a lepšie sa ti bude zaspávať :)