Nemozem mat vztah so ziadnym dievcatom ktore sa mi paci a ktore si vazim?

Príspevok v téme: Nemozem mat vztah so ziadnym dievcatom ktore sa mi paci a ktore si vazim?
gandalf0

Ahoj

toto je moj debut tu na zdravie.sk, tak ma prosim neukrizujte.

Zacnem rychlym introm: studujem informatiku na matfyze. Na svoje studium a pracu sa stazovat nemozem, mam 21, (paradoxne?) vysportovanu (i ked nizku -174cm) postavu, priemernu tvar a za sebou nie prave najidealnejsie detstvo. Zatial som sa zien ani len nedotkol ...

Problem, ktory momentalne riesim je nasledovny:
Uvazujme, ze sa mi paci osoba (ako fyzicky, tak i z hladiska osobnosti - krasa hra rolu, ale vzhladom k tomu, ze povazujem 80-90% zien svojej vek. skupiny za velmi pekne, ovela viac dbam na osobnost, vlastnosti, zaluby, povahu atp.)

Neviem sa ubranit silnemu pocitu, ze akonahle by som bol vo vztahu s osobou, ktora sa mi velmi paci a ktoru si hlboko vazim - a teda chcem aby bola dana osoba stastna a spokojna, automaticky mi napada, ze by bolo pre nu lepsie, keby randila s nejakym inym muzom - krajsim, vyssim, lepsim a podobne.

Nejedna sa teda len o problem lokalny (viazany na jednu konkretnu osobu) ale vseobecny - v skratke: akonale sa mi paci, a za predpokladu vztahu som automaticky smerovany uvazovat, ze si 'zasluzi' vacsie mnozstvo radosti s vhodnejsim a lepsim muzom.

Vdaka za precitanie

gandalf0

Sejla: tak vdaka. To ze neviem co zeny chcu mi akurat tak dodalo potrebne sebavedomie ...

Pochopit muzov je asi jednoduchsie, ale stale je to prilisna generalizacia.

Co sa krasy tyka, tak v tom pravdu urcite nemas. Dobra sanka, vysoke licne kosti, cista plet, dobre rozlozenie pomerov oci,nos,usta, k tomu symetria a mas recept na peknu tvar.

I ked sme trocha odbehli od temy, ale asi naozaj radsej debatovat toto ako ten originalny problem, kedze je to menej narocne ...

Sejla

Gandalf, ty nemáš šajnu, čo ženy chcú a čo sa im páči. Ja sa prevažne bavím s mužmi a už poznám tie vaše myšlienkove pochody, aj keď stále vás nechápem úplne :D Ale väčšinou blbčekovia si o sebe myslia, akí sú úžasní, a tí najlepší o sebe stále pochybujú. Ináč ani neviete zhodnotiť druhých chlapov, čo sa krásy týka. Nechaj ženu rozhodnúť sa, či ťa chce, alebo nie.

MultiLevel

kvetinkaInka, ty si mozno myslis, ze si prenho idealna, ale keby ste sa cisto teoreticky dali dokopy, on by s tebou nemohol byt, lebo by si si zasluzila niekoho lepsieho ako je on :D :D Podla neho samozrejme...
Gandalf, neviem o akej symetrii to pises, ale zas sa len v niecom sparas a vysledok ziadny :) Nuz, pekny den ti :)

kvetinkaInka

Ja napisem za seba ze podla opisu si idealny typ pre mna. Vyska 174 cm nieje az taka mala mne sa pacia prave nizsi muzi ako vysoki. Nemam rada tych co maju 180 cm a viac imponuju mi nizsi. Kolko poznam chalanov alebo muzov z okolia co maju taku vysku ako ty. Niektori su doslova na zjedenie. Ked mas pekny xichtik a sportujes, mas pekny uces a zuby akotak dobre tak nemas co stratit. Trosku viac si ver a nemaj obavy. Ak budes velmi neisti okolie to vyciti. Ahoj ;)

KtK

nerozumiem co riesis :D ....este ani nie si vo vztahu a uz z neho chces zdupkat, lebo dotycna co sa ti paci ma podla teba na viac? ..ak by ti dotycna povedala, ze je s tebou stastna a ze sa jej pacis presne taky aky si vtedy by si co spravil neveril jej to ci co? snazil by si sa ju presvedcit ze ma preludy a ze sa jej vlastne nepacis? :D ako prepac, ale prilis to analyzujes.. myslim, ze keby sa ti nejaka fakt az tak paci tak by si sa mal skor snazit ju ziskat a ukazat jej ze ty si ten najlepsi pre nu a nie sam sa zhadzovat ze ini su krajsi vyssi atd ...toto zmen v svojej hlave a je po probleme

kafe

ešte k tej symetrii, každý dom má svoje kvality a prednosti (alebo aj nie), ale nie každý človek ich dokáže vnímať a oceniť. A nedá sa zovšeobecňovať, že všetci idú iba po fasáde a modernosti a prepychovosti.. niekto chce pri dome obrovskú záhradu, niekto les, niekto chce bývať v meste... je toľko možností, že je škoda sa uzatvárať a myslieť si o sebe, že JA som nanič, lebo tí druhí sú lepší. Nič také neexistuje. Rozumieš? Ponuka i dopyt je tak neskutočne rôznorodá, že tebe stačí si len ujasniť, kto si TY a čo chceš a viac ti neni treba. Nájdeš čo hľadáš a budeš nájdený a ocenený. Uvidíš, že hej :) ak prekonáš tie svoje komplexyi (furt neviem aké i).

kafe

Je to symetrické. Vieš, aj zraniteľnosť u žien musí mať isté hranice, lebo ak je žena príliš mäkká, už to viac neni príťažlivé a pripomína skôr neschopnú handru. Zraniteľnosť u muža je iná ako u žien (menšia?) a v iných veciach, ktoré zas ženy tak citlivo nevnímajú. A práve tu sa skvelo muži a ženy dopĺňajú a vyrovnávajú.
Citlivosť a zraniteľnosť je rovnako príťažlivá aj u muža - v správnej miere a v správnych veciach (tá miera je veľmi individuálna a pre každého je príťažlivé niečo iné, preto aj precitlivelí muži nájdu svoje obdivovateľky, aj drsní chlapi). Robí ho to človekom. Človekom, čo dokáže vnímať svoju partnerku. Necitlivý chlap partnerku vníma ako kus nábytku. A to sa žiadna žena asi nechce takto cítiť.
Ty si hlavne nájdi svoju vlastnú mieru, nejaký svoj "stred", kde sa cítiš pohodlne, sám sebou, vo svojej koži. A nepochybuj o sebe.

gandalf0

kkaffik: to je velmi zaujimava analogia, vdaka. Moja prirodzena reakcia na nu je, ze je to svojim sposobom velmi pritazlive.

Pre kompletnost vsak dodam otazku - je to symetricke?

Mam strach, ze nie. Zranitelnost u zien je atraktivna vlastnost ("ziada si ochrancu, maskulinitu"). Na druhej strane nepredpokladam, ze by bola citlivost a zranitelnost muza povazovana za atraktivnu vlastnost.

kafe

gandalf, niekoho staré, obývateľné domy priťahujú. Vieš prečo? NIE preto, lebo sú masochisti a chce sa im trpieť a trápiť s opravami, ALE pretože takéto domy majú úžasnú atmosféru, ktorú žiadne lepšie/novšie/krajšie domy nemajú.
Ak si nájdeš rovnako zakomplexovanú ženu, ktorá je ale pre teba cenná, je presne to, čo chceš, a ona ti povie - máš na viac, nie na takú chuderu ako som ja - čo by si si pomyslel? Išiel by si si hľadať lepšiu?

doubledog

prilis sa sustredujes na to, co chce, alebo by mohla chciet, zena.
to je zakladna chyba, jedna z veci, ktoru zeny najviac na muzoch neznasaju.
a tiez je pravda, ze zakladnou muzskou crtou je vnimat sameho seba ako najlepsieho z najlepsich :)
prinajhorsom druheho najlepieho z najlepsich.
ale neboj, si mlady, inteligentny a citlivy, takze je prirodzene, ze si to myslis.
postupne zeny pochopis, su to jednoduhe stvorenia
len sa neozen predtym, nez to pochopenie pride.