Velmi trpim

Príspevok v téme: Velmi trpim
lla000

Ahoj,takze neviem ako by som zacala,zacnem tym ako sa to stalo.Kedysi ked som bola mala mala som zvlastne pocity lutosti,stach.Vzdy ked som to mala tak sa potom nieco stalo.A to mam do dnes a este intenzivnejsie to prezivam a horsie ,ten dar neznasam ,najradsej by som zomrela ako by som mala toto prezivat.Je to take ako keby ste sa smiali choremu do oci,ale vy nechcete a musite,vzdy ked nieco citim pozeramsa na dany predmet stale dokola a neviem preco,proste sa musim divat neviem preco a lutujem to.A vcera bola botka za vsetkym.Minule od susedy nam prisiel po dlhe dobe do pivnice na noc ,divala som sa nahho lebosom sa bala ,bolo my ho luto,volala som nahno ze malicky kocurik a tak.Lenze kedze vzdy ked JA nieco uroym ta je zle .a samozrejme stalo sa to ,nasli ho zrazeneho..mne je tak zle z toho..teraz si to pripisujem vsetko sebe ,ked to nezazijete ten pocit tak neviete.rodina my nechce verit ze si domyslam ale ja to citim inak a niesom hlupa..zblaznim..neda sa s tym zit..ma tu niekto nieco podobne?ja sa raz znicim a zblaznim z toho..velmi my je luto toho kocurika,boze moj..:((((

lla00

na wiki je vsetko napisane o kazdom druhu antidepresiv a ked som to citala prislo my zle z toho ake je to svinstvo.ked clovek vysadi liek je na tom horsie..rozne vedlajsie ucinky a lubovnik bodkovany je vraj lepsi ako antidepresivum..ktovie

excentrik

lla000: Z Cipralexu si bola omamena? Na zaciatku mozno trochu. Ale urcite si ho nemala len tak vysadzat zo dna na den. Mne Cipralex ziadne vedlajsie ucinky nepriniesol, akoby som ho ani nebral.. ale je pravda ,ze pozitivny efekt tiez nie je velky. Snad mi da lekarka uz nieco ine, hovorim jej, ze Cipralex na mna moc neposobi, ale ona si za tym stoji.

Inak na obsesivne myslienky sa pouzivaju prave antidepresiva.

lla000

tak zdravo sa nestravuje v dnesnej dobe nik,vsetko je chemicke.ale ovocie a zeleninu je. aj prisun vitaminov a tak.zistili my z krvy malo zeleza ,mam ho dost nizke a odkedy jem zelezo myslim tabletky tak ma prestala hlava menej boliet.inak sa my nic nezlepsilo.a pohyb?toho mam haba dej ,teraz posledne roky stale chodime po horach a tak.neviem ale aj ked som v horach tak aj tam sa to nezastavi prave naopak sa bojim co bude doma ci sa neco nestalo a tak ,toho je vela co sa my roby v hlave,je to vezenie vo vlastnom tele,vobec neviem kto som,viem co chcem a nikdy sa k tomu nemozem dopracovat,nechcem sa lutovat,ale kto zazije vie o com hovorim,nemam ptiatelov,lebo sa bojim ze im nieco sposobim len mojou pritomnostou a tak dale a tak dale,vela toho je co zazivam..skoda ze neexistuje nejaky liek ktory by vyriesil vsetky fobie,rany na dusi..no

kukucka-ka

suhlasim s poetkou. asi bude lepsie ked najprv skusis psychologa..

myslim si, ze lepsie ako lieky je skusit kognitivno-behavioralnu terapiu, v ktorej sa vystavujes tym veciam, ktore ta stresuju a nutis sa nevykonat to, co tvoj stres zazenie. najprv len na par minut a potom stale viac a viac, az si po case schopna uplne odignorovat tie myslienky.
je to tazke, aspon na zaciatku, ale je to velmi ucinne. no musis sa snazit prijat fakt, ze tie myslienky su len ocd a nie realita

este by som chcela podotknut, ze vela ludi s psychickymi problemami ma aj nejaky problem v inej oblasti zivota. ak je to aj tvoj pripad, skus urobit vsetko pre to, aby si to zlepsila a mozno sa ti ulavi aj v mysli

tiez zdrava strava nie je na skodu a urcite aj pohyb :)

poetka

Chod najprv len k psychologovi. Mozno to ustojis bez liekov, len prostrednictvom psychoterapie. Dolezite, aby si verila tomu, co ti bude psycholog hovorit a riadila sa jeho radami. Tie myslienky sa daju skrotit.

lla000

ano nasla som si to uz skor,myslim ze to tym pravdepodobne bude,je to svina ta choroba ci co to je,jedine co my pomoze je fakt byt na liekoch a psychiatra,a tak som sa cele roky vyhibala ist k psychiatrovi,lebo nemam s nimi dobre skusenosti,nadopovali ma liekmi cipralex a bola som omamena,tak som z jedneho dna na druhy prestala uzivat ..no hrozne a ked si predstavim ze my nic ine nezostava len znovu tam ist tak ma mrazi a trasie celou..ach boze,ale budem musiet ist lebo uz nemozem vydrzat tak ma to nici.

kukucka-ka

o tetanii toho vela neviem, ale tiez si myslim, ze to mozu byt obsesivne myslienky - teda obsesivno-kompulzivna porucha. skus si vyhladat nejake informacie o nej a popremyslaj, ci najdes nieco podobne. bola si uz u psychologa alebo psychiatra? a kto ti diagnostikoval tetaniu?

leila25

podľa mňa máš obsesívne myšlienky. viem si predstaviť, že to máš ťažké keď to stále riešiš, ale skús sa porozprávať s niekým, kto by ti vedel pomôcť. nejaký psychológ... a tetánia s tým môže súvisieť, keďže telo je systém. neboj sa, to sa vyrieši, ale nevzťahuj všetko na seba.