Ovsené vločky každý deň

rhea

po ovsenych vlockach mam dlho pocit nasytenia, fakt nemaju vysoky GI.. okrem toho, ked som si pozerala potravinove-vyzivove tabulky konkretnych vitaminov a mineralov, takmer vsade boli vlocky na 1. mieste..ale netreba to prehanat samozrejme...a tvrdenie radsej zdrave tuky a biekoviny-suhlas, ale potrebujes aj cukry, bez nich to nejde, cinnost mozgu atd..a vela bielkovin skodi. zatazuje to oblicky, vysoky prijem odvapnuje kosti a zvysuje riziko niektorych druhov rakoviny..pod vplyvom silnej masmedialnej masaze, nejedze sacharidy, jedzte vela bielkovin casto aj silny rozum povoli...

Fleur-de-lis

súhlasím, vločky by sa nemali jesť každý deň a ak tak v malých množstvách. Jednak sú to obilniny (lepok, a vysoký GI) a sú to sacharidy, ktoré ti na dve hodiny zvýšia cukor v krvi a potom keď ho more inzulínu zrazí tak máš opäť hlad ako vlk... Radšej zdravé tuky a bielkoviny a veľa zeleniny.
Vločky, musli, cereálie, celozrnný chlieb, biely chlieb, cestoviny - nič z toho by nemalo v strave prevládať, práve naopak.

odpovedam

viem, ovecka :-)
ale uz aj ti spiknuti doktori sa rozhodli vyjst na svetlo sveta s liekmi. Liek na HIV uz mame, prave sa testuje, na babatkach narodenych infikovanym matkam zabral, SAV testuje nejaku kapsulu na diabetes a zaroven na rakovinu. Onedlho pride prevrat v medicine - personalizovana medicina, kazdemu na mieru, kedze lieky nie su vsemocne. Tesim sa potom na nove a fantasticke konspiracie :-). uz aby to tu bolo :-)

0vecka

2 odpovedam a saq to nevies ze vsetci vedci sveta su dohodnuti? Lieky na rakovinu a HIV su uz predsa osvietenym jedincom davno zname

odpovedam

ja viem o genetike dost, rozhodne dost na to, aby som vedela, ze strava nie je vsetko. Mnohe nedostatky ludskeho tela su sposobene chybou, kedy telo nema mechanizmy na vyrobu urcitych proteinov/enzymov. A s tym nespravis nic. Preto maju niektori ludia prirodzenu ochranu proti HIV. Ale ak vies takymto ludom s vrodenymi chybami poradit, velmi rada si precitam tvoje zdroje. Lebo to vies potom toho ovela viac nez k comu dospela veda na celom svete az doposial ;-).

0vecka

2 vitavi nikam sa tymito tvrdeniami nedostavame... ty si proste hovoris svoje ale nevies to podporit... to ze to napises znova a zmenis ton sa z toho nestane pravda