Neviem povedať R

excentrik

Tu nehovorime o rengani (ala papagaj), ale o "suslavom" R - t.j. takom , ake ho vyslovuju male deti, ktore sa to este nenaucili. Tito ho vacsinou vyslovuju ako take jemne "J" ,ci dokonca "V" , co je znacne komicke hlavne v dospelom veku, lebo, ako som uz spomenul, takto to vyslovuju deti.

rackar - v tomto pripade je vhodny priklad skor Beblavy.. ten ma este aj priezvisko ako stvorene pre neho :-D

mertuarez

Este by som ti poradil ze neni slovo ako slovo. Skusal som krk vyplul som asi tak k-k nenavidel som to slovo. A ani nevravim ze trch bol tiez des. Ale hrdlo vrana. Jednoducho sa nauc R na sucho a potom skusaj kombinacie vr br su asi take najlahsie. Nediv sa ked ti bude zozaciatku mozno aj trochu blbo. :D

mertuarez

Ja rackujem tiez ale ked chcem viem povedat R normalne. Je to iba vec zvyku. Da sa to naucit. Ale je to ako lamentovanie nad pupkom. Jedine co pomoze je cvicit a nie lamentovat. Aj piskat sa naucit jedine tak ze to budes cvicit. Mozem ti povedat ze prve dni ma bolel jazyk z toho kolko som sa snazil. Ale slo to a mal som aj strasne nervy na seba ze to neviem. :D

rackar

o boze robite problem z rackovania sa spamatajte kolko ludi rackuje v mojom okoli a co teraz? Ved je lepsie rackovat ako suslat bez zubov. Ved sa pozrite kolko predstavitelov statu rackuje minestrka zdravotnictva, Pociatek, Kotleba atd. Take slabe rackovanie je este v pohode horsie ked uz to R vyslovuju niektori ako L. Raz som pocuval v radiu jeden rozhovor s neviem kto to bol host nepamatam a rackoval tak ze hovoril L. A pritom to bol nejaky poc. expert takze rackovanie nieje znak debilizmu je to rec. vada ktoru rodicia zanedbali v detstve. Niekedy ju moze sposobovat aj trosku viac prirasteny jazyk coho riesenim je len operacia ako u mojej sesternici. Pokial nechcete robit v televizii ci v rozhlase tak to mozte mat v p**i ze rackujete. U niektorych zien to posobi tak sexi ;)

excentrik

letenka - to nie je rackovanie, rackovanie je, ked clovek renga ako "papagaj".. To , co ona opisuje je nechopnost povedat "R", cize rozprava ako dieta, vyslovuju to vacsinou ako take polovicne "J" .. Ani jedna z tychto recovych vad nie je pekna a uz vobec nie sexi ..ako si niektori myslia. Nevidim dovod, preco by sa vyslovovat "r" nemohla naucit. Je to zalezitost cviku.

keysha777

tiez mam 18 rokov a neviem povedat R a vobec mi to nevadí:) netreba si stym robit tazku hlavu nieje to ziadna vada ani choroba.. :)

Lored 11811

Ahoj tento problém som mala aj ja, nevedela som dobre vysloviť R a vždy to znelo ako keby som pochádzala z Francúzska .. Hľadala som čo mám robiť a našla som že je denne nahlas vyslovovať slová/ vety ktoré majú písmená R. Musím povedať že mi to pomohlo a výslovnosť je lepšia, musíš sa snažiť a pôjde to ! :) (najlepšie sú jazykolamy na písmeno R)