Dva roky na AD a opat na zaciatku

Príspevok v téme: Dva roky na AD a opat na zaciatku
sarategane

ahojte...skoro dva roky sa liecim na uzkostno-depresivnu poruchu, po zosypani sa z prace a vztahu mi ju diagnostikovali, odvtedy beriem AD, alventu...uz som bola celkom fajn na tom, po viac ako roku! tak sme sa snazili znizit davky a aj ju vysadit. no v priebehu toho sa zmenili vztahy v rodine, sestra mi podkopala nohy a ja zas pafam do diery v ktorej som bola predtym. lekarka mi predpisala nove AD, zevraj ta alventa uz nema taky efekt tak mi dala magrilan. som zufala, rok som sa naozaj snazila, makala na sebe a zmene teraz si pripadam ako na samom zaciatku. nevladzem uz. :(

sarategane

Naozaj niekedy mi uz unika vyznam toho celeho trapenia sa ci z s liekmi alebo bez, a dostava ma to do len vacsej apatie...ze pokial clovek nema zazemie, tak sa z toho asi nevyhrabe.

jajaa

Dobre RNG, hrajme sa so slovíčkami. Tak 8 rokov som kompenzovaná liekmi podľa aktuálnej potreby, čo mi umožňuje normálne sa zapojiť do bežného života bez príznakov depresívneho ochorenia. Už som to písala a znova napíšem, že nie každá depresia je rovnaká, môj osobný názor je, že pre mierne depresie kľudne možno skúšať rôzne prírodné doplnky a podobne, magnézium, tryptofán a pod. Môže to pomôcť, netvrdím, že nie. Ale pre ťažšie formy rozhodne pri nich ostať nie. Kto nezažil, nepochopí, neprekvapuje ma to...

RNG

8 rokov to nie je liecenie, ale udrzovanie nervovej choroby.
Liecenie znamena alebo vyliecit, alebo doplnovat potravu aby priznaky zmizli.
Niekedy pomoze aj mechanicke destresovanie a meditacie.
Hlavne pre bipolarnych, kde je v priemere dostatok neurotransmiterov, ale v maniakatnej=horuckovej aktivite sa ich privela spotrebuje a potom ich urcity cas je primalo=depresia

jajaa

sarategane...a prečo by malo byť na ňu neskoro? Ja sa liečim 8 rokov a začala som s terapiou len pred polrokom. Len si pekne nájdi terapeuta a objednaj sa k nemu/nej. Myslím, že by to pre teba mohlo byť prospešné.