Aky je Vas nazor na facebook? Pozitiva vs. negativa

Príspevok v téme: Aky je Vas nazor na facebook? Pozitiva vs. negativa
dobra dusa

Som na fb uz dva roky aj par mesiacov. Uvazujem vsak ze ho zrusim. Podla mna je to zrac casu a nervov. Da sa tam pokecat poohovarat ale v podstate mi to nic nedava a viac berie. Kazdy sa tam len chvali kde dovolenkoval, ako zmenil uces, ake ma nove auto, byt, frajera/rku, atd. Ak niesom na fb par dni tak sa mi tam nakopi vela sprav a spamov. Nestiham to citat a odpovedat na ne. Potom mi to zabera kopu casu a nestiham robit ine povinnosti. Nemam nato nervy. Ziadaju ma ludia o priatelstvo ktorych som stretla raz v zivote. Chyba mi ten skutocny kontakt s ludmi nie takto cez web. Ked ich niekam volam bud nereaguju alebo sa vyhovaraju ze nemaju cas a podobne. Naco je vlastne fb dobre? Aby sa tam kazdy len chvalil a ostatni mu lajkovali jeho fotky a komentovali? Jedine pozitivum vidim len v tom ze je dobry ako na zachovanie kontaktu s clovekom ktory je niekde odcestovani v cudzine ale inak nie. Vy ste na fb ci nie?
Ak ho chcem zrusit ako sa postupuje?
dakujem za nazory a myslienky :)

NenavidimHo

Ja osobne fb nemam rada. Vzdy ked tam idem vidim debilne selfie vsade mozne, uz aj vo vani bola moja exspoluziacka (potom tu ofoto zmazala). A furt samym podobnym hovadinam typu ''je mi smutno'' atd. Zial na fb musim chodit kvoli skole lebo tam mame skupinu. Ale ako nahle skonci cela skola adios fb.

Aja02

Uhorka, je to tak, ako ti už teraz napísala Sejla. :) Ak má ten človek zverejnených priateľov a ty si medzi nimi, tak ten človek vidí, že si medzi jeho priateľmi, ale keď klikne na tvoj profil, tak sa mu ukáže len to, čo chceš ty, resp. to už záleží od tvojich nastavení. ;)

Sejla

Uhorka aha tak sorry, je to tak, že priatel tvojho priateľa vidí tvoj účet, ale nie sú mu dostupné žiadne informácie, fotky, či statusy, pokial to tak máš nastavené.

uhorka

Sejla vsak to bola opytovacia veta nie vyvracacia :)
Cize ked ja mam niekoho za priatela a ten ma niekoho ineho za priatela ktoreho ja nemam za priatela tak ten nevidi moj profil ak dany moj priatel ma pre verejnost otvoreny zoznam svojich piatelov? Lebo on ma kvazi zverejnene vsetko teda aj to koho ma za priatelov a teda aj mna.

Aja02

Uhorka, nie, ty máš možnosť nastaviť si súkromie. Buď si všetko necháš otvorené pre verejnosť, alebo si profil nastavíš tak, že priatelia tvojich priateľov vidia celý tvoj profil aj s fotkami, alebo si profil necháš otvorený len pre ľudí, ktorých máš medzi priateľmi, čiže tí ostatní nevidia, aké tam máš fotky, statusy, príspevky, atď.

Sejla

Uhorka, tvoje fotky vidia tí, ktorých si nastavíš, aby ich videli. Pred tým, než niekomu vyvraciaš jeho tvrdenie, aspoň si over, či máš pravdu.

uhorka

Aja a nieje to tak ze tvoje fotky vidia aj priatelia tvojich priatelov a rozhovory s priatelmi tvojimi nevidia opat aj priatelia tvojich priatelov ktorych ty nemas za priatelov?

Aja02

Facebook vôbec nie je zlá vec, pokiaľ sa využíva v norme a nie ste od neho závislí. Ja tam mám dokopy vyše 70 priateľov (kamaráti zo ZŠ, SŠ, VŠ, rodinu). Keďže sa často s mnohými nestretávam, tak aspoň takto vidím, ako sa majú, čo majú nové, prípadne si napíšeme. Mám tam pár svojich fotiek a + fotky, ktoré som odfotila, keďže sa venujem foteniu. Všetko mám zabezpečené tak, že informácie o mne a všetky moje fotky vidia len ľudia, ktorých mám medzi priateľmi.
Na čo som vyslovene alergická sú ľudia, ktorí nie sú na FB a hrajú sa na niečo nadpriemerne inteligentné a úžasné. Je to trápne, povyšovať sa nad iných a robiť zo seba nejakú geniálnu formu inteligencie len kvôli tomu, že nie som na nejakej sociálnej sieti . :-D