Aky je Vas nazor na facebook? Pozitiva vs. negativa

Príspevok v téme: Aky je Vas nazor na facebook? Pozitiva vs. negativa
dobra dusa

Som na fb uz dva roky aj par mesiacov. Uvazujem vsak ze ho zrusim. Podla mna je to zrac casu a nervov. Da sa tam pokecat poohovarat ale v podstate mi to nic nedava a viac berie. Kazdy sa tam len chvali kde dovolenkoval, ako zmenil uces, ake ma nove auto, byt, frajera/rku, atd. Ak niesom na fb par dni tak sa mi tam nakopi vela sprav a spamov. Nestiham to citat a odpovedat na ne. Potom mi to zabera kopu casu a nestiham robit ine povinnosti. Nemam nato nervy. Ziadaju ma ludia o priatelstvo ktorych som stretla raz v zivote. Chyba mi ten skutocny kontakt s ludmi nie takto cez web. Ked ich niekam volam bud nereaguju alebo sa vyhovaraju ze nemaju cas a podobne. Naco je vlastne fb dobre? Aby sa tam kazdy len chvalil a ostatni mu lajkovali jeho fotky a komentovali? Jedine pozitivum vidim len v tom ze je dobry ako na zachovanie kontaktu s clovekom ktory je niekde odcestovani v cudzine ale inak nie. Vy ste na fb ci nie?
Ak ho chcem zrusit ako sa postupuje?
dakujem za nazory a myslienky :)

WildW

A ked niekomu vadi, ze vsetci o nom vsetko vedia - staci nepridavat fotky ani statusy a je to. Viditelnost nastavit len pre seba, alebo pre ludi, pri ktorych vam to prekazat nebude. Aspon tak nebudete "zaujimavi" pre ludi, ktori si vas tam budu pridavat len preto, aby pravidelne chodili smirovat vase profili. To je to co som si povsimala. Kym som mala veci verejne, tak nik si ma nemazal. Potom som si vsetko dala prec a odrazu ich zacalo ubudat..hmm..ktovie preco, asi uz nemohli nadalej komentovat "moj virtualny zivot". A tak to je aj v skole, ked sme na pc, vsetci okamzite facebooky zapnuty, a potom uz iba roluju cez profili a same sususu, komentare, ohovaracky, proste hroza, vtedy som si povedala, ze si vsetko pomazem, aby som im nedala taku moznost mastit si svoje ega nad mojim profilom.

WildW

a co tak keby si si okrub vsetkych ludi o tam mas zuzila na ludi ktori by tvoje pozvanie neodmietli? teda na rodinu a skutocnych priatelov? potom by ta netrapili taketo veci..ja som to spravila, ostalo mi tam z 200 ludi 30, ved naco tam mat niekoho s kym som sa rozpravala raz v zivote? Takto to je lepsie. Ziadne kretenske statusy, ani otravne fotky, ziadne trapne afery v komentaroch. Na fb staci ist, pokial nieco potrebujes s niekym dohodnut, alebo zistit ako sa ma frajer, kamaratka, ujo, teta, ktori ziju v zahranici. Potom pre podla mna vyhodou je este to ze sa da vyuzit na informativne a studijne ucely, teda ked si lajknem stranku alebo sa pridam do skupiny, ktora ma zaujala a zbiera informacie, ktore potrebujes resp. ta zaujimaju. Mas pravidelne info z viacerych zdrojov pokope.
Staci ked si to tam trochu preriedis, budes mat v tom vacsi poriadok, veci/ludi co tam nechces mat, daj prec a je to. Predsa je skoda, ked sa chces s niekym skontaktovat a niekedy to inak ako cez facebook nejde.

lla000

ja facebook som kedysi mala ,ale zistila som ze to je upln blbos,vsetci vedia o tebe vsetko,a to ja za potrebu nemam,mam od vtedy pokoj,sukromie a hlavne viac casu,tiez my to dlho trvalo ci ho mam zrusit alebo nie ,ale nakoniec som sa rozhodla ze to je zbytocne,najlepsie je cez telefon..kedysi take nieco ako facebook nebol a ludia si viac vazili a teraz je to vsetko zvratene,facebook je ako droga ale ked si uvedomis co to je zac a poriadne sa zamyslis nad tym ,tak pochopis ze je to zbytocne..neviem kazdy ma svoj nazor a pohlad na to ,ale ja mam takyto..mam facebook ale nie ucet ale stranku vlastnu ,a robym to co ma bavy..takze tak

miki25

úprimne osobne používam facebook väčšinou len na študijné účely. nechcem sa stať otrokom internetu a preto k tou pristupujem tak ako pristupujem. občas sa niekto ozve, odpíšem a ide sa ďalej väčšinou na FB som 5-10 minút za štandartných podmienok. tiež nemám veľmi ani potrebu sledovať ľudí, že čo zdieľajú.

citrusar11

Dakujem za tvoju temu, aspon som na nieco prisiel. Ja mam na facebooku len dvoch kamaratov. Jeden kamarat sa modli od rana do vecera, stale tam mam zdielane svate obrazky a ta druha kamaratka je presne taky isty pripad. Tiez sa furt len modli.
Ja nechapem ako sa mozem kamaratit s tak pridrblymi ludmi:DDD Asi ma ten ich iny pohlad na svet trochu zaujima. Stale ma strasia peklom, v podstate stale viem, co od nich mozem cakat, modlitby, omse, hriechy, svate obrazky.
Moja oblubena piesen je:
rychlik na tretej kolaji, postoji ti v pekle, ze vraj i v raji... - Horkyze Slyze.

loolipopp

ked ma niekto vela kamaratov a nie je to chudobny a trapny zoznam ludi s ktorymi si ani nema co povedat a prijali ho len pretoze su spoluziaci alebo tak, tak potom je to super. je uzasne ked ma niekto milionpatsto upozorneni ale ked nie, tak je to dost smutne. proste ked ta tam niekto chce, tak maj fb, ale ked sa len ty tam chces nasackovat, asi tam ani nebudes mat co robit, len proste sledovat druhych a zistis, ze stale len vidis, ako ta vsetci vynechavaju a budes sa citit osamelo. vtedy to je zle.

Ana-_-

Mala som FB 4 roky, myslela som, že to potrebujem k životu a ani som si neuvedomila ako mi to znepríjumnuje život zabíjaním času čítaním otravných príspevkoch. Zrušila som si ho, a odvdedy mám pokoj. O nič som neprišla, miesto toho aby som sedela za compom a chatovala som teraz s týmí ludmi osobne a nepotrebujem ziadny iný kontakt

tramtadada

no okrem spominanych veci je facebook vyhodny aj v tych spolocnych skupinach napr. som v jednej ktora je zamerana na isty stravovaci system, kedze aj ja sa tak stravujem a dozviem sa tam stale kopu novych informacii, skusenosti od ludi, napadov, tipov, trikov, receptov, co by som sa na inych strankach nedozvedela..takze uz aj koli tej skupine chodim na fb..

L.Borgia

nájdem si toľko času, koľko mi vyhovuje, na fb som od r. 2010 najskôr to bolo veľké nadšenie že wow kopec nových možností, ale jedinú výhodu výhodu vidím v tom nadväzovaní kontaktov mám tam rodinu, blízkych priateľov ...

ale viac menej ho mám len pre zábavu, pozriem čo je nové
no a stými fotkami presne ako píše autorka to až priam preháňajú

mám aj iné pokec G+, takže všade občas nakuknem aj na df-ka.