Aky je Vas nazor na facebook? Pozitiva vs. negativa

Príspevok v téme: Aky je Vas nazor na facebook? Pozitiva vs. negativa
dobra dusa

Som na fb uz dva roky aj par mesiacov. Uvazujem vsak ze ho zrusim. Podla mna je to zrac casu a nervov. Da sa tam pokecat poohovarat ale v podstate mi to nic nedava a viac berie. Kazdy sa tam len chvali kde dovolenkoval, ako zmenil uces, ake ma nove auto, byt, frajera/rku, atd. Ak niesom na fb par dni tak sa mi tam nakopi vela sprav a spamov. Nestiham to citat a odpovedat na ne. Potom mi to zabera kopu casu a nestiham robit ine povinnosti. Nemam nato nervy. Ziadaju ma ludia o priatelstvo ktorych som stretla raz v zivote. Chyba mi ten skutocny kontakt s ludmi nie takto cez web. Ked ich niekam volam bud nereaguju alebo sa vyhovaraju ze nemaju cas a podobne. Naco je vlastne fb dobre? Aby sa tam kazdy len chvalil a ostatni mu lajkovali jeho fotky a komentovali? Jedine pozitivum vidim len v tom ze je dobry ako na zachovanie kontaktu s clovekom ktory je niekde odcestovani v cudzine ale inak nie. Vy ste na fb ci nie?
Ak ho chcem zrusit ako sa postupuje?
dakujem za nazory a myslienky :)

ota

Fb..iba kvoli niekomu kto je v zahranici..popisat ako sa mame a co nove. A zavidiet..nezavidim a vobec fotky, lajky. Je pekne ak tam ma clovek ozajstnych priatelov a moze s nimi zdielat radosti. No niekedy aj otvori oci..treba davat pozor. Cez fb som prisla o ludi, ktorych som povazovala za priatelov. Keby mal byt len pre priatelov..uz davno ho nemam...ale ako pisem udrziavam kontak s rodinou..

Agnes998

Ja som zila uz v roznych krajinach, aj teraz zijem v Nemecku, na fb mam jednak rodinu, vzdialenejsiu rodinu, kamaratky ktore su daleko aj znamych ktorych som spoznala v inych krajinach. Rada s nimi udrzujem kontakt, precitam si, co maju nove, dozviem sa, komu sa narodilo dieta, vidim fotky, olajkujem, okomentujem atd. Nemam aktivitu na fb kazdy den, spravy si s inymi nevymienam casto. Mna fb nijak neobmedzuje a vidim len jeho pozitiva. Statusy nikdy nepisem, pred par mesiacmi som akurat napisala vtip co sa mi lubil.

mysh

Súhlas so Sejlou, na FB mám len ľudí, na ktorých mi skutočne záleží a kľudne nech si tam dávajú fotky z dovolenky aj každý týždeň, ja im to doprajem a z každého zverejneného (pre nich) úspechu sa teším s nimi.

Btw, na FB mám len takých ľudí, ktorí sa nepotrebujú chváliť každým prízemným prdnutím, takže takéto banálnosti riešiť ani nemusím..

A "žerie" mi to len toľko času, koľko mu dovolím, takže nevidím žiadny problém. A v samotnej sociálnej sieti už vôbec nie.

Sejla

Ja nikomu nič nezávidím, takže ma neobťažujú ani fotky z dovoleniek:) Ja som naopak rada, že sa niekto mal dobre. Ale je pravda, že mám medzi priateľmi "len" priateľov :)

Hrac

som registrovany, fb a skype mi podstatne reguluje naklady na kredit v mobile, ktory dobijam tak raz za 6-7mesiacov sumou 10€. Pisem s frajerkou a spoluziakmi, ale su to spravy len, kde, kedy, o kolkej atd. proste dohadovanie. Mam tam cca 4 fotky dokopy, jednu privatnu skupinu so spoluziakmi, ktoru nikto iny nevidi, ignorujem hry, v podstate celkovo nastenku, ale s par priatelmi ju aj tak nemam plnu. Ziadosti o priatelstvo vypnute, nastavene max sukromie.

fb a skype su super nastroje na komunikaciu zadarmo, na nic ine nie su dobre.

zlty narcis

ano presne tak zdielam nazor s vami aj s autorkou. Je to tak ved aj ja co som pozerala na znamych na fb tak tych co poznam ako chvalenkarov tak su trojnasobny chvalenkari na fb. Kazdu jednu dovolenku kupenie akelkolvek somariny do domacnosti od novych siat az po elektr. spotrebic vsetko odfotia a daju na fb. No povedzte niesu to blazni? Fotky svojich decak a decak svojich rod. pribuznych mesiac po mesiaci uploaduju na fb. Dobre ze este aj fotku svojho zadku ci rovno svojich genitalii tam nedaju :DDDD
som na fb

antifb

ja niesom na fb a ani nebudem. Máš pravdu v tom že je to zráč času aj keď dá sa to aj tak ako napísala Sejla. Podľa mňa je na fb veľa ľudí ktorí si niečo potrebujú dokazovať a zvyšovať si svoje ego aspoň na nete ak nie v realite tým že tam vkuse dávajú tie svoje fotečky z dovoleniek a pod. pič*vin aby im závidel celý svet čo si môžu dovoliť. A tí ostatní blázni tie pič*viny to komentujú a lajkujú ostošesť lebo si myslia že si ich tým získajú na svoju stranu a budú mať z toho prospech. Doslova sa im pchajú do riti :D Ja nemám potrebu si zdvíhať ego takýmto primitívnym a hlúpym spôsobom akoje fb a im podobné soc. siete ako badoo a pokec my space a pod. pič*viny. Normalne keď je človek pri zdravom rozume tak sa nepotrebuje vystatovať na soc. sieti aký život vedie s kým a kde. Načo načo to vykrikovať celému svetu? Doslova sa tam chodia niektoré osoby liečiť zo svojích komplexov.

Sejla

Ja mám slobodnú vôľu, takže ma Facebook nijak neobmedzuje, žiadostí o priateľstvo nemám tak veľa, takže v pohode, Facebook mail používam len s vybranými ľuďmi, takže ho nemám zahltený nepodstatnými správami. Statusy nepíšem, ani nekomentujem, nepovažujem za povinnosť lajkovať, snoriť, komentovať, zapájať sa do hier a podobných blbostí, to všetko ide nejak pomimo mňa, takže mi to žiadny čas neberie. Využívam len pozitíva tejto siete aj to len zriedka. Akékoľvek sťažnosti na "blbé statusy o tom, akú mal kto stolicu", či premárnený čas by som adresovala konkrétnym ľuďom, nie sieti.
Vymazať sa nedá, iba dočasne deaktivovať, ak sa rozhodneš vrátiť, iba aktivuješ a tvoja história je spať.