Sladké

jajaa

Ten tvaroh je skvelý nápad, asi si ho skúsim niekedy aj ja pripraviť. Ten by mi mohol chutiť aj tak nasladko, mňam :) dneska som mala sladké, nadnes s ním končím, ale nebolo to najhoršie. Vy sa ako držíte dnes?

lilyiankaa

jajaaa, ja napr ráno v práci raňajkujem mozzarelu so zeleninou (či už redkovka, uhorka, mladá cibuľka), ak som ešte pred obedom hladná, dám si dajme tomu kaleráb, na obed si do práce nosím buď kuracie prsia so zeleninou dusenou (brokolica, mrkva, karfiol) alebo rybu so zeleninou ... a doma jem ešte tiež buď niečo kuracie ešte alebo rybu ... lenže ja mám protikvasinkovú diétu, tak sa ju snažim dodržiavať ... a pijem len citrónovú vodu príp. nesladený čaj...
ak mám náhodou chuť na sladké, urobím si tvaroh s jablkom a škoricou alebo si kúpim ceresky, tie predávajú v bille, prvýkrát možno nič moc, ale potom mi zachutili :)

jajaa

Čaj ani ja nesladím, ale kávu ano. lilyiankaa súhlasím s tým čo píšeš, len je to pre mňa teraz ťažké prestať so sladkým aj preto, lebo mám ťažké obdobie. Asi aj kvôli tomu som sa začala priam až záchvatovo prejedať sladkým. Ale dnes sa celkom držím. Musím to nejako zvládnuť, ale radšej postupne, nárazovo by som to teraz nedala...pre mňa je zatial dnešok úspech po niekoľkých týždňoch. Rozmýšľam čo si zbalím zajtra do roboty na jedenie. Desiata ovocie a na poobedie čo? Poraď mi.

lilyiankaa

jajaa, aj ja som sladila so stéviou, ale tiež mi to nechutilo, aj keď som sa prehánala .. najprv som si dala dve tabletky, potom len jednu do čaju a nakoniec som si nedala žiadnu a v pohode vypijem už aj bez nej ... je to všetko len sila zvyku

jajaa

Skúšam sladiť aj stéviou, ale tá chuť, to už nie je ono...ale chcem si zvyknúť, je to určite lepšie ako biely alebo aj trstinový cukor. Ja sa ale bojím toho, že aj teraz mám nervy a bez sladkého budem ešte nervóznejšia (ak to vôbec vydržím)...

lilyiankaa

dá sa voči tomu bojovať, že si sladké proste odoprieš .. najlepšie by bolo hneď,zrazu prestať jesť sladké, ale ak to nie je možné tak postupne .. nejesť sladké, koláče, zákusky, a pod. a potom napr aj nesladiť čaj, nepiť ochutené minerálky, ale radšej vodu s citrónom alebo len čistú vodu ... dá sa to, len treba chcieť a poriadne sa zaprieť!

jajaa

Lory ja koláče, bonbóny, čokolády a teraz hlavne zmrzlina a sladké nápoje...dnes som mala iba taký kúšok vianočky, ja neviem či to dnes vydržím bez sladkého...aspoň kávu si ešte dám s trstinovým cukrom alebo čo, lebo zas ma to chytá...A čo ma už ozaj naštvalo sú dve veci - že posledné týždne ma to chytalo aj v noci, že som sa zobudila a musela som zjesť niečo sladké a znova si ľahnúť spať. A druhá vec, že som sa včera tak prejedla sladkým až mi bolo zle...A ozaj to ovocie ani mne nepomáha...Podľa mňa je to vyslovene závislosť, je to o psychike a návyku...

lilyiankaa

ja vás úplne chápem, bola som na tom tak isto, večer som vždy zjedla veľkú čokoládu a cez deň rôzne koláčiky a napolitánky, ale povedala som si, že takto to nejde .. nakoľko som zistila, že mám "zaplesnený" organizmus, msuela som sladké z jedálnička vyhodiť .. takisto ako kopec iných vecí ako pečivo, bielu múku, sladké ovocie a proste veci, čo som zbožňovala .. ale keďže viem, že v minulosti mi to pomohlo, som odhodlaná sa sladkému vyhýbať ..

Lory881

Presne! ovocia môžem zjesť koľko chcem, ale aj tak nejaké to sladké musí byť :/ Sladkému ako sú čokolády, cukríky sa snažím vyhnúť a aj sa mi to darí, ale pri koláčoch to nejde, a hoci si poviem, že jeden kúsok mi bude stačiť, tak vždy ti skonči pri cca 6-7 :( Presne povedať koľko sladkého denne zjem sa nedá povedať, aké vždy sa niečo nájde, niečo čo ma zláka a ja to musím zjesť.