Zarába menej

Príspevok v téme: Zarába menej
Lucka28

Ahojte. Potrebujem pár názorov a trochu možno podpory, ani neviem. Som s priateľom tri a pol roka a z toho dva roky spolu bývame. Priateľ mal vždy problém s peniazmi a nikdy to nebolo ľahké. Nechcem, aby to vyznelo, že mi ide o peniaze, alebo tak, ale už nevládzem. Ťahala som nájom, potraviny, jeho dlhy v sociálke asi pol roka. Potom som mu povedala, že sa s nájmom musíme striedať. Nedokázala som si nič odložiť z výplaty a často sa stávalo, že za ten mesiac ani nič nekúpil.
Teraz je to trochu lepšie, teda pre mňa. Odkladám peniaze, šetrím doslovne každé euro. Prišiel čas kedy sme začali spolu riešiť budúcnosť a naskytla sa možnosť kúpy pozemku za dobrú cenu. Priateľ ale nemal žiadnu rezervu a tak som to celé zaplatila ja (samozrejme som brala úver, až taký dobrý plat nemám). Odvtedy je dusno, stále sa hádame a ja už nevládzem neustále brať ohľad na neho. Nerozprávame sa o financiách, lebo viem, že mu to ako chlapovi musí byť nepríjemná celá táto situácia.
Čo ale je pre mňa najviac alarmujúce, je fakt, že keď máva bočné kšefty, tie mu občas hodia pár sto eur. On si ich nikdy neodložil. Teda, my keď máme v robote odmeny a dostanem nejakú väčšiu hotovosť, hneď putovala bokom.
Neviem, čo robiť... Keď aj začnem rozhovor o tom, že to takto ďalej nejde, vždy to končí hádkou. Keď som podpisovala úver, tá pani sa ma v banke pýtala, či na to budem sama. A mne to vtedy došlo, že áno, budem sama. V podstate som v tom sama.

Lucka28

hanka9 chcela by som, aby sme sa vedeli rozprávať tak ako to bolo na začiatku, aby sa nejak nakopol a hľadal si normálnu prácu. Chcem mať rodinu a ako vraví " novaKT" možno skutočne mám ružové okuliare, ale záleží mi na tom vzťahu. Môj priateľ je dobrý človek, aj ako partner, okrem tých financií.
Ráno mi urobí raňajky, je pozorný a tak (teda bol, kým sme nezačali riešiť ten pozemok, potom sa to celé zosypalo)A čo by som chcela zo všetkého najviac je nájsť spôsob, ako sa s ním o tom rozprávať, pretože zatiaľ sme skončili vždy len pri hádkach.

MultiLevel

Lucka, pre chlapa je otazka penazi fakt citliva tema. Najma ak nie je schopny sam seba zabezpecit a je odkazany na svoje dievca. Iny pripad je, ak to tomu chlapovi vyhovuje a prizivuje sa....
Ja to vidim tak, ze pokial on nezmeni svoj postoj k peniazom, nezacne s nimi inak hospodarit, tak bohuzial, radsej ho kopni do prdelky. Nie ste manzelia aby si dbala o jeho blaho, nie si povinna za neho platit veci. A urcite nie nejaku socialku! To som absolutne nepochopila, preco si za neho platila...nechaj ho, nech sa vo svojich problemoch topi sam. Nedovol, aby tahal aj teba tam, kde je. Co mu mozes ponuknut - navrhni mu, ze ho naucis s peniazmi hospodarit, ze mu ukazes ako si setris ty. To je jedine, v com mu mozes pomoct. Tym, ze za neho platis vsetko, tym mu veru nepomahas, aj ked si mozno myslis opak....
Raz sa moze dostat do stavu, ze mu bude doslova vyhovovat, ako ta zneuziva a nepohne ani len prstom.
Prosto, bud zmeni svoj postoj, alebo ho posli kade lahsie

vebe

Viem, ze laska je velmi dolezita, ze dolezite su hodnoty a ludske vlastnosti a tak, ale, ked ludia spolu ziju, tak ci chceme ci nechceme ziju z penazi a otazka penazi je vlastne kazdodennou zalezitostou, ci v malom ci vo velkom. Na splocnom hospodareni sa musia podielat obaja a musia v tom mat jasno. U vas je uz teraz problem, a to je este laska velka. POchybuijem ze by si vedela byt dlhodobo spokojna, stastna a zalubena s pocitom, ze na platenie si vzdy sama a ked pride na peniaze, je vzdy dusno

Lucka28

naanaa viem, že by toto bol možno aj náš prípad, no je mi ľúto toho vzťahu. Mám ho rada, ale snažím sa vždy žiť hlavne racionálne a viem, že láska na vzťah nestačí.

Lucka28

Ale kdeže, v 15-tich som roznášala letáky, aby som si niečo zarobila, v 16tke som už makala v kuchyni v pizzerke, naši mi na školu nedali ani korunu. Aj výšku som tak robila, normálne denne a víkendy som robila čašníčkú. Sú už starší a ja im to nevyčítam ani nič, nechcela som ich zaťažovať.
A či sa nevieme normálne porozprávať? Veru asi nie. Priateľ berie takéto témy, ako keby som na neho útočila, fakt už neviem ako na neho.

naanaa

Zrejme nevie hospodáriť, čo je väčší problém ako nižší príjem. Bola som v rovnakej situacii, po rozchode on je stále svorc a ja nielen ze normálne fungujem, aj usetrim.

B.Z.

Ty kokos, to sa fakt neviete normálne porozpravať???Ty mi pripadáš, že si z bohatej rodiny, žila si v luxuse, potom si si našla chudobného muža a nevieš si zvyknúť na takéto podmienky...Možno sa mýlim, či?