rakovina?

Príspevok v téme: rakovina?
smutnagabka

uz niekolko mesiacov mam velmi nafuknute brusko. akokeby som bola tehotna (ale nie som - urcite). najprv som si myslela, ze budem mat nejaky problem s travenim a tak som hned zasla na gastroenterologiu, ale ziaden traviaci problem sa nepotvrdil - az na to, ze mi lekar z ultrazvuku (na ktory ma poslal gastroenterolog) povedal, ze v bruchu mam velmi vela plynov, pre ktore nevidel zretelne pankreas. kedze sa mi objavila aj krv a ine problemy, o ktorych som citala, ze by to mohla byt rakovina hrubeho creva, tak som sla k lekarovi este raz. krvacat som prestala. ale brusko mam nafuknute neustale. uz sa bojim nieco zjest. lekar mi dal taky listok, kde su napisane pre mna nevhodne potraviny, co by mi ani nevadilo, lebo takmer vsetko z toho, co mam zakazane nejem (a za posledne tyzdne nejem uz takmer nic). mne sa to brucho nafukne aj za poharom vody. citala som inak, ze podobne priznaky (ako napr. zapcha - dalsi priznak, ktory mam; nafuknute brucho a pod.) mozu byt priznakmi aj rakoviny vajecnikov. u gynekologa som este nebola. moze to suvisiet vsetko aj s tym, ze mi par mesiacov vynechavaju kramy, potom ked ma prist, tak ma obcas boli aj brucho a je mi blbo a kramy pridu az o 2-3 tyzdne po bolestiach brucha? ja uz fakt neviem, co robit. ked som bola naposledy na plese (fasiangova zabava), tak sa mi po 1 kusku kolacika nafuklo tak brucho (a rozbolelo ma), ze som nevedela, co spravit. a pritom zaludok aj vsetko je v poriadku. ja uz vazne neviem, co mi je. rozmyslam nad ovocno-zeleninovou dietou. este o nej poviem gastroenterologovi. dufam, ze mi dieta neublizi. co si o tom vsetkom myslite? mate podobne priznaky?

elus

Ahojte....chcem sa spytat na jednu vec.Minuly rok som si nasla hrcku na vonkajsej strane rodidiel.Gynekologicka mi povedala, ze sa to strati samo, vraj je to tukove. Presiel rok, ale nic sa nezmenilo.Ma s tym niekto skusenosti?Dakujem

neviem co s tym

JA LEN ZE SA BOJIM IST KU GYNEKOLOGICKE.MINULY TYZDEN ZISTILI KAMARATKE,ZE MA ROZSIAHLU RAKOVINU MATERNICE.DOST MA TO VYLAKALO.A JA UZ SOM SA PREDTYM CHYSTALA TAM ZAJST,LEBO MA UZ DLHSI CAS PYCHA V POD BRUSKU.TAKZE MAM STRACH,ZE TO BUDE NIECO VAZNE!=(

smutnagabka

mala som zvacesnu pacen pre niekolkymi rokmi. ale potom sa vsetko upravilo. mozno i teraz... chcela som zacat dietu - do plaviek :o), ale nezacnem ju. co ked bude este horsie?

junec

Ahoj Gabi. Urcite si vyziadaj podrobne vysetrenie. Hlavne necakaj!!! Si aj casto unavena? Mas nechut do jedla? Ak mas tieto priznaky, moze sa to tykat aj pecene. To len taka mala rada...

nototo

moze to byt vselico-creva i vajecniky. vajecniky su vidiet na sono.urcite ta poslu, moze to byt cysta,ale moze to byt aj syndrom drazdiveho creva. a mozno zle traviace pankreaticke enzymy, ozaj vselico. neviem ake presne vysetrenia n gastro ti spravili, a ci aj sono malej panvy, tam by mali vidiet i vajecniky

Lenush

gabka, nech ti lekari spravia podrobne vysetrenia ale naozaj dokladne..
moja znama mala pred mesiacom strasne bolesti brucha a obliciek. isla ku gynekologovi a ten jej povedal, ze to bude suvisiet s vajecnikmi a predpisal jej antibiotika. bolesti nepresli a neskor zistili, ze problem nie je vo vajecnikoch ale s oblickami.. a znova brala nejake lieky..
minuly tyzden v stredu mala maturovat z uctovnictva. v noci mala bolesti brucha a v stredu rano jej prasklo slepe crevo..
chcem tym povedat, aby si sa podrobila preistotu podrobnej prehliadke a nedopadla ako ona, so zle urcenou diagnozou..

smutnagabka

a este nieco: medzi pupkom a posvou som zbadala take ako dlhe cervene pasiky - su len 2 - a su trosku od seba vzdialene. jeden je viac vyraznejsi nez druhy. nebude to mat asi suvis, ze? a este cosi... antikoncepciu neberiem, ak by to malo suvisiet spolu...