Co je dobre na zalahnutie usi?

Príspevok v téme: Co je dobre na zalahnutie usi?
Radka23

Bola som chora vlastne este stale som len ma uz neboli hrdlo iba mam suchy kasel a velmi zalahnute usi. Neviem co robit aby to odlahlo. Vcera som zo zufalstva uz nakvapkala na kusok vaty ocot a strcila do usi potom som po par minutach vybrala lebo ma zacali palit ale pomohlo to lenze dne ich mam opat zalahnute. Ake mate domace recepty alebo overene rady?
Dakujem

AfterEight

Urcite kvapky/sprej do nosa. Nos je spojeny s usami.

Mas pravdepodobne zdurene dutiny, kup si sinupret (uvolnuje dutiny). a naparuj sa,po tyzdni mi to preslo :)

vitavi

Ušné sviečky kúpiš na nete alebo v lekárni. Sú to kornútky alebo trubičky z vosku, ktoré zapáliš a komínovým efektom ti vytiahnu nánosy z ucha, odľahne ti.
Maslo zahlieňuje veľmi, takisto ako nátierky, tuky, zákusky, koláče, zmrzlina, biela múka.
Ovocie tiež prispieva k chorobám horných dýchacích. Skús zistiť, čo je najrizikovejšie v tvojom prípade.

Radka23

Praveze ja mlieko nepijem z toho dovodu ze predtym som bola asi vdaka nemu castejsie chora. Mliecne vyrobky jem jedine maslo to kravske, sladkosti tiez len vynimocne a tuky tak ano tiez jem troska viac ale vyrovnavam si to ovocim a zeleninou.
Co su to tiez usne sviecky to ako strcit sviecku do ucha a zapalit?

vitavi

Akútny problém vyriešiš ušnými sviečkami.
Ak sa chceš navždy zbaviť hroziaceho zaľahnutia, zbav sa zahlieňujúcich potravín, v prvom rade mlieka a mliečnych výrobkov, hustých tukov a sladkostí.