3 - tia svetová vojna?

0vecka

2 oriesok1 rusko nieje az taka ekonomika ze by sme to neprezili...problem je ze v rusku vladne par podnikatelov a v EU robi avolici tlak na politikov....

ten plyn potrebuju rusi rovnako predavat ako my kupovat o tom je dopyt a ponuka... ja sa skor divim ze intenzivne nepracujeme na nejakej alternative

oriesok1

co sa tyka tych obchodnych vztahov, da sa to aj otocit - kto by utrpel vacsie skody ak by sa zastavil export europskych vyrobkov, napr. automobilov, smerom do ruska? aky by to malo dopad na europsku ekonomiku a aky na rusku? tie vyrobky totiz rusi vedia substituovat navyse nemaju ani charakter nejakej strategickej dolezitosti.. teda rusi by sa mozno vratili spat ku zigulakom ale v europe by vznikla taka hospodarska kriza ze by nam to vsetkym zlomilo vaz...

oriesok1

vsade pocuvam ako rusi potrebuju predavat plyn atd inak im zhasne ekonomika a budu na kolenach... nuz nie som ziadny rusofil, ale co tak sa zamysliet, kto skor potrebuje aby fungoval tento obchod predaja napr. toho plynu? kto utrpi vacsie skody ak by sa zastavil? europa alebo rusko? mne to pripomina taku situaciu ako ked mame farmafirmu vyrabajucu liek na smrtelnu chorobu a pacienta ktory danou chorobou trpi. ak si pacient dotycny liek nekupi, pre farmafirmu to moze mat ten dosledok, ze jej klesne zisk... lenze pre toho pacienta samotneho to ma ten dosledok ze umrie! a to uz ani nehovorim ze rusko ak dobuduje plynovod do ciny tak ma odbyt spolahlivo nahradeny.
mimochodom odkial mate ze rusko nie je potravinovo sebestacne? nejaky zdroj?

0vecka

lol jasne ze vojnu nechce nikto... ak by ale zacala tak by to nemuselo hned znamenat anarchiu... pravdepodobne by riadenie statu prevzala armada a jedlo by sa nejake asi zohnalo.

Ono vedla mna sedi typek co bol 10 rokov v Bundeswehr a ten mi povedal ze v dnesnej dobe budu trvat vojny len par tyzdnov. Cize ja by som to tak katastroficky nevidel. Aj ked sranda by to nebola, ale taky bordel ako po druhej svetovej by tu asi nebol.

No ak sa pouziju jadrove zbrane tak to by bolo uz o inom ale nemyslim si ze by ludstvo preto vyhynulo.

Kazdopadne suhlasim ze na SK neni nic dolezite jedine ta pitna voda.

Rusi zase niesu az taky frajeri klesa im populacia teraz maju 144 000 000 +(krym) ludi... to je ako nemecko a UK dokopy

zvysnych Europanov je +- 4-5 krat viac ako Rusov.

she know

sumienka1, pises to ako keby to je nejake super duper zabavne, ale keby sa to realne stane, ver mi, ze aj najvacsieho komika by presiel usmev nadosmrti.
a to maximalne staci, ked by sme boli uzemie nikoho, resp. vojna typu nejdu energie, a totalna anarchia.
na to by kazda 1 mensia stavba musela mat minimalne 5, idealne 10 tvrdych chlapov s dostatkom zbrani vsetkeho druhu, aby ochranili seba, rodinu a zdroje obzivy.
serisone, teraz to znie super.. zabavne, a vtipne, ale ak by prislo na toto. a nejaky retardovany a uchylny vojak by dosiel, postrielal otca/syna a znasilnil matku/dceru, nechuj ich zit, tak to by ssranda uz nebola.
a PS: toto je absolutne bezny jav v tejto situacii. napr v 90tych rokov na Balkane (posledna znama).. a kedze poznam cloveka, co to cele prezil (2 roky nemohli opustit mesto), tak si myslim, ze je lepsie nic nevediet a zit v iluzii, ze Fico nas zachrani.
moj osobny nazor je, ze nikto (ani USA ani RUSKO) nema odvahu na rozputanie vojny, rusko by zdochlo hladom, lebo sice maju plyn/ropu, ale na co im je, ked ju nemaju komu predat, a kupit si potraviny? USA je sice sebestacna, ale bez zelenych papierikov by krachli a dostalo sa do 1930. zvysok sveta je v pohode, cina tisko hrabe dalej (mimochodom nikto nema taku objemnu armadu ako CINA), takze myslim si ze teraz je svet v OK stave a ziadna vojna nehrozi. cele toto je len male BUBUBU...
ale posledna rada - ked politici a predstavitelia mocnosti povedia, ze sme v pohode a svet je ruzovy - POTOM, az POTOM by som sa nesmierne zacal bat.

sumienka1

na slovensko aspon moc padat bomby nebudu, nase uzemie skor bude sluzit na transport techniky a vojska.. druha vec je ta, ze tu vypukne hladomor, nebudu pohonne hmoty ani plyn na kurenie. ludia z miest sa budu masovo snazit emigrovat pretoze su prilis zavisli na infrastrukture a fungovani trhu. ludia na dedinach budu aspon moct kurit drevom, dopestovat si nejake minimum potravin, atd, no budu celit rabovaniu ci uz zo strany civilov alebo prislusnikov armady. prezije ten co bude mat viac schopnosti, sily a stastia.. teda rovnako ako teraz, akurat ze to bude platit este 100x viac:)