Chudnutie

Príspevok v téme: Chudnutie
Sonus

Baby ahojte, píšem vám pretože potrebujem poradiť ohľadom zdravej výživy, chudnutia a podobne. Asi pred 2 rokmi som začala s chudnutím a schudla som asi 20 kíl, no teraz dá sa povedať "zbláznila som sa" a preháňam to. Cvičím takmer každý deň a čo sa týka stravy tak jem 5-6 krát denne ale nedoprajem si to čo práve potrebujem.. skrátka rodičia mi vravia že som strašne biela, pričom ja sa cítim celkom fajn. A k tomu ešte aj menštruáciu som mala slabú..takmer žiadnu.. som si istá že je to varovanie. Vážne nechcem aby som skončila zle takže sa obraciam na nejaké rady. Ďakujem

Sonus

ďakujem všetkým za odpoveď..máte úplnu pravdu, vážne nechcem skončiť zle už sa začínam báť o svoje zdravie aj čo sa týka budúcnosti..a moja váha je 64 kg a výška 165 cm..aj rodičia mi tvrdia že som schudla až-až, a že stačí ak sa budem len udržiavať.. A baby ako si udržiavať postavu a váhu tak ako mám teraz ? nemáte nejake skúsenosti, rady ?

Maoam

pocuvni svoje telo a prestan s tym sialenstvom

schudla si viac nez dost a dopraj si to, co si telo pyta a pravidelny sport, 3x do tyzdna je OK na udrziavanie stihlej spevnenej postavy, kvoli svalstvu...

myslim, ze si tomu prepadla, je to nieco ako 'posadnutost' a ak to clovek nestopne rozumom vcas, prepadne sa do poruch a to nechci mat...a preto zatiahni zachrannu brzdu, kym je este cas, lebo tie dalsie poruchy a nasledky z nich ti znicia zivot

odpovedam

strata menstruacie moze mat vela pricin. jedno je vsak iste, ak zene klesne percento telesneho tuku pod optimalnu uroven, straca menzes. Neviem, kolko percent tuku mas ty, no aspon orientacne napis svoju vysku, vahu, pripadne co a kolko pocas dna jedavas.

Lapry

Prijímaš dosť vitamínov ?? Aká je tvoja váha a výška ?

S tým, že denne veľa cvičíš je tvoje telo oslabené a tak nemá silu ani na poriadnu menštruáciu. Odporúčam ti cvičiť 1-2 hodinu cca každý 2-3 deň aby si telo stihlo oddýchnuť! Všetkého veľa škodí aj cvičenia. Ak si na svoju výšku dosť chudá, môže to byť príznak podvýživy.