Je povinnosťou ženy mať deti?

Príspevok v téme: Je povinnosťou ženy mať deti?
no mother

Dobry den, chcem vediet nazor vacsieho mnozstva ludi preto sa obraciam na toto forum. Ide oto ze mam 36 rokov a matka so starkou mi neustale pripominaju to ze mam uz najvyssi cas sa stat matkou. Nechcu ci nedokazu pochopit ze ja vobec nechcem mat deti ani ich mat neplanujem z vlastneho presvedcenia a nemam vobec chut na materstvo a veci s tym spojene. Oni su velmi hlboko veriace a stale mi zdoraznuju najma teraz cez sviatky ked je starka u nas ze preco ja ich nemam, preco som taka zla, akotoze druhe maju a ja nie, ze sa mam poponahlat a je hriech nemat deti, je hriech a je proti bohu nestat sa matkou, ze ma boh potresta lebo odmietam poslanie zeny, ze ulohou a povinnostou kazdej zdravej alebo aj chorej zeny je aby priviedla na svet aspon dve deti a mohla by som pokracovat donekonecna. Uz neviem co mam s nimi robit. Pochadzame z malej dedinky a tu ludia maju take zaostale a nabozensky fanaticke nazory ako z predpotopnych cias. Proste hladia na mna ako na hriesnicu lebo som stale bezdetna. Priatela mam ale ani on nechce deti a je nam takto dobre. Sme spokojni, vobec sa tym netrapime. My byvame v meste ale ked prideme k mame a k starkej na navstevu tak uz zacne ta ich piesen o povinnostiach zeny a jej nutenom poslani na zemi. Normalne uz nemam chut chodit k nim na navstevu. Este ked sa k nim pridaju tie tety susedy klebetnice tak koniec. Kazda jedna ze ci som chora a preco odmietam a bla bla. Proste oni maju v tych svojich nabozenskych hlavach stale to ze zena sa ma uz do maximalne 25 vydat a rodit a rodit. Vsetke totiz mali aspon po tri decka a niektore aj po pat sedem. Mam este sestru ta je vydata. Ona sa vydavala skor uz v 21 rokoch lebo bola tehotna tak musela aby hanba nebola v dedine. Ju len chvalia, ona ma uz dve decka. Stale mi ju davaju za vzor aka je z nej dobra poslusna matka a ake mam deturence. Tie jej deti mam rada ako netere.
O biologickych hodinach tu nechcem ani pocut pretoze podla mna je to vymysel nejakych podobne zfanatizovanych ludi a ja ziadne biol. hodiny tykat nepocujem. Mna ani pohlad na male decko nerozcitlivie to skor na steniatko utyrane. Takze nazory typu ved ono to na teba pride v 40 a pod. si nechajte pre seba. Aj to ze oni tuzia po vnucatkach mi nepiste lebo kvoli tomu ze oni chcu piplat male decko tak ja nebudem predsa skakat do materstva lebo oni chcu.
Ste aj vy toho nazoru ze zeny su povinne mat deti a ich hlavnym a bozim poslanim je len rodit aj napriek tomu ze k detom nemam pozit. vztah? Alebo len oni zfanatizovane bibliou su toto nazoru. Ved clovek ma vlastnu volu a rozhoduje sa podla seba a ked sa necitim nato aby som sa stala matkou tak sa predsa nebudem nutit len aby ich duse boli spokojne a ten hore sa podla nich nehneval nie?
Budem rada ak mi vyjadrite svoje nazory na vec a rada si ich precitam, ocakavam ze budu aj pravdepodobne negativne kedze som si vsimla ze aj tu chodi vela podobnych fanatikov prepacte ak sa to niekoho dotklo. Mozte sa vyjadrit nech nemam v hlave len tie nazory stareniek a babiek. Dakujem :)

Sejla

Keď niekto nechce mať deti, je to len jeho vec, maximálne ešte vec partnera. A nie je na tom nič sebecké. Ani premnožené potkany nemajú taký rozmnožovací pud, ako keď ich je málo. Na tejto planéte je priveľa ľudí, ktorí sa napchávajú umelým žrádlom a liekmi. Absolútne neviem, kde babky zobrali pocit, že je treba ďalšie hladné krky.

velastastia

ahoj,vobec sa tym netrap...ani ja nechcem mat deti...nechcem priviest dieta do tohto zleho sveta,staci ze trpim ja...niektore zeny nemaju ten dar byt matkov takto to berem ja

veľká noc

blbosť nieje to povinnosťou a tie kecy si pušťaj jedným uchom dnu a druhym von. Pišeš ze oni žijú na dedine a ty s frajerom ste v meste tak ich navštevuj minimálne a no mother no problem :) Lepšie je nebyť matkou ako byť krkavčiou matkou alebo matkou tyrankou. Keď sa bavíme o povinnostiach žien tak čo povinnosť muža byť otcom a starať sa o tú chamraď a koľkí utečú bohvie kam od tejto otcovskej povinnosti natrvalo, do krčiem, na futbal...

Larrra

podla mna absolutne vobec nie je poslanim zeny mat deti, to je totalny nezmysel, vobec neznamena, ze ked vacsina zien chce mat deti, ze ich musia mat vsetky zeny, ako je dost smutne, ze v 21 storoci na slovensku stale existuju taketo prehistoricke nabozenske nazory, ale na slovensku je stale dost patriarchalna a obmedzena spolocnost, vsak to tu potom aj tak vyzera, ale ked niekto zije v svojej utkvelej predstave o zivote a nikdy nevidel nic ine, tak takychto ludi nepresvedcis, zi si svoj zivot, tak aby si bola stastna a nazory tvojej rodiny, jednoducho neries

Ivka 1

Podľa môjho názoru je slobodným rozhodnutím ženy to,či chce alebo nechce mať deti.Rovnako aj to, koľko ich bude mať . Predsa Ťa nemôžu nútiť mať deti ak po nich netúžiš a vyhovuje Ti štýl života,ktorý žiješ.Zvlášť ak ani priateľ po deťoch netúži.Veď žiješ v meste, tak to nejak vydrž tie ich reči pusti pokojne jedným uchom dnu a druhým von. To vieš, mama by chcela mať vnúčatka aj od Teba ale však nech sa teší so sestrinými detičkami :)

I need <3

Byť matkou je určite najkrajší pocit v živote, je krásne, keď príde na svet nový život.
Ale keď nechceš tak nechceš, je to tvoja vôla, tvoj život a nikto ťa nemôže prinútiť.