Je povinnosťou ženy mať deti?

Príspevok v téme: Je povinnosťou ženy mať deti?
no mother

Dobry den, chcem vediet nazor vacsieho mnozstva ludi preto sa obraciam na toto forum. Ide oto ze mam 36 rokov a matka so starkou mi neustale pripominaju to ze mam uz najvyssi cas sa stat matkou. Nechcu ci nedokazu pochopit ze ja vobec nechcem mat deti ani ich mat neplanujem z vlastneho presvedcenia a nemam vobec chut na materstvo a veci s tym spojene. Oni su velmi hlboko veriace a stale mi zdoraznuju najma teraz cez sviatky ked je starka u nas ze preco ja ich nemam, preco som taka zla, akotoze druhe maju a ja nie, ze sa mam poponahlat a je hriech nemat deti, je hriech a je proti bohu nestat sa matkou, ze ma boh potresta lebo odmietam poslanie zeny, ze ulohou a povinnostou kazdej zdravej alebo aj chorej zeny je aby priviedla na svet aspon dve deti a mohla by som pokracovat donekonecna. Uz neviem co mam s nimi robit. Pochadzame z malej dedinky a tu ludia maju take zaostale a nabozensky fanaticke nazory ako z predpotopnych cias. Proste hladia na mna ako na hriesnicu lebo som stale bezdetna. Priatela mam ale ani on nechce deti a je nam takto dobre. Sme spokojni, vobec sa tym netrapime. My byvame v meste ale ked prideme k mame a k starkej na navstevu tak uz zacne ta ich piesen o povinnostiach zeny a jej nutenom poslani na zemi. Normalne uz nemam chut chodit k nim na navstevu. Este ked sa k nim pridaju tie tety susedy klebetnice tak koniec. Kazda jedna ze ci som chora a preco odmietam a bla bla. Proste oni maju v tych svojich nabozenskych hlavach stale to ze zena sa ma uz do maximalne 25 vydat a rodit a rodit. Vsetke totiz mali aspon po tri decka a niektore aj po pat sedem. Mam este sestru ta je vydata. Ona sa vydavala skor uz v 21 rokoch lebo bola tehotna tak musela aby hanba nebola v dedine. Ju len chvalia, ona ma uz dve decka. Stale mi ju davaju za vzor aka je z nej dobra poslusna matka a ake mam deturence. Tie jej deti mam rada ako netere.
O biologickych hodinach tu nechcem ani pocut pretoze podla mna je to vymysel nejakych podobne zfanatizovanych ludi a ja ziadne biol. hodiny tykat nepocujem. Mna ani pohlad na male decko nerozcitlivie to skor na steniatko utyrane. Takze nazory typu ved ono to na teba pride v 40 a pod. si nechajte pre seba. Aj to ze oni tuzia po vnucatkach mi nepiste lebo kvoli tomu ze oni chcu piplat male decko tak ja nebudem predsa skakat do materstva lebo oni chcu.
Ste aj vy toho nazoru ze zeny su povinne mat deti a ich hlavnym a bozim poslanim je len rodit aj napriek tomu ze k detom nemam pozit. vztah? Alebo len oni zfanatizovane bibliou su toto nazoru. Ved clovek ma vlastnu volu a rozhoduje sa podla seba a ked sa necitim nato aby som sa stala matkou tak sa predsa nebudem nutit len aby ich duse boli spokojne a ten hore sa podla nich nehneval nie?
Budem rada ak mi vyjadrite svoje nazory na vec a rada si ich precitam, ocakavam ze budu aj pravdepodobne negativne kedze som si vsimla ze aj tu chodi vela podobnych fanatikov prepacte ak sa to niekoho dotklo. Mozte sa vyjadrit nech nemam v hlave len tie nazory stareniek a babiek. Dakujem :)

Prezyvka55

0vecka praveze clovek ma motivaciu to robit.

A to sa mi ukazalo v pripade jednej dediny, ludia sa zhodli aj na osvetleni aj cesty si porobia, chodniky. Aj dodavatelov zmenili lebo platili vela. Proste je to transparentne a to ide.
Zober si tak nejaky magor nakupi svetla 10krat drahsie alebo elektrinu a ty s tym nic nespravis, stavaju ta pred hotove veci za ktore chcu peniaze. A tie veci su nekvalitne. Toto sa v transparentnej spolocnosti nemoze stat.

ulanbatar nie je to v mobile a handrach ale v tom ze ci sa sikanovat das alebo nedas. prachateho mozu zas kazdy den strieskat a nutit ho aby im daval prachy ked ma bohate ocka. a chudobny moze poslat takych co ho chcu sikanovat do prdele. Je to o osobnosti nie o tom co mas.

maricenka

ak si presvedcena, ze deti nechces, tak ich nemaj. nikto ta k tomu nedonuti. tie reci sa az tak ignorovat nedaju, pretoze su to tvoji najblizsi ale svoje si obhajit mozes. tiez im daj jasne najavo, ze tato tema je pre teba uzavreta.

doubledog

ide totiz o to, ci ta podpora statu bude mat aj zelany efekt.
pretoze nestaci nejaky ciel vyhlasit, treba ho aj dosiahnut.

ulanbatar

S tou sikanou nemate pravduk. Ak sa zacnu spoluziaci posmievat ze ty mas taky stary mobil, ty este nemas tablet, ako to chodis obleceny tak jasne ze decku klesne sebavedomie lebo si bude mysliet ze vsetci su in ale on je z kola von. Decka sa strasne porovnavaju najma tie rozmaznane zo zazobanych rodin vedia byt dost hnusne viem ocom hovorim. Aj moj synovec to zaziva.

0vecka

2 emalea a co v uliciach? myslis ze toto este nikoho nenapadlo? ze v historii este ziadne revolucie neboli? boli a skoncilo to tak isto :) alebo horsie

0vecka

lol akoze taketo ze stat by nemal podporovat rodiny je velmi kratkozrake...stat je tu na to aby robil veci ktore su na prospech vsetkym ale clovek sam nema motivaciu ich robit. NApr verejne osvetlenie to nema zmysel ak si jeden clovek spravi pred domom kandelaber ale ma zmysel ked sa spravi celoplosne preto ho plati stat..

a takisto vela deti (alebo lepsie primerany poces 2,1 na zenu napr) zabezpeci chod spolocnosti aj ked mi nebudeme schopni robit... nedavat na deti vsak na co je podobne ako na co chodit autom do servisu alebo na co vysiat na jesen (alebo na jar zalezi od plodiny )...

ak enbudu deti tak o 40 rokov z nas diskutujucich budu dochodci ktori budu zomierat od hladu na ulici alebo v opustenych domoch bez kurenia vody atd...

emalea

no veď toto...akosi sa nám strácajú štátne financie, ale v nechutne veľkých číslach a žiaľ nevieme s tým nič oficiálne urobiť, asi už len do ulíc...

doubledog

emalea
pretoze to v konecnom dosledku zaplatis ty sama + velku cast spotrebuje samotny byrokraticky aparat (ak neratam tunelovanie)