Osamelosť vs. partnerstvo

Príspevok v téme: Osamelosť vs. partnerstvo
vanitass

... rozišla som sa po cca 5-6 rokoch s partnerom. Došiel čas, kedy zo mnňa doslova vypadlo" a stačilo ...". Bola som síce veľmi trpezlivá, napriek tomu, čo všetko sa dialo v našom vzťahu, odpúšťala som, tolerovala, dúfala ... verila ... mala nádeje. Ale nepomohlo, vzdala som to ....

Teraz je to už asi takmer rok, čo som sama. Sama som sa čudovala, ako to relatívne dobre znášam, žiaden plač, len racionálne argumenty, že nám to neklapalo, nemalo teda význam vo vzťahu zotrvať. Začala som si uvedomovať niektoré výhody slobody, zrazu som sa nemusela ničomu prispôsobovať, robila som veci, čo ma bavili, nosila som oblečené to, na čo som mala chuť ... veľa ďalších výhod.... Len poslednú dobu zaspávam s úzkosťou, plačom, akosi mi chýba blízkosť človeka, intímna stránka a pod. Viem, že väčšina ľudí by si to už zariadila, ja mám v sebe asi nejaký blok z bývalého vzťahu, bojím sa ísť do nového vzťahu, jednoducho nechcem ani tak nový vzťah, mám obavy, nie som nastavená, ani pripravená na nič nové.... ale chýba by to ostatné čo vzťah dáva :( Som v bludnom kruhu a neviem sa z neho vymotať. (Bývalý sa aj chcel ku mne vrátiť, ale ja už nechcem to trápenie a ponižovanie, fakt mi stačilo, bola som vtedy z toho na dne).

vanitass

zle som sa vyjadrila, nesom mlada zaba aby som si naivne myslela ze si uz nikoho nenajdem... mozno ano, mozno nie, to uz nechavam na zivot a osud,.... ja len riesim terajsie obdobie, nebola som este v takej situacii, je to pre mna nieco nove, neviem zvladat svoje potreby a emocie...

woo

urcite neostanes sama. len teraz nie je cas vhodny na novy vztah. este mas v sebe zvysky byvaleho. vyuzi ten medzicas, spomen si, ako ti chybalo, ked si mala partnera, ze nemozes robit x veci, a ako ta vytacali urcite veci, ked si bola s nim...ked si teraz niekoho najdes, aj tak ho posles prec, lebo ta bude vytacat tym, cim ta vytacal aj byvaly, a budes na nom vidiet aj vsetky jeho chyby

vanitass

ved k byvalemu sa uz nechcem vratit, to je jasne...aj ked ma stale "prenasleduje" ....

... a co mi teda ostava, zvyknut si na samotu, na zivot bez toho ze ma niekto obijme, bez sexu atd.... je pravda, ze ak si na to zvyknem, potom uz bude vsetko OK.

keysha777

mam ten isty problem,odkedy som sa rozisla s partnerom ktoreho som lubila,neviem sa prenist do ineho vztahu alebo mat s niekym vztah vzdy si nieco najdem na tom cloveku co mi nevyhovuje,a hned mi zacne vadit a odbijem ho, byvaleho nelubil ale stale je vomne nieco co nejde prec a neviem sa zalubit do ineho a mat snim normalni vztah.. Ale stale dufam ,dufaj aj ty ze dojde niekto skym budes NAOZAJ stastna a bude vsetko oka:)..a k tvojmu byvalemu vydrzala si dost dlho snim ,ale ako pises trapila si sa ublizoval ti, tak sa k nemu nevraciaj stale to bude o tom istom...vela stastia

vanitass

to na jednej strane aj beriem, je to racionalne,..ale co ta druha stranka,nechcem mat pocit uzkosti, nedostatku, naozaj niekedy zaspavam s placom.

woo

vravi sa ze klin sa klinom vybija...lenze tie kliny vacsinou su rovnako mizerne ako ten povodny klin. pockaj kym stretnes niekoho kto bude stat za to, a potom to pojde same. spojit svoj zivot s niekym kto za to nestoji je len dalsia strata casu