Seborea alebo akne?

Príspevok v téme: Seborea alebo akne?
Smutko.

Ahoj,

Mam lahko vysusitelnu plet,odvzdy mam problemy s upchatymi pormi a akne... Plet mam tiez velmi citlivu. V poslednej dobe sa mi zacali vytvarat po tvari,dekolte,chrbte aj krku take uplne drobne malinke upchate pory,naozaj velmi malinke,no paradoxne viditelne a na dotyk priam rapave. Plet som mala castejsie suchu,no neviem si najst idealny krem, tak mozno to je tym :( No neviem. Tieto upchate pory sa mi zapaluju,robia sa na niektorych aj biele hlavicky a normalne idu vytlacit,no je to otras,je ich strasne mnoho,obcas ma pokozka aj svrbi (uz neviem ci zo psychiky alebo ta plet sama od seba :D)... Ked si dam makeup vyzeram ako rapava :( a vlastne aj bez neho... su to take malinke biele bodky podkozne akoby a je ich nenormalne vela... A sirilo sa mi to ako nejaka alergia, najprv som to mala len na dekolte,chrbte, potom sa mi to spravilo na tvari a krku a na ramenach...Neviete co to moze byt?

Prosim poradte.

RNG

Vsetky rastlinne oleje a "masla" su vlastne poskodene/znicene oleje. Jedine neznicene su oznacene ako panenske. A tie sa rychlo kazia, teda najma ked su to nenasytene a preto v potravinarstve prevladaju drvivo tzv "stabilizovane" oleje, tj chemicky a tepelne znicene.
Proti nasytenym olejom ako najma zivicisne a kokosovy olej sa vedie spinava propaganda, ze su pre telo skodlive. Ale prave tieto su najmenej reaktivne, tj najmenej tvrdnuce a polymerizujuce.
Preto je aj napr nas mozog zlozeny prakticky len zo stabilnych nasytenych tukov.

RNG

Telo vylucuje, co sa mu nehodi. Tj aj tvrdnuce poskodene rastlinne tuky.A tieto zapchavaju pory a tak sa tvoria acne a comedomy/uhry
Biele drobne vyrazky su vylucene /vyhodene z tela znicene tuky, ale nie cez mazove zlazy..
Rapava koza je pri zapale mazovych zlaz okolo chlpkov, co je bezne a nazyva sa
en.wikipedia.org