Čo mam urobit? Som zufala..

Príspevok v téme: Čo mam urobit? Som zufala..
LadyOpium

ahojte...trpim emocne labilnou poruchou osobnosti...zaujimalo by ma ci mozem byt zbavena svojpravnosti na pravne ukony alebo nie...

pytam sa preto, lebo moja matka mi povedala, ze ,,kazdemu uverim" lenze tu ie len o same drobnosti nikdy ma nikto nenachytal ze poziacat a nevrat, su to len napriklad take blbosti ako napr. ze mi niekto povie ze o tyzden zasnezi a pod. a mama z toho robi halo a chce vsetok moj majetok prepisat na seba a mna zbavit svojpravnosti na pravne ukony lebo vraj aby som nenaletela dakemu podvodnikovi a nedarovala vacsi obnos penazi alebo nedajboze byt...ale to absolutne neplanujem mozno keby som predala byt po jej smrti plus dodala nasetrene peniaze z knizky by som si kupila daco vacsie ale nemienim ho nikomu nikdy darovat...

chcem vediet, ci jej naozaj ide o nieco aby ma zodrala z penazi lebo bola nalepena na mojho otca pytala od neho nehorazne alimenty pricomm sudom mal urcene asi 10x menej a ked som nebola plnosleta som dostavala prispevok na ztp-s napriklad prispevok na hygienu a osatenie alebo brala viac penazi na mna ako telesne postihnutu a tak...

myslim si, ze je obycajna socka, ktora taha peniaze z vlastneho decka lebo chce zit v blahobyte...nechodi do roboty, zameta chodniky za 100euro a ma socialne davky 50euro, ja mam plny ID siaha mi este aj nan lebo mi zobrala platobnu kartu s odovodnenim ze by som si kupovala jedlo co nesmiem jest-som na diete uz asi mesiac a mavam bolesti ak ju porusim...

myslim ze to vsetko su lem vyhovorky ako aj to ze nemoze ist robit dod vacsieho mesta lebovsetko precestuje...je to blbost lebo som to pocitala a vyslo mi ze by jej ostalo dost penazi lenze ona je pohodlna a prehodila ma aj z intraku do dedinskej skoly lebo bola leniva ma nosit vlakom...teraz uz ked ma ist do mesta 14km uz vtedy vyprava kraviny ze jaj nech uz som doma...myslim, ze je poriadne leniva a setri este aj na mojo zdravi lebo v basom mala skvelu psychologicku aj psychiatricku a teraz psychologicka so mnou neriesi skoro nic len to ci ide, robit alebo co je nove s frajerom...a psychiater ten ma len pcha liekmi kazdy mesac mi povie ze minule mi vravel ze mi zvysi lieky ap ritom nevravel nic on si sam lieky uctuje z ruky do ruky nema ziadny doklad o tom kolko preplaca poistovna a kolko ja pyta nehorazne sumy za lieky a ja som uz z otoh vsetkeho zufala uz mam z tych liekov take vedlajsie ucinky ze koniec a stale aj ked vidi ze mi je dobre stale mi ich zvysi bojimsa k nemu aj chodit a aj sa bojim ci priatel ktory dojde tajne do mesta za mojou psycholgoickou ci to vybavi tak ze ci by som nesla k nemu byvat lebo mama ma s nim nechce pustit i ked k nam chodi uz dva roky a doveruje mu...

PROSIM PORADTE LEBO JA UZ SOM ZUFALA

Agnes998

LadyOpium tebe pomoze ked vypadnes z domu niekam daleko. Tvoja matka nema pravo zbavit ta svojpravnosti len na zaklade toho, ze mas poruchu osobnosti, xy ludi ma nejaku poruchu osobnosti, nie je to az taka raritna diagnoza a mnohi sa naucia fungovat normalne. Ja mam tiez poruchu osobnosti a nemam ani invalidny, nikdy som si ho nemala zaujem vybavit, ale to je uz iny pribeh. Tiez som nemala dobre vztahy s matkou ale teraz mam. Nesmiem ale zit s nou pod jednou strechou lebo to nikdy neklapalo. Odisla som do zahranicia a tu sa pretlkam, robila som uz v Anglicku, Svajciarsku, Rakusku a teraz som v Nemecku. Nie je to jednoduche ale da sa. V zahranici zarobis aj ovela viac, aj ked budes robit nejaku manualnu pracu, okrem toho, ak mas priznany invalidny, vyplatia ti ho aj tu a v uplne inej vyske. Poznala som jedneho Juhosa co mal invalidny, nejake problemy so psychikou, nemusel robit vobec nic, len poberal invalidny a pekne si z toho zil. Tak ale ja ziaden nepoberam, ja pracujem. To je len priklad, ze to, ze si chora este nemusi znamenat, ze musis byt vylucena zo zivota, da sa zivot si usporiadat a normalne fungovat v spolocnosti. Musis ale hlavne odist od matky lebo ta ta nici a ked s nou ostanes, budes len upadat. Ci uz sa rozhodnes odist do zahranicia alebo ostanes na SK, riesenie sa vzdy da najst. Prajem ti vela sil.

Prezyvka55

LadyOpium :D :D no aky mas uz len ty majetok? Moze ta kludne vydedit a nedostanes nic takze ta to nemusi trapit.
Hlavne ze ty riesis aka je ona socka ako keby si ty neviem kolko robila...

LadyOpium

on mi povedal ze to vie takto vyriesit jedine az do mesiaca lebo on nebyva sam byva s rodicmi a neviem ci by ma prijali bo ma malo poznaju

LadyOpium

on mi povedal ze to vie takto vyriesit jedine az do mesiaca lebo on nebyva sam byva s rodicmi a neviem ci by ma prijali bo ma malo poznaju

Leosa

Lady, zlatíčko, okamžite zavolaj priateľovi, oznám mu čo sa deje a zbaľ sa. Na pár dní bývaj u neho a postupne si hľadajte nejaký byt, hoci aj garzonku, pre dvoch a na začiatok to bude bohato stačiť. Ak on má prácu tak ste z časti zahojení a ty si kľudne môžeš nájsť brigádu. Ak ti matka berie tvoje peniaze rieš to aj cez súd, sú to tvoje peniaze, na ktoré máš právo. Aj 2500€ je podľa mňa nádherná suma a nenechaj ich matke, keď sama je aká je. Prosím ťa, urob to pre samú seba, si úžasná bytosť :).

LadyOpium

chcem velmi lenze mama ked to zistila mi minula 1400euro co som mala dovtedy nasetrene a vzala mi aj ucet na seba...mam len vkladnu knizku a tam mam len malo penazi co je to 2500euro v dnessnej dobe ked su byty takew drahe neviem oc mam lribit ako ziskat nejake peniaze na dochodok mi mama siaha a pracovat neviem ci s plnym id

ProHealth

Lady doriti uz sa odputaj od matky, chod k priatelovi ak mozes, ak ta ma rad a mysli to s tebou dobre tak ti to len pomoze lebo si natom velmi zle sama to vies a vidis

LadyOpium

je mi hrozne som velmi rozrusena trasie ma mam myslienky na samoivrazdu neviem co mam robit...rozmysklam ze ujdem z domu a ze si daco potom spravim nech mam pokoj ale to bude zas len cesta na psychinu