Ako naučiť 3-ročného syna vyslovovať "R"

sima3

caute,inac ja tiez neviem povedat ,,r" a chcela by som sa ho naucit mam 14 rokov ale myslim ze urcite sa ho uz nenaucim poriadne lebo asi neskoro ale doma to skusam td trpaslikom,furt si to opakujem a pomali mi to ide ale myslim si z asi budem uz len rackovat hadam budem sa musiet snazit.

lucka87

..no ja mam 20 a rengam...ale nie je to take prave renganie mnohi si to ani nevsimnu...no ale chcela by som sa nucit R...ale uz je asi neskoro....hehe

mmiicchhaall

Ahoj, mám 16 a vôbec neviem povedať hlásku \"r\" a moc ma to štve. Skúšal som veľa vecí, no ani jedna nezabrala. Ľudia pomôžte

janka2012

ja uz idem do druheho rocnika na strednej a rackujem ale ja si to ani neuvedomujem dako len obcas niekomu sibne a robi si prdel zo mna ale inteligentny clovek by si nieco take nedovolil...p.s. mam same jednicky :)

deniska

ja sy pametam do teraz jak sme chodili logopedicke anie anie povedat r.zacala som sama s ockom slova ,vrrrrba,trrrn,v siestich rokoch.na posteli doma v klude.ked som dosla na to ako vyslovyt r,skaka la som jak splasena.a mala som 6rokou.cauko.

luba

ja mam 4 rocneho syna a tiez nam nejde to ,r,ucime,skusame,nic.jasama som sa naucila ked som chodila do prvej triedy poriadne hovorit,r,tak pockam mozno sa to aj jemu potpm podari,alebo navstivima logopeda,nevidim na tom nic zle.

marosko

prosim vas mam tekeho spoluziaka co nevie povedat pismeno r. chcel by som vediet jak by som ho mohol naucit povedat to pismeno. lebo uz sme v deviatom rocniku a nechcem aby sa sneho ini ludia vysmievali. prosim ozvite sa

zuzicka

Myslím si, že keď 3-ročný nehovorí "r", vôbec to nie je problém. Moje deti sa obidve naučili hovoriť "r", keď mali 4 roky. Sami od seba. Horšie to je ešte stále s "l". 6 ročný syn (ešte nechodí do školy) ho vie krásne povedať, ale vôbec ho nepoužíva. Dokonca aj logopedička to už vzdala, malý sa s ňou už nudil. Nevedela ho zaujať. Taktiež som v 3 rokoch chcela ísť na logopédiu, keď nehovoril "r", ale pani doktorka mi povedala, že to vôbec nie je problém a že malé deti dosť zle spolupracujú s logopédom.

envy

ja som ako dieta chodila k logopedicke a naozaj, ako ostatne spominaju, pamatam si akurat toho tdpaslika :)
a este nieco. ak sa dieta do 6 rokov nenauci spravne artikulovat, potom uz veeelmi tazko v buducnosti bude schopne nieco korigovat..