Štítna žlaza

Príspevok v téme: Štítna žlaza
XNX

Ahojte, chcela by som sa spýtať aké máte skúsenosti s užívaním lieku L-thyroxin?? dosť som o tom čítala a vela ludí píše že z neho pribrali, mne doktorka povedala že by som mala skôr schudnúť. Tak teraz neviem prosím Vás ak je tu niekto kto to beriete naozaj neviem čo si mám myslieť, bojím sa že z toho vela priberiem.

Irén 1

Mám hypotyreozu - teda slabo pracujúca štitna žlaza. No ani jeden endokrinolog ti nepovie, že priberieš z tohto hormonu a to najme na bruchu a prsia. A keď mu povieš, že priberáš, tak jediná odpoveď je, že sa strážiť v jedle a keď mu povieš, že si dávaš pozor na jedlo, tak už nemá argumenty.
Zhrniem s hormonmi blbo, ale bez nich tiež.
Ale sú výnimky čo so syntetického hormonu nepriberajú. Škoda, len, že u nás už nie je prírodný hormon ako býval dávnejšie.

XNX

IRén 1 a aký problém máš so štítnou žlazou? Lebo mne doktorka povedala že mi vôbec nefunguje tak mi predpísala ten L-thyroxín a ked som sa jej pýtala že či z neho priberiem tak mi povedala že nie že skôr schudnúť by som mala..

Irén 1

Ovečka, tento čo si poslala sa k nám nedováža, čo je škoda, nakolko sa z neho nepriberá tak ako to tvrdia mojí známy , ktorý si ho ale chodia kupovať za hranice kdežto z L-thyroxínu od tiež nemeckej firmi, ale od Menarimi , ktorý sa u nás predpisuje sa priberá. A to priberanie je tiež individuálne, ale je pravda, že väčšinou sa priberá - ja teda určite aj s L- thyroxínom a aj s Euthyroxom a to sa neprejedám