Lutujem to...

Príspevok v téme: Lutujem to...
lolika

Som krestanka, masturbujem, viem , ze je to tazky hriech ale chodim aj tak na prijmanie a nehovorim to knazovi lebo sa strasne hanbim , bojim sa. vzdy to strasne lutujem ale proste to nedokazem povedat tomu knazovi. mysli na to pocas spovede ale proste to zo seba nedostanem. uz to trva dlhsie...nikomu som to nepovedala.

Odpusti mi to niekedy Boh?

bojim sa ze do neba sa nikdy nedostanem.

anjelik *

Sára, ja viem, aké dôvody vedú ženy k takejto úprave zovňajšku a preto nemusím písať do témy Silikónové prsia, plus viem, že by sa jednalo o presviedčanie a to je už násilie a to predsa nemá význam. :o)

Mr.X, každý z nich sa vyjadril k predmetu otázky a lolike poskytol námet na uvažovanie. Len treba pozornejšie čítať.;o)

Mr.X

Jednoduchosť ľudí sa týkala ich neschopnosti odpovedať na otázku priamo, ja samozrejme nikomu právo na názor neberiem. A nemám takú vedomosť aby som si niečo vyhradzoval, a ani sa nepovažujem za nejakého prívrženca kresťanskej morálky. V duchu v akom bol písaný príspevok loliky som odpovedal.
Pre wreck: To čo si práve napísal sa naplno zhoduje s tvojím nickom, jednoducho odpad... Ozaj, stále ti chýba spomínaná vlastnosť, vyjadriť sa k predmetu otázky.
Ďalej už do tejto diskusie prispievať nebudem, presvedčil som sa, že to nemá zmysel. Dúfam že osobe, ktorá založila tému, sa úspešne podarí vyriešiť jej problém.

wreck

naopak, Mr.X, su tam skvele veci. napriklad: "Ona však vy­stupňovala svoje smils­tvo, keď sa roz­pomenula na dni svojej mlados­ti, keď smil­nila v Egypte, a za­horela žiadosťou po milen­coch, ktorých úd je ako úd oslov a ktorých výron je ako výron žreb­cov. Po­tom si za­túžila po haneb­nos­ti svojej mlados­ti, keď ťa Egypťania chytali za pr­s­níky kvôli tvojim mladist­vým pr­siam."

to je take... hm... skoro akoby bohom inspirovane. urcite sa v starohebrejcine nedala najst ina metafora pre vztahy medzi samariou a jeruzalemom, hodna stvoritela vesmiru, tak to museli ezechielovi pripisat prave takto.

to by bolo, aby sa v takomto zakladnom prameni duchovnej potravy, kde na inom mieste napriklad otec ponuka rozzurenemu davu vlastne dcery na suloz, nenasiel nejaky navod ako sa ma zena spravne sama seba dotykat.

takze cakam na ten vers...

sara1223

anjelik, tak chod skusit napriklad prispievat negativne do temy silikonove prsia, ze si ich odporca a uvidis, co tam s tebou urobia, za to, ze len vyjadris svoj nazor :D

sara1223

ved mu to nemusis povedat priamo.. povedz ze si zhresila proti 6. prikazaniu a mas... oni sa ta nebudu vypytovat viac..

anjelik *

Mr.X, mňa napr. rovnako zaráža jednoduchosť ľudí, ktorí veria v nejakého Boha, ako sudcu a spasiteľa a ako niekoho, kto im niečo odpustí. :o)
Každý má právo vyjadriť svoj názor, veriaci aj neveriaci, tak nechápem, prečo si ty, ako prívrženec kresťanskej morálky toto právo vyhradzuješ. Práve v tom je najväčší problém akejkoľvek viery, že chce byť to jediné, podľa čoho sa má človek správať. A ty si toho príkladom, keď si napísal to, čo si napísal. Alebo napísala.
Ak skutočne takáto lolika žije, tak by sa mala správať podľa vlastného rozumu a nie podľa toho, čo jej nariaďuje nejaké pravidlá a ktoré sa jej vyhráža trestom a obyčajnú masturbáciu nazýva hriechom. Jediným a skutočným hriechom je nemyslenie a nesloboda. Kľudne si to nazvi aj kresťanská morálka. :o)

Mr.X

Vždy ma zaráža jednoduchosť niektorých ľudí. Ak ma človek problém s vyjadrením sa k predmetu otázky, potom nech neprispieva, pretože svojim konaním vytvára obraz o svojej neschopnosti.
Pre Wreck: S pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou sa dá tvrdiť, že ty sám si bibliu nečítal, no od ostatných vyžaduješ jej citácie. Nechcem ťa nijako posudzovať ani urážať, ale tvoj komentár je patetický.
Pre Panoramatix: Ak sám tvrdíš že nie si veriaci, prečo dávaš odporúčania z oblasti kresťanskej morálky? "Nerob si z toho ťažkú hlavu a užívaj si život". Konkrétne dievča to asi prežíva a asi má z toho ťažkú hlavu, ak sa nakoniec rozhodla o svojom probléme napísať. No radšej asi nemala písať vôbec, keď sa tu od ľudí dočká takýchto rád. Ľudská sexualita je prirodzená vec, Cirkev nikdy netvrdila opak. Viera a Cirkev sú dve rozdielne veci? No sú pretože Viera je tvoj osobný postoj, Cirkev je spoločenstvo veriacich. Za svoje city sa nikto hanbiť nemusí.
Pre lolika: Či ti niekedy odpusti Boh? Na svete predsa nie je taký hriech ktorý by neodpustil.
Ak ťa to takto trápi skús vyhľadať nejaké fóra mladých ľudí ktorí majú rovnaký problém. Stačí zadať do googlu tie správne slová :).

Panoramatix

Nie som veriaci, ale mám voči viere istý rešpekt. Je mi však smutno z toho, že napriek tomu, že nič zlé si nespravila sa kvôli nejakým prikázaniam cítiš zle a previnilo. Veď to je hrozné, že kvôli nejakému kňazovi sa hanbíš za svoje telo a city. Ľudská sexualita je prirodzená vec, za ktorú by sa nikto nemal hanbiť. Cirkev a viera sú bohužiaľ často 2 odlišné veci. Tak ako človek aj cirkev sa môže mýliť a tieto prikázania nemusia byť dôležité.
Nič zlé si nespravila, nerob si z toho ťažkú hlavu a užívaj si život.

wreck

lolika, zacituj prosim z biblie presny vers, ze ktoreho jednoznacne vyplyva, ze ked si zena, nemozes sa sama robit...

Mr.X

Samozrejme netreba zabudnúť spomenúť na spovedi aj to, že si pristupovala k prijímaniu aj keď si tento hriech nevyznala.