Rodičia mi vkuse všetko zakazuju

Príspevok v téme: Rodičia mi vkuse všetko zakazuju
zničená

Ahojte, mám čoskoro 17 rokov. Moji rodičia mi neustále všetko zakazujú a kritizujú. Otec je veľmi majetny, napr. Nemôžem sa namaľovať, lebo vtedy vyzerám lepšie, a on neznesie keď sa na mňa pozrie nejaký chalan. Asi pred dvomi rokmi som si vytrhala obočie a on ma prinútil ostrihať si vlasy.... Nemôžem chodiť na diskotéky, večer s kamarátmi von, a teraz to vyzerá, že ani cez deň sa s nimi už nebudem môcť stretávať. Ako prišla puberta som sa s nimi odcudzila, nemyslím že by som bola arogantna, ale otec sA jednoducho nezmieril s tým, že už dospievam. Začal ma buzerovat, začala som zaostávať za ostatnými rovesníkmi, nútil ma stále aby som sa vkuse učila. Nikdy som im nehovorila a chalanoch, ale teraz mi si všimli, že sa správam inak, že im niečo tajim a tak som sa priznala že chodievam von s jedným chalanom (iba kamarat, ale oni to zlé pochopili), a tak mám teraz zaracha aj na vonok. Oni síce povedali že je to kvôli znamkam (mám dobre známky) . Pár krát som z toho úplne na nervy, jednoducho nemám žiadnu slobodu, mám chuť si niečo pichnúť, ale nevzdavam sa. Neviem, čo mám robit? Poraďte mi, aj keď nemyslím si, že sa zmenia, ale aspoň mi povedzte nejaké klamstvo aby som aspoň to mohla nejako využiť.

skarabeuska

Ahoj,
moji rodicia su tiez velmi konzervativni, asi su z tej starsej generacie. Moje starsie sestry tiez nikde nechodili, ale ja som bola najmladsia a rebelka, a vacsinou som si vykricala svoje. Povedala som ocovi, ze nie kazdy je taka uzavreta nespolocenska povaha ako on, ze sa s tym ma zmierit. A ze som mlada, a mlada som len raz, a mladost velmi rychlo ubehne, ved nech len skusi povedat, ze nie :) Skus sa s rodicmi o tom rozumne porozpravat, hlavne Ti musia doverovat, ved kludne im povedz, ze nemaju dovod Ta nepustit von, ved sa dobre ucis, neflakas, a kamaratstva aj prve lasky patria k normalnemu zivotu dievcata, ako si Ty.