Prevod kalorii na KJ

Príspevok v téme: Prevod kalorii na KJ
bbbeb

nasla som na nete kalkulacku, ktora podla veku, vahy, vysky mi vypocitala kolko KALORII by som denne mala prijat ak chcem schuddnut za taky a taky cas. bolo tam napisane 6500 KALORII. takze to znamena ze mam denne prijat ako 27196 KJ??? to je nejako vela nie? alebo tych 6500 kalorii bolo myslenych ako KJ?

odpovedam

no mozno je chyba v niecom inom. co priblizne jedavas? pokojne sa pridaj do temy Kamaratka na chudnutie, tam sme si s inymi babami vymenili uz vela rad a skusenosti. Po precitani ti mozno nieco z toho pomoze. cvicis nejako? kolko mas pohybu?

bbbeb

tiez som to tak zvykla ratat, na gramy- tuky, bielkoviny, sacharidy. ale nejako nechudnem a tak som si chcela vypocitat ci teda prijimam menej kalorii na den ako spalim, teda neschudnem pokial budem mat vyssi kaloricky prijem nez dokazem spotrebovat nie? :D

odpovedam

este si k tomu vypoctu zabudla priratat tri nuly... 1600 kcal = 6698000

ale je to zmatocne, ja si neviem predstavit takto ratat kalorie. hoci 1g sacharidu ma okolo 2-4 kalorii, 1g tuku 7-9kalorii a bielkoviny to, co sacharid.

odpovedam

tak gugl vravi, ze 1 kilokaloria je 4184 joulov. chce sa ti to stale preratavat? :-)

mne pridu jednoduchsie tie gramy makronutrientov :-)

odpovedam

no ja mam na seba vypocitanych cca 1600 kcal. ale priznam sa, ze neviem presne, ako to je. hadam poradi niekto, kto to vie lepsie. ja si akurat ratam gramaze, aby som dodrzala 2,2g bielkovin, 1g sacharidov a 2g tukov na 1 kg hmotnosti. V principe priberanie a chudnutie je o tom istom, len pri chudnuti treba stlacit sacharidy a tuky nizsie. nahradzat prilohy zeleninou. pristupy su rozne, ja sa riadim tymto. aby som nestracala svalovu hmotu, ale zaroven stracala tuk.

bbbeb

odpovedam: denne prijimam menej, iba som to chcela priblizne vediet.. som dost vysoka 178cm.. takze aj asi preto mi vyslo tolko co vyslo, ale je to nepodstatne to samotne cislo. pretoze aj ked som si nasla stranky o fitness pisu ze pri chudnuti efektivnom sa nepodporuca ist pod 5500 KALORII. takze su to cal alebo KJ???

odpovedam

Pokial nepoznas pomer svojej aktivnej a pasivnej telesnej hmoty, tak ti je tato kalkulacka na nic. pretoze aktivna hmota potrebuje viac energie. A tych 6500 kalorii je samozrejme obrovske mnozstvo. Pravdepodobne si nasla nejaku hlupost. takych je na nete bohuzial vela. Skus si najst nejake fitko, kde meraju telesny tuk, svalovu hmotu a podla toho sa zariad.