Hádky kvôli partnerského bývaniu, prepis domu

Príspevok v téme: Hádky kvôli partnerského bývaniu, prepis domu
wolfwoman

Prosím Vás ako by ste riešili túto situáciu. Žena ide bývať s partnerom do domu po jeho starých rodičoch. Na prerábku sa dalo už kopec peňazí. On si dom nechce nechať napísať na seba, ani teraz, ani po svadbe. Vraj preto, že je živnostník a keby mu meškala jediná platba, tak exekútor. Žena to berie tak, že ona nebude dávať peniaze (aj keď zarába menej ako partner) celý život do cudzieho, už menšou časťou prispela aj na momentálnu rekonštrukciu. Čo s tým? Má žena ísť bývať (alebo sa sobášiť) s partnerom a dávať peniaze do ´cudzieho´ celé roky? Bez pocitu, že býva vo svojom? Je to fér?

guest2014

Tvoj partner uvazuje hodne vychcato. Ak by Ti ponukol trebars, ze budes platit len polovicu najmu a proste podiel na stravu, tak este pochopim, nech tak uvazuje i nadalej, ale takto budes davat peniaze do cudzieho a jednak tiez ma napada, ak ma surodencov, ti dokazu byt pri deleni majetku dost sebecki a egoisticki (napr. aj u nas doma, sice vsetci su chvalabohu este nazive, ale tak brasko sa uz vyjadril, ze chce vsetko aj dom aj byt a to si nezije zle, ale tak peniaze mu zatemnili nacisto ten jeho mozog) a taktiez je tu i ta moznost, ze budes platit, zveladovat cudzie a nakoniec si casom Tvoj partner najde mladsiu a Teba vyhodi.
Urcite sa porad s pravnikom o tom, ci by Ti v pripade toho najhorsieho bloky naozaj pomohli, ci to je nieco, co by bolo akceptovane...
Tak toto Ti teda nezavidim, ja by som asi zdvihla nohy na plecia (len ono sa to lahko hovori niekomu, kto neni zamilovany...)

Agnes998

Mas pravdu, je to chore a rozmyslas dobre ked myslis aj na zadne vratka, vela muzov si skor ci neskor najde milenky a manzelky odkopnu. No odkladanie blockov je jedna moznost, aby sa ti vratilo aspon to, co si sama do toho dala. Ale mas pravdu, ze raz ta moze vyhodit na ulicu. To s tym podnikanim a exekutorom je velmi divny dovod, vsak snad neplanuje robit nejake obrovske dlzoby. Skus sa poradit s nejakym pravnikom, ze co je najlepsie urobit. A skus este presvedcit svojho skoro manzela nech zmeni nazor, vsak ak mu na tebe zalezi tak by mal mysliet na vas oboch.

wolfwoman

to si mám teraz odkladať bločky kvôli tomu, aby v prípade rozvodu mi vrátil aspoň to čo som tam dala? alebo ako? veď tým, že on nie je majiteľ tak tým ani to čo tam dáme po svadbe nie je naše. veď toto je choré... :(

wolfwoman

Ešte mi povedal, že on má životnú poistku keby sa s ním niečo stalo. je mi zle. hlavne tu ide o môj pocit, ani neviem dobre popísať aké to je, naozaj ako handra. ako to mám chápať? že keď si nájde milenku, môže ma vyhodiť na ulicu len tak? teraz v takejto dobe... ja nejdem do manželstva s tým, že sa rozvedieme, ale keby sa náhodou niečo stalo a on si nájde nejakú ...... ma oberie aj o deti, lebo ja nebudem mať kam ísť. nemám rodičov, nikdy nič nebudem dediť ani podobne. mám pocit, že mu ide len o peniaze. na svete je x s prepáčením štetiek, ktorým sa kupujú domy, autá, byty a mňa chce môj budúci manžel takto ponížiť. vlastne, tak sa momentálne cítim, to je to správne slovo, ponížená

lilyiankaa

no nie je to fér, ja osobne by som nedala peniaze do niečoho, čo nie je moje alebo partnerove ... My teraz tiez riešime podobnú vec, avšak s tým, že dom sa ide prepisovať na môjho budúceho manžela, nakoľko si berie úver na prerábku domu. Bola by hlúposť robiť na rodičovskom dome, ak mu nebude patriť, veď aj súrodenci, kt. teraz nič nechcú vyplatiť by sa potom zrazu mohli zobudiť (ak bude mať dom väčšiu hodnotu ako má teraz) a pýtať peniaze ..takže treba to nejak poriešiť .. priateľovi vysvetli, že ste na to dvaja a ak by mu mala meškať splátka, nejak to zalátate, resp. že mu samozrejme s tým finančne pomôžeš, aby k tejto situácii neprišlo