Čo to môže byť a hlavne, či je to už navždy...

Príspevok v téme: Čo to môže byť a hlavne, či je to už navždy...
Maja7š

Dobrý deň,
manžel má 40 rokov a asi tak pred 5 rokmi mi rozprával o tom, že dostáva výpadky jasného zraku, resp. díva sa na moju tvár, ale vidí len polovicu, keď na text, tak v strede je akoby diera, tŕpnu mu končatiny, ale celé to trvá pár minút, potom to prejde a začne ho strašne bolieť hlava. To tiež prejde, takže je to prechodný stav, ale neustále sa opakuje vo väčších (pol roka) alebo menších intervaloch. Pobehal s tým všetkých doktorov a nikto mu nevie pomôcť, je to stále rovnaké a to vyskúšal aj niekoľko liekov od neurologičky. O to viac som sa zľakla, keď sa to začalo prejavovať aj u našich dvoch dcérkach, ktoré majú iba 11 rokov. V škole im to nechcú uveriť ani učiteľky, že si majú ísť predpísať okuliare, keď nevidia atď. Naozaj im niet pomoci? Máte to niekto?

nataalka

je to migrena s aurou, najdi a prečitaj si o tom na nete, aj ja sama tým trpím niekolko rokov a je to záležitosť na dobu neurčitu, mne sa to stava tak cca 1-2x do roka (našťastie nie častejšie)..netreba sa toho báť, nie je to smrtelne, treba si dať predpisať silne tabletky na migrenu a akonahle začnu tieto priznaky, treba si vziať tabletku, kým ešte nezačne bolesť hlavy