Nechapem manzela

Príspevok v téme: Nechapem manzela
violka

Dobry vecer, s mojim manzelom sme spolu 15 rokov, mame3 deti. Momentalne sa na mna pridruzila zdravotne problemy a manzel mi to vycita.
Upresnim mame rocnu dcerku a vzdy ked idem k lekarom musi byt s nou, kedze nemame nikoho kto by nam pomohol a on mi to vycita, ze musi ist do prace a ze naco chodim k lekarom ze som simulant a lutujem sa. Velmi to boli, ked sa nemozem zdoverit svojmu manzelovi, aby som to upresnila liecim sa neuspesne na trojklany nerv, na MR mozgu mi nasli, ze cieva sa mi krizi s nervom atak teraz beham od lekara k lekarovi a moj manzel to nechape, velmi mi to ublizuje. Ked sa mu chcem pozalovat,tak ma vzdy odbije, ze jeho to nezaujima a ci by som chodila k lekarom keby som bola zamestnana, kto nezazil tu bolest trojklanneho nervu tak nepochopi. Ked dostanem ukrutnu bolest, tak aj to mi vycita... Uz sa to tak nabaluje ta jeho zlost na mna, zato, ze ma postretla tato choroba, ze ho zacinam nenavidiet. Ako moze byt jeden manzel tak nechapavy voci svojej zene? Velmi to boli... Nikdy som od neho nepocula neboj bude dobre, len pocuvam, ako on musi pracovat a nie aby bol koly mne doma ked jabeham po lekaroch, minule ma strasne ranil, povedal mi, ze ked ma zit so zenou co ma zdravotne problemy si radsej najde druhu.

MultiLevel

A to koho si si prosim ta vzala za manzela? Uff.....
Prosim ta, skus porozmyslat, ci by nebolo lepsie od neho odist. Ked sa takto k tebe sprava, neskor to moze byt este horsie....

violka

Dakujem za prispevky, keby som mohla tak deti berem so sebou dve deti su skolopovinne najmensie ma rok, takze behat po neurochirurgoch s díetatom proste nejde, vzdy ked potrebujem len predpis lieku alebo malickost si berem svoje male źo sebou ale takto to nejde. Ano toto nieje prvy krat, ked som bola na operacii slinnej zlazy pred 9 rokmi tak mi povedal, ze naco idem na operaciu kto sa bude starat vtedy tiez o rocneho syna, ze on musi ist do roboty, ci je to ozaj nutne operaciu podstupit.... Bolo to veeelmi nutne, kedze som lezala koly tazkemu opuchu hrdla na are..., ale cely cas je zvyknuty ze cela starostlivost o domacnost, deti je na mne o vsetko sa staram ja sama. Nemam nikoho kto by mi pomohol, kamosky mam, ale zatazovat nechcem uz som rozmyslala, ze skusim ´pokukat nejake jaslicky na strazenie, ked budem musiet ist k lekarovi... Nic ine mi neostava kedby najmensia malo aspon styri roky tak neriesim nic, len teraz pomoc potrebujem a co je najhorsie od toho od koho by som najviac ocakavala sa pomoci nedockavam, ale ako bolo pisane, rozchodu sa bojim co budem sama s tromi detmi... aj ked u nas uz asi laska vyprsala, nikdy sa napr.mm ked pride z prace neopyta ako sme sa mali, ako sa mali deti, ako bolo v skole, aku dostali znamku nic, lebo vie, ze vsetko riesim len ja, zial ked vidi , ze mam problem tak mi povedal, ze si radsej najde druhu ako mat zenu, co je chora a taku, co sa mu postara o deti.... uz viac nechcem o tom ani pisat, lebo mi je z toho velmi smutno, pekny den a dakujem ,za kazdu reakciu, krasny dnik plny zdravia...

doubledog

da sa predpokladat, ze si dlhe roky pred niecim privierala oci.
to, ze mas za manzela hentakeho hajzla, vies urcite dost dlho..
akurat si to neriesila a odsuvala.
a tak sa tvoje problemy zvacsili.

micachu

Tiez suhlasim s Nivaldou...niekedy pomoze aj spriaznena dusa psychologa, objektivny pohlad na vec Ti otvori veci o ktorych si netusila, lebo si mala strach..aj ked si myslim, ze sama citis a vies, ze to nie je uplne v poriadku, len ten strach v nas nam to brani...mame strach, ze zostaneme sami, ze uz nikto lepsi nepride, matka s jednym dietatom, alebo tromi detmi, alebo aj bez dietata, ver tomu, ze vsetci mame podobne myslienky..preto treba byt odvazny a nebat sa. nikto nema pravo Ta ponizovat..
bolo by fajn najst si viac casu na seba, riesit aj svoje zdravotne veci aj partnerske..aj ked to mas narocne, ked mas male dieta..deti su ako stare? mohli by Ti tiez nejako pomoct, aspon s tym malinkym, postrazit ho. nechavat vsetku starostlivost o rodinu len na sebe je narocne tiez. alebo nejaka kamoska by Ti nepomohla? aby si si za ten cas vybavila co potrebujes..skus porozmyslat, vzdy existuje riesenie. nemysli na to, co povie manzel, rob ako to citis Ty, bud SILNÁ.

nivalda

Verim ti Violka a presne viem co prezivas.. Bola som na tom velmi podobne, manzel ma vedel psychicky nicit a pritom som nic nerobila take co by ho mohlo vytacat a mat blbe reci za vsetko..Stale sa snazil si dokazovat nadradenost a ked som bola chora alebo sa citila unavena, tak som si vymyslala a bola som padavka co nic nezvlada..tiez som bola v tom case na materskej... Stupnovalo sa to tak, ze som ho zo dna na den viac a viac nenavidela... Bola som pri nom mala sediva myska.. Nemala som odvahu od neho odist, az kym ma nenakopla psychologicka, ktoru som vyhladala, pretoze som mala strasne vycitky svedomia, ze chcem rozbit rodinu.. Po dvoch hodinach sedenia mi pani doktorka otvorila oci. Jednoducho som sa zbalila a odisla..Neostalo vo mne kusok sebavedomia.. Az ked som od neho odisla som citila ako mi rastu kridla.. Pochybujem Violka, ze tvoj manzel zmeni spravanie ked nedokaze akceptovat tvoj zdravotny stav... Urcite nemas v umysle od neho odist.. No ak sa nezmeni skor ci neskor ta nenavist voci nemu k tomu asi dovedie.. vacsinou si muzi uvedomia az potom co stratili..lasku, domaci komfort, nehovoriac o starostlivosti o deticky..Violka prajem vela sil

m8cr6

fuj ten je hnusny..nechova sa ako manžel, neviem ako si na tom finančne ale možno by si mohla najať nejakú študentku k detom na pár hodín kým si u lekára. ja by som ešte skúsila taktiku takú, že by som sa začala správať tak, akoby nebol. O nič by som ho nežiadala ani by som sa mu nestažovala.. kúpila by som si nejaké pekné sexy prádlo a vypraté povesila..Sem tam si odskočila akože zavolať. Keby mal žiarlivostné výstupy,len tak iečo milé odvrknť..Ked budeš mat chut na sex, tak si ho od neho proste vezmi..(je to dobré proti stresu). Nebude vediet kde je a čo sa robí. A už sa mu nestažuj. Možno najdeš niekoho iného..Nedáva ti veľa dôvodov na to, aby si k nemu mohla správať inak..ani s ním nemôžeš počítať