Ako sa stať majstrom komunikácie a získať rešpekt od prvých sekúnd...

Príspevok v téme: Ako sa stať majstrom komunikácie a získať rešpekt od prvých sekúnd...
Ootilia

Ako nato? Ako správne komunikovať, aby som si nemusela klásť otázky typu..prečo si nerozumiem s ním s nou, čo robím zle, prečo nejde odozva, nepochopil/a ma správne? prečo neviem presvedčivo komunikovať a tak.
Vraj robím v živote všetko opačne./tak to umna funguje/. Aj ked sa snažím, pozeram sa do očí pri komunikácií, vlastne neviem zaujať, aby vôbec niekto mal čo i len malý záujem. Su dni a je ich dosť, ked zamknem všetky dvere a nikoho nevpustím. Zamknutá sama do seba. A ked už niet miesta, tak klavesnica.
A ked po nejakom čase to idem skúsiť, mam pocit že ľudia ma beru, že sa vtieram alebo robim to nasilu.
Tak napr. kamoška alebo neviem ako nazvať....sa ma opýta cez správu, že ako sa darí.ja odpoviem pekne..a ak sa pýtam ja ona nič.....o mesiac znova, že ako sa mam...rozpíšem čo nové a ona znova nič. Tak aka je to komunikácia...
A tak obdobne to chodí aj v reáli,..či už na pracovisku, alebo doma. Vždy si musím klásť otázky, čo robím zle, prečo mi ľudia nerozumejú, alebo ja im..tak vzájomne.
A ako získať rešpekt už od prvých sekund......ak by som raz mala v živote stretnúť nových ľudí, aby to bolo lepšie ako doteraz. Ako si vybudovať rešpekt..

Oolivia

Uvediem priklad...napr. v praci..pride nejaka nova osoba zamnou, mame spolu pracovat 8.hod. Zacnem dialog, rozpravame sa, zda sa, ze celkom si rozumieme. Neriesim ostatnych, nestazujem sa, proste co pride. Po nejakom case...ak tu osobu stretnem, akoby namna zazerala. Nezastavi sa nachvilku, proste nic. Tak sa pytam...co robim zle./ opacne.

s.k.l.o.

Neviem, pokup si nejake knizky o komunikacii. Nechapem v com mas problem, nevies sa s ludmi rozpravat, nerespektuju ta ? Asi ti chyba empatia. Ved sa opytaj niekoho blizkeho v com je problem.