Ako si moze hanblivy introvert najst kamosov

Príspevok v téme: Ako si moze hanblivy introvert najst kamosov
sewie

Zdravim vsetkych,

chcela by som poprosit o radu. realnu prosim, ziadne hluposti. Pred par mesiacmi som sa prestahovala z Holandska (po troch rokoch)do Prahy-bolo to kvoli pracovnej prilezitosti. Problem je vsak v tom ze tu nikoho nepoznam! Mam v Prahe jednu kamaratku ktora sa vsak so mnou odkedy som sem prisla nebola schopna stretnut (stale nieco ma), takze uz ju riesit nemienim. ak sa niekedy ozve tak to bude zazrak ale ked nechce nech necha tak. Takze robim vo velmi malej firme-sme v kancelarii 3. Ja , sef, kolega-ktory este studuje (v druhom meste) takze sem chodi dva dni v tyzdni.Sef tiez hodne cestuje, takze tu budem sama. Mame este jednu kolegynu ale ta odchadza. Cize -som sama ako prst a navyse som introvert a este aj hambliva-super kombinacia , ja viem, ale nic predsa nie je neriesitelne...tak mi prosim poradte. V holandsku som mala stastie ze som robila v bare a bola som obklopena extrovertnymi ludmi, tak som si tam nasla dve super kamosky a niekolko dalsich kamaratov. ale tu...cely den som v kancelarii a ak by som aj chcela ist vecer von, nie je s kym...skusala som ist sama do baru ci do muzea, ale proste ja neviem ako naviazat konverzaciu, pre mna je lepsie ked niekto prehovori na mna...som proste v tomto taky truhlik...rada malujem a kreslim rozmyslam ze pojdem na nejaku vytvarku, mozno do posilky-ale penazi vela nemam...a aj tak neviem ako urobit ten prvy krok...vsetci su vzdy v skupinach a ja sama ako prst...nejake rady?

mnamka257

dúfam, že sa to podarí ja mne.. podľa mňa je dôležité aj vedieť, že máme niekoho, kto tu pre nás bude vždy, keď to budeme potrebovať. len niekedy je takého človeka dosť ťažké nájsť

sewie

to som mala aj ja, ale rozhodla som sa tesit z malickosti, z kazdeho mileho cloveka, slova, usmevu...a je pravda ze s niektorymi ludmi sa clovek citi este viac o samote ale ja sa snazim na kadom stretnuti najst to pozitivne

mnamka257

presne tak to cítim aj ja... nechcem byť stále sama, no bohužiaľ, niekedy sa po stretnutí s niektorými ľuďmi cítim ešte horšie, akokeby som len sedela sama v izbe... ale neviem, nejako mám pocit, že mám momentálne celkovo nejaké pesimistické obdobie a neviem sa z toho dostať :/

sewie

mnamka257, to je urcite spravne, ved ja sa snazim o to iste, len proste niekedy je cloveku smutno :) a nechcem byt stale len vlk samotar...

mnamka257

sewie, ani ja nestrácam nádej, len sa snažím nebyť naviazaná na druhých ľudí a nezakladať svoje šťastie na nich.

sewie

tiezmuz, kludne mi napis email-len sa nezlakni ze mam v azet profile:muz-pri vyplnani som spravila nejaku blbu chybu a nejde to odstranit:D

sewie

mnamka257, ja verim ze ziadna situacia nie je neriesitelna, nadej stratit nemienim...ked som prisla do holandska, tam som zistila ze uz si nerozumiem so svojou naj kamoskou a zrazu som vo svojich (vtedy 25 ) rokoch nasla jedny z mojich najkamosiek...maju mnoho znamych ale my sme si tak sadli ze proste to bol osud...vzdy sa nieco da, ked clovek natrafi n ludi ktori sa nechcu uzavriet len vo svojej doterajsej skupine ale su ochotni stale spoznavat novych ludi, dat sancu dalsim...a takych je verim si ze dost...a ti co su len uzavreti vo svojich "malych komunitach" zjavne tak ci tak nie su moja krvna skupina :)

mnamka257

sewie, súhlasím, že aj s neznámym človekom sa dá sadnúť si, ale to musí byť naozaj človek, ktorý má podobné záľuby a bohužiaľ na takých sa mi nejako nedá natrafiť, alebo aj keď hej, tak už svoj okruh priateľov má... no a hej, tie aktivity sú často finančne dosť náročné a niekedy je to aj odveci robiť ich sám...