Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Nespavosť a fajčenie

Príspevok v téme: Nespavosť a fajčenie
hugo2014

Dobry den,
niekolko rokov trpim nespavostou. Kedze doktori nic nezistili, zacal som hladat pricinu sam. Podarilo sa mi zistit, ze ked vyrazne obmedzim fajcenie, tak sa mi lahsie zaspava. Ak to este podporim nejakym cardio cvicenim, tak mozno by som zaspal aj bez tabletky (uzivam dlhodobo Stilnox).
Psychicky som uplne ale uplne fit. Moze mat podla Vas nejaky suvis fajcenie a nespavost?
Dakujem.

karolinka122

20 minút po..
tlak krvi a srdcová frekvencia sa vracajú do normy, zlepšuje sa prekrvenie rúk a nôh , tak necudo, ze sa ti hned po cigarete nedari zaspat...
Dolezite je chodit spat a vstavat o rovnakom case, medzi 22-24 sa spanok rata trojnasobne /telo , mozog vydatne regeneruje/ , preto bud uz o 22 vzdy v posteli, v dobre vyvetranej miestnosti , kavu poobede uz nepi, ani cierne a zelene caje, najlepsie ani alkohol nie, sleduj vecer v TV len uvolnujuce programy, nesed vecer za PC. Skusil si aj spat inde ako vo svojej posteli? Mozno spis na geopatogennej zone, skus si presunut postel, ak by nic nepomahalo, alebo ist spat do inej miestnosti.

hugo2014

karolinka122, dakujem velmi za nazor aj rady, ten caj isto skusim... stilnox uz vysadzam, uz som z povodnych 2-3 tabliet za vecer na 0,5 tbl pred spanim, takze super... akurat by ma zaujimalo nazaoj cim to je, ze 2-3 cigarety vecer uplne zablokuju tvorbu melatonitu. Ono je to az tak vyrazne, ak by som kazdu hodinu vyfajcil jednu cigaretu, tak nezaspim ani po cca 30 hodinach bdenia (vyskusane - nastastie len raz).

karolinka122

ako vidis sam na sebe , moze. Ono je lepsie pozorovat svoje telo, ako reaguje, sam vidis, ze ked nefajcis /hlavne vecer/ lepsie zaspavas, ako sa pytat inych, lebo moze tu byt tuhy fajciar , co spi ako drevo a namiesto nespavosti ako mas ty, rano kasle, pripadne ma vysoky tlak...Vysadzuj liek na spanie opatrne, postupne, nech si telo odvykne a same zacne tvorit dopamin. Skusaj na noc radsej medovkovy caj, nealko pivo, uvolnovacie techniky /na nic nemysliet, ked to nejde, len na prijemne veci, kde si bolo dobre../ Troska sportu - pohybu nie urcite prospeje, ale nie neskoro vecer..

Textová Inzercia

Zapper | Fscan - revolučné prístroje

Rieši príčinu väčšiny zdravotných problémov. Záruka kvality a profesionálna podpora zdarma.Môžete ho mať doma aj vy!

Investujte do svojho zdravia

Frekvenčná metóda - rýchla pomoc ku zdraviu! Na všetky vírusy, baktérie, pliesne a parazitov.

Fresh - pre zdravie zamestnancov.

Služba pre firmy, ktorým záleží na zdraví svojich zamestnancov. Objednajte hneď!

Správca siete - SANDING

Správa firemných počitačov. Bratislava a okolie.