PPP - Anorexia, prejedanie a samozabijanie......

Príspevok v téme: PPP - Anorexia, prejedanie a samozabijanie......
LeYsHaA

Ahojte baby a chalani,
už dlhšie to tu čítam, no až teraz som sa odhodlala prispieť sem s malou dušičkou, že tu nájdem pomoc... Mám 20 rokov a môj príbeh sa začal písať v roku 2010. Od malička som bola malá bacuľa, až ma to pred 4 rokmi prestalo baviť a rozhodla som sa s tým niečo spraviť. Kúpila som si vstupenku do fitka a neskôr upravila stravu. Potom som našla jeden ''super jedálniček'' a moja váha išla v priebehu 3 mesiacov dole o 15kíl.. Pri výsške 172 som sa dostala na váhu 49kg. Cítila som sa fajn, no telo protestovalo. Kopec zdrav. problémov ma vystavil na kolotoč u doktorov, kedy mi jedna vyzjapla do tváre, že trpím mentálnou anorexiou a dala mi podmienku - buď priberiem 10kg alebo ma pošle na psychiatriu. Moja chorá hlava si vtedy hovorila, že je to len drist neznalej kravy, veď ja chodím do fitka a toto je fitness postava (fakt som makala ako drak a vyzerala som ako z koncentráku..). Presvedčilo ma až to, keď sa moja babka takmer zložila a s plačom ma prosila, nech sa dám dokopy. Vtedy som začala jesť. Po roku úplne bez cukru, čokolád, tuku a nezdravých jedál, som začala ŽRAŤ. Najskôr som si zadelila jeden deň (nedela) kedy som jedla všetko. Ráno som začala vianočkou s maslom a hrozienkami, kakao, potom nejaká desiata, obed čo navarila mamka (chutné, no nezdravé, smažené a tučné jedlá), za tým dezert, potom som šla cvičiť, potréningové jedlo, znova koláč, nejaká večera, druhá večera.... Potom som začala to sladké jesť viac a viac a v priebehu roka sa váha vyšplhala na 65kg, o rok a pol to už bolo 72!!!!... Síce som veľa cvičila, takže dosť robila aj svalová hmota, ale.. Začali ozajstné zdravotné problémy. Problémy s menzesom, neustále choroby (angíny, zápaly, všetko sa na mňa lepilo), kvasinky, problémy s trávením, neskutočné migrény, bolesti kĺbov, slabosť, únava, alergie, potravinové intolerancie, depresie, nespavosť... Posledný rok a pol som strávila len behaním po doktoroch. Odkedy som zmaturovala (sept.2012) nemala som prácu, len pol ročnú absolventskú - aj odtiaľ ma chceli vyhodiť, pre neustále lietanie po doktoroch (mysleli, že len blufujem..).. Momentálne mám diagnostikovanú HIT, alergiu na mlieko a výrobky z neho, celiakiu /stále to pribúda/, zníženú funkciu štítnej žľazy, totálne zaplesnené telo (aj orgány. keď zjem len kus cukru, začne ma svrbieť celé telo a pri väčšom množstve mávam neskutočné stavy, až depresie), streptokoka, stafilokoka, zápal nervov na celej ľavej polke tela - vraj to začína kdesi v mozgu, hľadajú príčinu.. v poslednej dobe (pol roka) tiež pozväčšované uzliny po CELOM tele - v dôsledku zrejme zápalu, arytmie, ..
Nejdem sa tu viac sťažovať, je toho MNOHO a čo je najhoršie - škodím si sama... Už je to vyše roka, čo som prestala s aktívnym cvičením a posledný pol rok necvičím vôbec. Vlastne sa ani nehýbem. Nie dobrovoľne, ale nemôžem a nevládzem. Moje depky sa tým prehlbujú, stratila som jedinú záľubu, zmysel života.. Skúšala som rôzne diéty - protiplesňovú - neúspešne, skončila som na pohotovosti.. Potom som prestala jesť mäso (netrávilo mi a strašne ma prekysľovalo) neskôr aj vajíčka. Nastolila som si vysokotukovú diétu, málo bielkovín, žiadne sacharidy. Dopadla som ešte horšie. Nikdy som sa necítila sýta a to som zjedla pol kila zeleniny zaliatu ol. olejom, neskôr kopec slaniny, masti (normálne som na lyžice jedla šmalec), oriešky aj niekoľko balíčkov, horká čokoláda,.. ˇŽrala som až do polnoci, vlastne, kým som nešla spať. Potom som bola celú noc hore, pretože vďaka nahromadenému histmínu a prejedeniu som nebola schopná zažmúriť oka.. potom som kľudne celý deň nejedla a večer znova toto... Najhoršie obdobie prišlo teraz, cez veľkú noc. Momentálne som mesiac a pol na PN. Predtým som jedla len zeleninu, tuky a oriešky, no na všetko sa mi objavila alergia (stále spuchnutá a vyhodená). Tak som si povedala, že na to kašlem a idem sa prejesť. Začalo to u babky na návšteve jej výborným čokoládovým koláčom. Zjedla som jeden, potom druhý, tretí a babka sa potešila, že KONEČNE som sa po tak dlhej dobe najedla a že sa mám už lepšie. Hovno, to ešte len potom mi prišlo zle.. No doma som pokračovala. Zemiakový šalát s majonézou, mamine koláče - banánová roláda, jablkový páj, ovocná torta.. Bolo mi už neskutočne zle, od množstva aj preto, že som zjedla všetko, čo nesmiem. Večer som to zabila balíkom chipsov a malou čokoládou (aboslútne som nechápala, kde sa to do mňa zmestilo). Na druhú deň podobný scenár, padali čokolády, klobásy, koláče. Ja som riadny extrém a som schopná zjesť celé maslo, raz som zožrala 2 krabičky mascarpone, jedno malé maslo a zapila o pol litrom mlieka. Keďže mám naň alergiu, asi si (ne)viete predstaviť, ako mi bolo potom zle.. Myslela som, že skončím na pohotovosti, no hanbila som sa za to, čo som požrala, tak som v ukruných bolestiach a s depkami nejako tú noc pretrepela.. Od sviatkov si neviem rady. Skúšam prestať, deň nejem nič, potom sa prežerem jak prasa. V pondelok som mala zase nejakú črevnú pliagu, 2 dni som len spala a prípadne lietala na wc, včera som sa už prežrala... Ináč, často robím takú vec že si napchám jedlo do huby, požúvam to a potom vyfľusam(vypľujem). To vtedy, keď na mňa príde pažravosť, ale nechcem, aby mi bolo zle(jem všetky potraviny, čo nesmiem, tak ich len premeliem medzi zubami a vypľujem). Strašne sa za to hanbím, veľmí sa trápim a neviem si rady. Chcem si dať do poriadku zdravie, no viem, že ak nespravím poriadok s týmto, nikdy sa skutočne nevyliečim. Prosím, pomôžte mi, ako s tým skoncovať? Hlavným problémom je u mňa to množstvo alergií a intolerancií, ktoré mi znemožnujú sa normálne najesť a potom prídu tie záchvaty.. ĎAkujem každému, čo bol ochotný si to prečíať dokonca...Btw, doteraz o mojom probléme nevie nikto, ani rodina, len tušia, že pašem ako kombajn a párkrát našli, čo som vyfľusala (občas si želám, aby o všetko videli a ja som im nemusela ni vysvetľovať)..

Tomas12345

Sofika:

Lenže ty máš normálnu váhu, ba dokonca by si mala ešte zopár kíl pribrať. Mám o teba obavu že sa u teba začína prejavovať anorexia. Vidíš tuky tam kde nie sú!

Gulka99 :

Nemusíš sa nejak viditelne zriekavať jedla, stačí len ak postupne vynechaš múčne jedlá, a jedávaj viac mliečnych výrobkov pretože bielkoviny urýchluju metabolizmus a teda i chudnutie.

Sofika1000

Ahojte aj ja mám tento problém , prejedanie, diety, vracanie a zufalost. Momentálne mám 54 kg čo je na výšku 157 cm veľa. Aj keď nie je to také hrozne ako keď som mala 71 kg(moje maximum)...všetky nohavice 34 veľkosť sú mi tesne a 36 veľkosť mám len malo takych doma...ako sa dostať z toho kolotoča? Som už na dne zo seba :(

Gulka99

Dobry....baby. Neviem ako zacat. Ja mam zase opacny problem. Ja zase musim vela jest ebo len jedlo ma vie upokojit. Mam 169visku a vazim 93kg.Mam31rokv.Kedysi som mala 55kg. Dost mam aj zdravot.problemi. Ked zcnem slapat na stacion.bycikel tak mam velke bolesti v podbrusi. Ana dieti nato niesom. Viete mi poradit prosiiiim,???Dakujem

Klauduliak

Mala by si si najst nejake zaujmy pretoze ta ovlada jedlo.MUsis si sama v hlave uvedomit ze nezijes preto aby si jedla alejes pretoaby si zila! Nauc sa ovladat svoje chute.Nepodliehaj sladkostiam.Nastav si normalny jedalnicek.
MAla by si to povedat rodine ..mozno by ti to pomohli vyriesit..
Vezmi si ze si uz dospela a takto chces nadalej fungovat..? Byt ovladana jedlom? Nie! Vyskusaj to zmenit a sustred sa ked papas..A to k tomu cviceniu,skus aspon dlhsie prechadzky alebo tak..aby si len stale nejedla. A jedalnicek si nastav normalny,lebo ak nebudes jeden den jest tak na druhy den bude telovyhladovane a jasne ze zjes vsetko co mas pod ocami.

hlp3

Ahoj skoro rok som mala anorexiu, no potom tak ako ty som začala len zrat. Pred dvoma mesiacmi som mala 43jg, teraz mám 56kg. Asi si vieš predstaviť, koľko som toho musela pozrat. Mám len 14 rokov, no nemám chuť žiť. Chce sa mi trvať vždy, ked mám ísť von z domu(obliecť si rifle), lebo kazdy uvidí moje nechutné telo. Neodvážil sa tí radit, lebo sama som na dne, no môj problém spočíva v tom,že som stale v kuchyni, takže stale len jem. Avšak ak by som na jedlo nemala cas, tak by som stale len nejedla, ale ked mňa už nič nebaví. Skús si nájsť niečo, čím sa zamestnas, aby si robila aj niečo iné. Dúfam, ze aspoň tebe to pomôže, ked si ja neviem nič nájsť. Ked chceš môžme sa dohodnúť, že pôjdeme niekedy spolu behať, aj ked nie spolu, ale aspoň v ten istý čas. Možno sa tak konečne donutim k niečomu uzitocnemu. :) ach keby si vedela, čo som dnes zjedla a ako mi je zle...

LeYsHaA

Dnes ráno som mala extra zlé, spala som cca 4hod., bolo mi dosť zle a ešte som mala nervy kvôli segre.. Spasala som 4 muffiny, 6 mini osích hniezd, 2 malé maslá a dakoľko žemlí, neviem, už som to ani nerátala.. Ináč, ja keď mám také záchvaty, som ako nepríčetná, nevnímam nič, vypínam mozog a žerem.. Stáva sa to aj vám? :( .. Teraz mi je pekne zle, zase celá spuchnutá, vyhodená a mám takú ´´mentálnu hmlu´´, keď prudko stúpne cukor a potom klesne...