Zlyhanie spolocnosti...

Príspevok v téme: Zlyhanie spolocnosti...
phy

podla mna je strasne ako niekto spacha samovrazdu uplne za benevelnosti celej spolocnosti ...narazam na Ivetku Bartosovu ...ako je mozne , ze sa nenajde nikto kto by pomohol zbiedenej dusi , ktora je svojim trapenim denno denne mediami predostierana spolocnosti a vsetci su lahostajni ... kde boli vsetci ked bola pranierovana mediami jej unavena dusa ...preco jej nikto nepomohol?...ved ona spachala tu samovrazdu ako keby v priamom prenose pred ocami celeho naroda , bez akej kolvek pomoci je to zarazajuce ...

pisem to sem do tejto kategorie aby sa vyjadrili ludia , ktory trpia dusevny mi chorobami aby vyjadrili svoj nazor , lebo pre mna je to nepochopitelne ...

bibianka123

Pomoc musi predovsetkym ten clovek prijat, az potom sa mu da pomoct....pokial nie je niekto zbaveny svojoravnosti a nechce prijat pomoc, ani panbozko mu nepomoze
Tak to bolo i v pripade I.B., ktora sa nechala obladat chorym clovekom. Pomoc jej ponukal kdekto. Ona radsej v strachu o svoj zivot, nechala sa manipulovat tym clovekom. Kazdy rozumny a zdravy ckovek uteka od toho, kto mu robi zle

redka

nedeptam sa, netrapim, to co som prezila ja a moja rodina som prijala ako fakt, ktory uz nejde zmenit, ktory nas mal nieco naucit a treba ist dalej... jasne, ze si niekedy posmutim, je to normalne, ale mam to spracovane.. len ma nasere, ked niekto hovori o niecom, o com mozno nema ani sajnu a ide sudit celu spolocnost, ze nepomohla... a ked nedaju cloveku pokoj ani po smrti.... amen ;) peknu sobotu prajem... tuto temu navrhujem zmazat :)

karolinka122

Redka, si citlivy clovek a dokazu ta taketo veci velmi rozhodit vnutorne. Ja som tiez prehnane citliva na nespravodlivost celkovo vo svete, to zlo...Ale jednoducho uz som si povedala, ze ak by som sa mala zamyslat vkuse nad globalnymi problemami zeme, nezmyselne vojny, nevinne obete len preto , ze niekto chorobne bazi po moci a ma srdce z kamena, alebo kolko deti umiera denne od hladu, kolko ludi aj deti denne niekto zabije len tak z rozmaru, alebo zomieraju na hrozne choroby a pod...asi by som musela z toho zosaliet. Tento svet nezmenis, ludi nezmenis, ani spolocnost...Vzdy budu ludia dobri, zli, lakomi, zavistlivi, priatelski, laskyplni a pod., najdi si tych pravnych okolo seba a zbytocne sa nedeptaj tam, kde nemozes pomoct, sustred sa na svoje okolie a nato, kde mozes byt napomocna, ak o to niekto stoji..

redka

sorry amelia beriem taketo temy trochu osobne... ono ked kazdodenne vidis, ze ten clovek sa aj snazi, aj ty sa snazis a ta pliaga nie a nie sa ho pustit.... no je to vazne utrpenie pre neho i teba.... ja neviem z hladiska perspektivy ako by to skoncilo... proste preto pisu ludia slov,a ze je to pre neho lepsie, ze uz netrpi a ver ci never, znie to kruto, ale ulavi sa aj ludom, ktori s nim trpeli... nie pret,o ze by boli radi, ze odisiel, ale preto, ze nasiel konecne pokoj,.... je strasne, ze ho vykupila az samovrazda... je to cele krute pre kazdeho zo zucastnenych, ale treba to prijat , ako jeho rozhodnutie, ze radsej odide ako by mal takto dalsie roky trpiet on i jeho blizky... nikomu neprajem takuto skusenost... nikdy som si nemyslela, ze toto sa moze stat prave v nasej rodine, vzdy som o tom len pocuvala v novinach, netykalo sa ma to... ale ked sa to dotkne priamo, je to ine .... a uz koncim v tejto teme... nechajte ivetu uz ist....

redka

amelia mas osobnu skusenost s blizkou osobou s dusevnym ochoenim? ktora 20 rokov pekne prospievala a potom sa 7 rokov snazila vsemozne sa z toho dostat ale neslo to? vies co to je 7 rokov v zivote 27 rocneho cloveka??? je to takmer stvrtina zivota v trapeni, neustale ako na kolotoci, na hupacke raz hore raz dole a toto cele nepreziva len on sam ale aj jeho najblizsi... podla mna nevies, o com hovoris... a neplet sem telesne postihnutia, o tom sa tu nebavime... iveta sa trapila asi odkedy nastupila na svoju karieru a to bolo mozno 30 rokov... no dost toho zvladla....

amelie27

kkafik, ty si totalny/a primitiv...

"smrt bola vykupenim pre nich a pre nas tiez"??
to by si povedal aj telesne postihnutemu? nech teda skonci? lebo jeho rodine je na obtiaz?
je mi nagrc z takych ludi, psychicke choroby su bagatelizovane, clovek dostane na hlavu peciatku, a dovi dopo...presne ako tu niekto napisal, ked chromy spadne, tak vacsina ludi sa postavi a pomoze, ten kto ma rakovinu je nesmierny bojovnik a vsetci sa snazia pomoct, nad psychicky chorym sa castokrat len mavne rukou, pokial nema clovek polkilovy nador na hlave, tak mu nic samozrejme nie je...

"vsak, skocil pod vlak, je mu lepsie, aj vlastne aj nam"...

kafe

tiež súhlasím s redka. Iveta si prešla peklom, z ktorého sa nevedela dostať inak, len samovraždou. Prečo ju chceš ťahať silou mocou naspäť? Aby bola nešťastná trochu dlhšie? Prečo napríklad TY si jej nepomohla?
Tiež sme mali v rodine 2 psychiatrické pacientky. Smrť bola vykúpením pre nich a pre nás tiež.

phy

Prezyvka55 , nesuhlasim , ze sa spolocnost nema o nikoho a o druheho zaujimat , potom ten svet aj tak vyzera ...

nechala by si slepca s bielou palickou ako sa pohybuje mezi autami a nepomohla by si mu , alebo by si lahostajne presla okolo cloveka , ktory spadol z invalidneho vozika myslim , ze nie a v tvojom pripade mozno aj ano ...chcela som len na tomto priklade ukazat ako su dusevne choroby zaznavane , zosmiesnovane , videli sme to aj cele roky na hyenizme novinarov ako sa roky nechutne zivili na dusevnej chorobe tejto spevacky ...psychicke choroby nesu stygmy ...ja sama sa liecim a viem ju pochopit ...len som chcela poukazat aky postoj ma spolocnost k dusevne chorym ludom ...vysmech a ponizovanie zo strany , medii , nikto sa jej nezastal a nepomohol ved bola len blazon-alkoholik ?!