Pritahujem ju este?

Príspevok v téme: Pritahujem ju este?
WilliamTell

S priatelkou sme uz nejakych peknych par rokov spolu. Lubime sa, mame sa radi, planujeme spolocnu buducnost, ked dostudujeme. Moc sa ani nehadame, len tak v ramci moznosti, aj to vacsinou su hadky tykajuce sa toho, preco tu pisem. Mam taky mensi pocit, ze priatelku uz asi az tak nepritahujem, po fyzickej stranke, alebo ako to povedat. Ja som z nas dvoch iniciativnejsi, mam rozne navrhy apod. Mam aj vacsiu chut na nu. Mna priatelka pritahuje, vedel by som sa s nou milovat casto, paci sa mi s nou milovanie, dotykat sa jej. Sex mame niekedy tak 2x za mesiac, niekedy sme to mali raz za 7 tyzdnov. Niekedy sa podari aj 5-6x za mesiac, ale to len vynimocne. Ja mam pocit, ze uz ju asi nepritahujem, i ked mi tvrdi opak. Vravi aj, ze budeme castejsie, ale nejak nevidim posun. Nepatrim medzi nejakych kancov, sex so mnou je kratky, pretoze sa rychlo spravim 1 min, niekedy aj menej. Uz som rozmyslal aj nad tym, ci to preto nemoze odmietat partnerka. Chcel by som to zlepsit, ale ked sex mame tak ako mame, tak neviem ako to zlepsim, i priatelka mi vravi stale, ze to zlepsime, ale asi je to len pri slovach. Zacal som aj pozorovat, ze uz tak casto nerobime ani ine intimnosti, ako sme robili kedysi. Uz som aj prestal tlacit na nu, no niekedy sa to neda. Spravim si to rukou radsej, aby som nemal chut na priatelku a zbytocne sa o nieco nepokusal, ked viem, ze niekedy to vyde uplne na zmar.
Ja este verim, ze sa to zlepsi. Priatelku milujem a chcem s nou ostat.
Myslite, ze uz ju nemusim pritahovat?

WilliamTell

zuzi74:

tak som to nemyslel, ze sa zabava s niekym inym radsej. Myslel som to tak, ze ked sme vonku aj s niekym inym, nie len stale spolu sami, tak to tak "ozivi", ze clovek vidi starych priatelov, pokecate apod. Urcite neuprednostnuje zabavu s niekym inym predo mnou. Chodime spolocne na diskoteky a zabavame sa spolocne. Skor som myslel to, ze je znudena z toho, ked nic nerobi cely den napr.

zuzi74

WilliamTell, mne z toho tvojho posledneho prispevku pride, ze priatelka sa radsej zabava s hocikym inym, ale s tebou sa nudi. Stale mi akosi z toho vsetkeho vychadza, ze uz ju nebavi ten vas spolocny vztah. Prepac za tu uprimnost, ale ja to tak zial vidim, resp. citam z tych tvojich prispevkov.
A ze si stastny so svojou priatelkou az na ten problem so sexom? No neviem...pokial nefunguje sex, co je si myslim dost dolezite v partnerstve, navyse nezdielate spolocne zaujmy, lebo priatelka nema o ne velmi zaujem, tak to potom nemozes byt stastny vo vztahu. To mi pride taky ten vztah, kedy dvaja nemozu byt spolu ale ani bez seba a dookola riesia tie iste problemy, ale nikdy ich nemozu vyriesit.

Maoam

no tak zjavne potrebuje silnejsie vonkajsie impulzy a podnety, lebo ona sama seba nevie postrcit

tak ju viac ber medzi ludi, do spolocnosti a uvidis, ked tak bojujes o vas vztah

a mozno by si mohla najst nejaky zaujem, cojaviem tanec alebo daco ine, aj tam by bola medzi ludmi, mozno by si nasla kamosky....

WilliamTell

pretoze co som tak vypozoroval niekedy, tak ked sme niekde s niekym vonku a zabavame sa, tak priatelka ma taku zivsiu naladu, proste je to nieco ine, neviem ako to popisat. Cize uz sa aj vtedy stalo, ze sme sa milovali a nebolo to ani pred/po MS a ani pocas ovulacie. Jednoducho nebola znudena.

WilliamTell

depresie nema urcite, to by som videl. Nevenuje sa nejakym aktivitam. Chodi na VS, teraz riesi statnice, tak nie je ani v skole kazdy den a pocas posledneho roka nemala tolko skolu.
Vacsinu byvame spolu, chodime von, apod. Ked je doma, pozerava TV, cita si knihu. Ale nema nejake ine zaujmy. Ked sme vonku, tak chodievame sami. Nie s nejakou partiou apod. Len pri nejakej prilezitosti, ked je nejaka diskoteka apod., tak sa stretneme viaceri. Mozno ma aj to vply nato, ze sa nicomu nevenuje, resp. sa jej nechce.
Ked sme sa spoznali, tak bola tak zivsia, chodila cez vikendy von so sesternicou a starymi znamymi. Po case to ale upadlo, lebo uz aj sesternica prestala chodit a dospeli.
Takze ja si myslim, ze to moze byt aj tym, ze sa priatelka nudi.

odpovedam

tak ostava verit, ze si konecne prestane nechat skakat po hlave. neklape im vztah a on pise, ze je stastny. nuz, tazko uverit. kazdopadne idem radsej pracovat, mam toho vela. tak ved potom trebars pokecame v inej teme :-)

Maoam

odpovedam: ono ti, ktori tu prosia o rady, si vzdy aj tak urobia po svojom, niektori (nie tento pripad) dokonca najprv prosia o radu a len co sa im dostane rad typu otvor oci, tak spustia utoky, toto nie je ten pripad, ale je to ten pripad, kde napriek XY superackym radam od skusenejsich, ktori uz nejaky ten vztah za sebou maju, verklik, vsetko zo strachu nieco zmenit, zo strachu neistoty a z obavy prist o nu

pritom som si na 100% ista, ze jestvuje baba, s ktorou by si uzasne rozumel, nebola by naladova, mrzuta, nemusel by sa orientovat vzdy podla jej chuti a momentalnej nalady a este by mala aj cca. zhodne libido s tym jeho

Maoam

odpovedam: ja som sa takto vystavila v mnohych temach, ako debil, ale raz clovek pochopi, ze niekde je to fakt zbytocne, alebo dotycny proste potrebuje este vela casu alebo padnut na drzku, kym sa mu otvoria oci a niektori sa neskor aj vratia k svojej teme a znova si ju s odstupom casu precitaju, par rozumnych uz bolo

odpovedam

vdaka, maoam, asi to tu vzdam. aj ty si velmi rozumna, len vidis. niektori ludia asi ani radu pocut nechcu. ja ked mam priatela, tesim sa na neho, ze mi bude lepsie, opadnu zo mna starosti. uz vonkoncom nepovazujem partnera za svoj hromozvod nalad. no, je mi luto autora temy. on to nevidi, ale taka zenska by si zasluzila kopnut do zadku.

Maoam

inak este jedna vec: tvoja priatelka sa zda byt velmi naladova zena, teraz ked by som cisto teoreticky zavrhla vsetky doterajsie moje dojmy, nema depresie?