Pritahujem ju este?

Príspevok v téme: Pritahujem ju este?
WilliamTell

S priatelkou sme uz nejakych peknych par rokov spolu. Lubime sa, mame sa radi, planujeme spolocnu buducnost, ked dostudujeme. Moc sa ani nehadame, len tak v ramci moznosti, aj to vacsinou su hadky tykajuce sa toho, preco tu pisem. Mam taky mensi pocit, ze priatelku uz asi az tak nepritahujem, po fyzickej stranke, alebo ako to povedat. Ja som z nas dvoch iniciativnejsi, mam rozne navrhy apod. Mam aj vacsiu chut na nu. Mna priatelka pritahuje, vedel by som sa s nou milovat casto, paci sa mi s nou milovanie, dotykat sa jej. Sex mame niekedy tak 2x za mesiac, niekedy sme to mali raz za 7 tyzdnov. Niekedy sa podari aj 5-6x za mesiac, ale to len vynimocne. Ja mam pocit, ze uz ju asi nepritahujem, i ked mi tvrdi opak. Vravi aj, ze budeme castejsie, ale nejak nevidim posun. Nepatrim medzi nejakych kancov, sex so mnou je kratky, pretoze sa rychlo spravim 1 min, niekedy aj menej. Uz som rozmyslal aj nad tym, ci to preto nemoze odmietat partnerka. Chcel by som to zlepsit, ale ked sex mame tak ako mame, tak neviem ako to zlepsim, i priatelka mi vravi stale, ze to zlepsime, ale asi je to len pri slovach. Zacal som aj pozorovat, ze uz tak casto nerobime ani ine intimnosti, ako sme robili kedysi. Uz som aj prestal tlacit na nu, no niekedy sa to neda. Spravim si to rukou radsej, aby som nemal chut na priatelku a zbytocne sa o nieco nepokusal, ked viem, ze niekedy to vyde uplne na zmar.
Ja este verim, ze sa to zlepsi. Priatelku milujem a chcem s nou ostat.
Myslite, ze uz ju nemusim pritahovat?

odpovedam

zlodej meciar, kebyze sa mi vo vztahu nieco take stane, tak v prvom rade komunikujem. najcastejsou stratou libida je depresia. Takze nie som za to, aby sa nieco robilo nasilu.

Ale stale nechapete, na co narazam. nejde o to, aky je problem, ale ako okolo neho chodia. Oni ho neriesia. Jeho partnerka sa stale len urazi namiesto toho, aby sa snazla pochopit jeho pocity. Uz len to, ze sa to snazil riesit opakovane znamena, ze ten problem tam stale je. Nepovedala ziaden dovod, preco s nim sex mat nechce. Jeho obvinila z toho, ze je nenormalny, lebo to chce castejsie nez 1 za mesiac. ja jednoducho vidim to, ze bud ho ona nelubi, ma voci nemu averziu alebo ma psychicky problem, blok, komplex.

Ale sedenim na vavrinoch sa nezlepsi nic. Naozaj mi to pride detinske. Keby chcela nieco zlepsit (ocividne nechce, typickym dokazom je urazanie sa), tak by nieco preto spravila. Ju proste bavi rozhodovat, kontrolovat, manipulovat a ked na nu niekto vznesie vycitku alebo poziadavku, okamzite sa zbavuje zodpovednosti a hra sa na obet. uz rozumies, co tym chcem povedat? Tam nefunguje citova vyrovnanost u oboch partnerov. oni sa boja komunikovat...

zlodejMeciar

odpovedam zober si to z druhej strany, si zena ktora proste ma nizku potrebu sexu, nic jej sex nehovori sem tam dostane nan chut. ma ale chalan ktoreho lubi ale ten jej stale vycita to co ona moc nemusi prehanat. budes robit nieco nasilu proti vojej voli len aby si vyhovela partnerovi aj ked ti to nic nerobi?

to je jak keby som chcel os zeny piss ale proste budem tolerovat ze jej sa to nepaci.

netvrdim ale ze to moze byt v niecom inom, len ukazujem druhy pohlad keby to bol zarucene pripad jej sexualnej nepotreby

WilliamTell

Tiez som jej povedal, ze ked ma nieco bavi, tak to budem robit casto/nevyhybat sa tomu a nie len sporadicky. A moja motivacia vo vztahu nie je to, ze ju stratim. aby som to upresnil, bojim sa ze stratim cloveka, ktoreho lubim, zalezi mi na nom a takisto cloveka, ktory lubi mna.

zuzi74

WilliamTell, myslim ze viem velmi dobre o com pises a je mi to dost blizke:-( Je rozumne netlacit na priatelku, ale na druhej strane, ak to nevyriesite, budes v tom vztahu stale frustrovany. A viem, ze toto naozaj nie je lahke len tak vyriesit, kedze partnerka to chce po svojom. S tou slapkou to mozno ani tak vazne nemyslela, zrejme ju len nebavi stale dookola pocuvat o sexe a je mozne, ze nema na to casto chut alebo ju to naozaj nebavi s tebou, ale napriek tomu sa ta nechce ani ona vzdat a nepovie pravdu.

odpovedam

ach jaj, chlapce, ta najhorsia motivacia zostavat vo vztahu je strach z toho, ze druheho stratis. Ved ona ta citovo vydiera a manipuluje tebou. A necakaj, ze ti niekedy povie nieco ine. Stale ti bude tvrdit, ze ta miluje a sex ju bavi. Sorry, ale ked ma nieco bavi, nevyhybam sa tomu, nie?

nevidim jediny naznak toho, ze by sa ona snazila brat do uvahy tvoje potreby (nemyslim len sex, ale aj ochotu komunikovat). Ty stale beries do uvahy len jej potreby, nalady a chcenie/nechcenie. Kedy zacnes robit to, co chces ty? Nemas respekt sam pred sbou, iny chlap by si toto uz davno poriesil. Tak to skus inak. Vyhladaj sexuologa a spytaj sa ho na nazor.

Lebo ked chces od priatelky odpoved a ona ta odkaze na slapku, to znaci len tolko, ze sa sprava ako decko.

WilliamTell

pytate sa, coho sa bojim. Hmm.
Nechcem priatelku ranit, pretoze opat, ked to zacneme preberat, tak to bude vyznievat tak, ze je priatelka navine, ako jej vsetko vycitam, zas riesim len sex, ze ved ja ju pritahujem, sex so mnou ju bavi, povie ze jej sa zda vsetko v pohode a normalne, a ak teda nie som spokojny, nech si najdem nejaku s*apku, s ktorou budem stastny a budem s nou moct sexovat od rana do vecera. A takto mozno zanevrie este viacej na sex, pretoze sa bude citit tlacena do toho.
No a samozrejme sa bojim, ze ju stratim.

odpovedam

zlodej meciar, loba tu vobec nehovori o tom, ze ju ma nutit k sexu, prave naopak. Hovori o zodpovednom a dospelom aktivnom pristupe k rieseniu partnerskych problemov. Tiez neviem, kolko maju obaja rokov, ale ked sa takto infantilne spravaju bezne, co potom ocakavaju od zmeny vztahu k lepsiemu? Ked si ani otvorene nevedia povedat, v com je problem a ako by to mali riesit? Ano, zakladatel temy strka hlavu do piesku. Tak, ako cely cas nic neriesil a cakal, ze to bude riesit druha strana, tak to iste robi jeho priatelka. Ked pride na vysvetlenie veci, urazi sa, poobvinuje ho, ze to je uchyl, lebo chce sex a nech sa lieci a viac s nim o tom nekomunikuje. Pritom mat sex aj kazdy den je uplne normalna sucast zdraveho vyrovnaneho vztahu partnerov.

Su vztahy, kde su sexualne chute odlisne. Ide len o to, ci to druhej strane vadi alebo nie. Su aj pary, kde je jeden vyrazne dominantnejsi. Ale pokial to tomu druhemu nesposobuje problem, je to zdravy vztah. Jednoducho sa respektuju.

Tu v tejto teme ale ide o to, AKO sa oni dvaja k sebe spravaju. Nejde o samotny problem. Poblemov bude este vela. Ide o ich lenivost a nezodpovednost sa konfrontovat. Je pekne sa sice stazovat, ze ma malo sexu. ale zakladatel temy nespravil nic pre to, aby sa to zmenilo. On len pasivne caka, tvari sa, ze sex nepotrebuje a ocakava, ze jeho priatelke to dopne a zrazu jej zacne sex chybat. Nuz, ano. Sex jej mozno zacne chybat, ale nie jej partner. Keby po nom tuzila, tak by sex brala ako normalnu vec a neodtrhavaka by sa stale, ked sa bozkavaju...

Podla mna sa boji mu povedat, ze ho nelubi a v podstate vyuziva jeho dobrotu, pretoze on skace ako ona piska. rada by som sa mylila, ale vidis... zakladatel temy radsej zije v ruzovej bubline.

ZlodejMeciar

podla mojho nazoru to nemusi byt tym ze ju to stebou nebavi, proste je len menej sexualne zalozena, taketo pripady poznam aj u chalanov, svoje priatelky miluju nepodvadzaju ich len proste sex casto nemusia, nehovori im to nic, zrejme to bude tento pripad.

Loba a co ako ma snou spravit, nanutit jej sex proti jej voli? to je jak vegetarianovi nanutit jest maso.

netvrdim ze oral a masturbaciou ti nahradi sex ale aspon sa snazi ti vypustit paru.a riesenie? je len vymenou partnerky, milenka alebo zmierenie bohuzial a mozno este zazrak je dostane chut sex neskor pretoze niekedy je zname ze zenam zacne chutit sex vo vyssom veku, 35 -40 + neviem kolko ma tvoja partnerka

Loba

Moznost, ze by ju sex nebavil, je v poriadku. Nemusime byt vsetci rovnaki v tomto smere. Co by, podla mna, v poriadku nebolo je fakt, ze ti to nepovie (ak by to bola pravda).

Absolutna neschopnost a neochota komunikacie, najst primarny problem, celkovo tvoj laxny pristup k jeho vyrieseniu, vo vasom vztahu je to, kde ja vidim problem.

A tvoje riesenie? Co ty robis je, ze prikyvnes, ak ti niekto odsuhlasi tvoju teoriu, ze uz JU to nebavi. Ako to moze ktokolvek z nas vediet?! Vidime jej do hlavy?
A este prikyvnes, ze dobre teda, ja jej o tom nebudem hovorit (dalsia z tvojich predlozenych teorii) a uvidime, co ONA spravi.
Ked ti niekto povie nieco, co by si mohol urobit, prehliadnes to a dalej sa stylizujes do svojej role, pripadne vymenujes, co uz si spravil. Ale problem je tu teraz! To co si robil pred rokom je prec.
Boji sa? Nechce sa ti?

Co by bolo pre teba to najhorsie, co by sa mohlo stat, keby si uz konecne vytiahol hlavu z piesku? Povedz.

Tak ci tak, stale si v tom co prezivas len ty sam, ani ona nie. Ten bordel v hlave co mas aj v zivote (podla toho co pises) si musis vyriesit ty, tu na fore ti moze napisat aj 1000 ludi aky si citlivy aka je ona hrozna, alebo cokolvek... mozes dostat milion rad, ale vsetko je na tebe. Co s tym spravis?