Strach z (ne) moznosti pocat

Príspevok v téme: Strach z (ne) moznosti pocat
anicianka

Dobry den, som mlada zena, 22 rokov, o rok sa vydavam. Viem,ze partnerovi velmi zalezi na dietati,chcel by syna.ja samozrejme tiez chcem babo, ale gynekolog mi povedal, ze mam dvojrohu maternicu, a bude s tym problem. Chcela by som skusit pocat a mozno aj porodit este pred svadbou, aby som zistila,ci to bude mozne.. Aby potom nebolo zbytocne trapenie, ak by sme nemohli mat deti. No mam velmi konzervativnych rodicov, aj okolie,babky by ma uz rozniesli,aka som ku..a atd. Je to moj prvy priatel, lubime sa. Myslite, ze by som sa nemala toho bat, vydat sa, a raz sa mi podari mat babatko? mnohi sa prave kvoli tomu rozvadzaju, lebo po svadbe zistia, ze im to v posteli neklape... Alebo aspon ako zistim či jeho a moja krvna skupina pasuju,avy nebol s nicim problem neskor?

anicianka

Poetka, nie je to tak, ze by to bola podmienka. Som si jeho laskou ista, vsetko je fajn. Ale bola by som radsej, keby som mohla byt plnohodnotnou zenou, matkou, manzelkou. Chcem, aby bol stastny, aby som mu mohla dat vsetko, co si zasluzi, je to skvely muz, dobracisko, urcite by bol aj vyborny otec. Nechcem, aby bol pre to neskor nestastny.

Sejla, myslim, ze na dieta mam idealny vek. Je podla Teba ok, ze dnesne zeny cakaju do tridsiatky a potom sa cuduju?

Sejla

Eh.. Nemyslím si, že je veľa takých párov, ktorí so sexom čakajú až do svadby a potom by zistili, že im to neklape a rozviedli sa. Čo sa týka dieťaťa, to je už zase o inom. V prvom rade si otvor ústa u gynekológa a nechaj si všetko vysvetliť, vrátane tvojej šanci na otehotnenie, povedz to priatelovi a uvidíš, ako sa zachová. Inak podľa mňa by si mala najskôr mentálne dospieť a až potom mať decko.

poetka

Ty si myslíš, že o teba priateľ stojí len za podmienky, že mu porodíš dieťa? Tak si potom nie si jeho láskou celkom istá. Buď ťa chce takú aká si aj s tým rizikom, alebo nie.

Agnes998

A co sa tyka dvojrohej maternice, napr. tu najdes forum kde pisu aj zeny ktore mali rovnaky problem a otehotneli a vsetko dobre dopadlo. www.modrykonik.sk

Agnes998

anicianka rozmyslas privelmi dopredu a mas zbytocne vela obav. V dnesnej dobe sa da riesit uz skoro vsetko, aj keby ste mali problem s otehotnenim ci donosenim dietatka, skoro vsetko sa da za pomoci lekarov vyriesit. Pust vsetky obavy z hlavy a kludne sa vydaj, problemy zacnete riesit, az ked nejake pridu, ak vobec pridu. Problem s krvnou skupinou by bol len vtedy, ak ty by si mala krvnu skupinu negativnu, on pozitivnu a tvoje dieta by zdedilo po nom pozitivnu. Tvoj imunitny system by proti tomu mohol zacat bojovat. Ale aj pri takychto paroch byva prve dieta bez problemov, pri dalsich mozu byt problemy, aj to sa da riesit, isla by si odbornikovi, par krat dostala transfuzie a dieta by to zachranilo. Ale tento problem sa vyskytuje malokedy, preto sa tym nemusis zbytocne dopredu trapit.

RNG

Deti mozes mat vzdy, existuje plno deti, ktore ich matky nechcu a mozno ich adoptovat. Dieta, ani nikto naokolo ani nemusi vediet, ze sa jedna o adoptovane dieta. Samozrejme najlepsie je adoptovat dieta, ktoreho rodicia su zdravi a podla moznosti dostatocne podobni.
Adoptovanie napr cierneho dietata bielymi to znacne situaciu skomplikuje....

DontWorry

To riesis az teraz ak uz planujete svadbu? To ste sa nikdy o tomto probleme vy dvaja nebavili, ze ake mozne riziko môze byt?

Tak hlavne by si mala vsetko konzultovat s gynekologom, prejst si vysetreniami atd atd.

Ak chces skusit otehotniet pred svadbou tak na okolie by som kaslala, je to vas zivot, vase dieta...ostatni nech ohovaraju. Ale skôr by som riesila zdravotny stav a zistila si podrobne info o tom ako postupovat pri otehotneni, co sa môze vyskytnut pocas tehotenstva..

Mas tu vyhodu oproti inym parom, ze mas este nejaky ten cas aj na rozhovor s partnerom. Niektore pary sa zoberu a potom zistia, ze nemôzu mat deti...