Svrab, ako sa ho zbavit?

Príspevok v téme: Svrab, ako sa ho zbavit?
Ewka12

ahojte,chcela by som poradit s touto hnusnou chorobou,s ktorou sa uz trapime mesiace.uz niekedy nevladzem.nikdy som nevedela co ta choroba znamena,az kym sme ju nedostali.minuly rok sa nakazila svagrina niekde v prahe,bola tam zevraj epidemia,liecila sa par mesiacov,potom to od nej dostala cela jej rodina,svokra,jej muz,jej deti,vsetci su normalny cistotny ludia.Najprv nevedeli co im je,ani ze je to prenosne a vazne.kazdy z nich mal ine priznaky,vyskusali viacere kozne lekarky,bylinkarku.tym ze sa casto navstevujeme,nas syn chodi k nim spat,aj najmladsia svagrina k nam,sme to dostali aj my.prejavuje sa to u kazdeho inak,najprv to mal muz a ja,on velke pupaky,vela z nich si rozskrabal do krvi,aj mensie cervene pupaky,a svrbenie celej koze,hlavne vecer,ja mam zasa len male pupaky,cervene,ale aj take akoby stipance od komara,ktore zmiznu a zase sa objavia inde,po par mesiacoch sme isli ku koznej,dala nam kram Infectoscab,lieky Aelus,krem Fucidin.Ten prvy krem je silny,musi sa nechat do rana posobit,hned rano umyt,toto sme s muzom urobili dva krat,vyprala som vseko na 60C,dezinfikovala vseetok nabytok,skrine,kefy na vlasy,spongie no vsetko.pupaky sa zacali hojit,mysleli sme ze bude dobre,zrazu sa to objavilo u maleho,ma dva roky,zacal mat tie velke pupaky,potom aj male cervene,isla som obvodnej,ta hned ze na kozne,lebo uz mal celu nohu ah brusko vyhadzane,lekarka aj sestricka divne na mna zazerali,pomaly tam chceli na mna socialku volat,vysvetlila som odkial to mame,dala mu zase ten Infectoscab,tri krat som ho tym natrela,rano okupala,vsetko prezliekla,oprala,vydezinfikovala,ma to stale,a u mna sa to objavilo zasa,ja uz neviem co urobit,kozu mam uz vysusenu,svrbi ma vsetko,hlavne vecer,najviac hlava,malemu sa tiez aj hlava vyhadzala,ma tam cervene suche flaky,skriabe sa,co robit?zazili ste to niekto?oblecenie uz mam uplne vyblednute co som to prala a zehlila,aj obliecky,ruky zodrane co periem,cistim,minula som cely dezinfekcny sprej,vytepovala gauce,koberec,vyprala paplony,podusky,navlek na matrac,no vsetko,nepomaha,zblaznim sa z toho,sme normalna mlada cistotna rodinka a toto musime trpiet,ako sa toho zbavit?

Súvisiaci obsah

iviccia

kokos, tak toto vam teda absolutne nezavidim. kazdopadne si myslim, ze dobry kozny lekar s takymito problemami vie pomoct, nie?

belalmo

+1 Permethrin - topeuro-shop.com Mne pomohlo toto. ja som mal nedávno tiež jednu skúsenosť so svrabom. Dostal som sa z toho za cca 2 týždne

Ewka12

dakujem ze sa aspon niekto ozval,vcera sme boli u tej koznej,dostali sme 6ks receptov,ja hlavne na vysusenu kozu,a pokozku hlavy,maly ma stale svrab,tiez dostal zarabanu mast,s ktorou ho mam natierat 3dni 2x denne,este taky maly krem iba na tie velke vyrazky,tie su zevraj neni ani zo svrabu ale rozskrabana vyrazka v ktorej je infekcia,muz mal tiez tieto velke zapalene,ma ich aj svagrina a svokrin najmensi syn,muz tam ma stale take hnedofialove flaky uz mesiace.ide ma z toho vazne porazit,chudatko male,ja uz neviem co viac robit,nevladzem vsetko prat a cistit,stale ho kupat,prezliekat a niecim kremovat.mame to uz mesiace,urcite to roznasame,ale nemozeme byt doma zavrety.skoda ze viete poradit len co sa tyka zvierat,aj ked je to logicke ze sa to lieci v nemocnici aby sa to nerozsirovalo,uvidim co spravia tieto maste,a ak nezaberu urcite sa opytam na to co ste radili,vy ste veterniarka?

Agnes998

Tak teraz som si to hodila do googla a ivermectin sa pouziva aj u ludi, je to antiparazitikum, u zvierat velmi dobre zabera, podla mna aj u ludi urcite. Skus sa na to spytat vasej lekarky.

Agnes998

No je mi luto ze vasa rodina takto musi trpiet. Asi ti az tak velmi neporadim, moja kamoska to mala pred viac nez 10-timi rokmi a ju zavreli do nemocnice na infekcne, neviem ako ju liecili, ale vyliecili. Nejaky cas tam pobudla a bolo to dobre na to, ze to neroznasala dalej po celej rodine a inych ludoch ako sa to stalo u vas. Neviem ako sa to lieci u ludi, ale u zvierat su na to injekcie, je to pomerne jednoducha liecba, pichne sa injekcia, za tyzden druha a za dalsi tyzden tretia a je po svrabe. Umyvanie samponom sa pouziva len ako doplnkova terapia, aby sa zmyli supiny a aby to menej svrbelo. Ak to moc svrbi, su aj specialne protisvrbive injekcie. Ta latka co to lieci sa vola Ivermectin, viem ze to pouzivaju u zvierat ale neviem ako je to u ludi, skus si o tom nieco zistit.