Obhajoba bakalárskej práce

Biela Kobra

lilyiankaa, soráč, odpovedala som na pôvodnú tému, ale v podstate to platí aj pre teba. Sprav si na kľúč aj prezentáciu v powerpointe, ak bude možnosť, odprezentuješ to na plátne, ale aj si slajdy vytlač na papier, viac kusov, aby vedela prípadne rozdať komisii. A nechaj im miesto na poznámky, zapôsobíš. Neboj. Spravíš to :)

Biela Kobra

Absolvovala som nekoľko vysokých škôl a na jednej pracujem. Súčasťou mojej práce sú práve obhajoby :) Všade je to iné. Ale základ je rovnaký: Nemaj stres. Ak si prácu robila sama, vieš o jej silných stránkach a slabostiach, proste povieš, čo vieš. Priprav si prezentáciu, ako to tvoja škola vyžaduje, a napíš si to aj na papier, na stranu až dve a nauč sa to. Nezastavuj sa nad tým, čo nevieš, v čom nie si dobrá, proste hovor o tom, čo si robila, čo si dosiahla. Je povinnosť predsedu komisie (alebo ním poverenej osoby) prečítať oba posudky. Tieto posudky musia byť vložené do UIS a tebe známe najmenej tri dni pred obhajobou pre prípad, ak by oponent položil v posudku nejaké otázky, aby si sa stihla pripraviť. Za celú svoju dlhoročnú prax, ani študentskú, som sa nestretla s komisiou, ktorá by chcela študenta naschvál potopiť. Takže je to o tom, aby si sa proste nezasekla a neostala ticho, ak budeš mať trému, oni ti pomôžu, ak sú normálni. Nie je žiadny hriech urobiť nejaké chyby a nikoho za to nestrieľajú. Musela by si byť naozaj podvodník alebo úplná ľajdák, aby si tú obhajobu nezvládla. Neboj sa, hlavne sa v noci pred obhajobou dobre vyspi, zober si so sebou niečo sladké (cukríky alebo čokoládu), lebo jesť ti chutiť nebude, ale cukor ti treba, a fľašu vody, a zvládneš to. Ak by ti prišlo zle, neboj sa povedať to sekretárke na katedre alebo zapisovateľovi v komisii, určite ti vyjdú v ústrety. Nebudeš tam sama a všetci sú ľudia. Drž sa a potom daj vedieť, ako si dopadla :)

lilyiankaa

Prakticka maturita Redesing existujucej slovenskej firmy.... potrebujem ako mam začat predstavovat svoje logo prace , plagaty atd.......Komisia bude vraj strašne tvrda a nesmiem prestat hovorit a pritom neviem ani čo poviem :D

lilyiankaa

Strašne potrebujem pomoct o dva tyždne mam Prakticke maturi obhajobu vlasnej prace a ja vobec neviem ako mam začat ani nič podobne možno zniem ako totalna krava ale prosím pomožte.... Viem že ked pridem pred komisiu tak sa prve predstavim potom svoju pracu a čo dalej ? potrebujem si to napísat na papier z ktoreho to budem čitat bola by som rada ak by mi niekto z vás približne navrch ako to ma vyzerat napísal -´dakujem velmi pekne za odpoved

Slobodna

Kreatívny, znamená tvoj tvorivý prínos a nie iných ľudí. Inak je to plagiátorstvo milá Katarína. BP má byť tvoja práca.

kaammam

Ahojte, poradíte mi prosím, ako KREATÍVNE spracovať jednu časť bakalárskej práce? to kreatívne spracovanie by sa malo tíkať finančnej analýzy .....

MultiLevel

Vysledky sa dozvies v ten den..a kolko je ludi v komisii? Ja som mala 8...kazda skola ma iny pocet. Hlavne nestresuj, pochopis neskor, ze to nebolo nic, co by si nezvladla

1Simona

Chodím na ekonomickú fakultu. Áno, presne tak čakám na posudok od školiteľa.
Ja som dostala jednu otázku od oponenta a aj viem na ňu odpovedať, ale predsa sa bojím.
Štátnice máme iný termín.
Koľko je v komisii pri obhajobách?
Ešte by som sa chcela spýtať, či výsledky obhajob budem vedieť už v ten deň? A výsledky štátnic?
Zverejňujú sa v AIS alebo pred komisiou?
Prepáčte za množstvo otázok, ale mám v tom chaos.

lilyiankaa

na nasej skole to prebiehalo nasledovne: rano sme prisli na statnice, abecedne si nas volali dovnutra, kde sme si vytahovali otazky statnicove a zatial, kym jeden odpovedal, druhy sa pripravoval na papier ... sadla som pred komisiu, zacala som obhajobou, resp. oni precitali posudok od skolitela aj oponenta, samozrejme zvyraznili len to najhorsie (ako naschval) a potom sa pytali, tak som zacala o bakalarke hovorit a zastavili ma s tym, ze chcu vediet, aky je prinos mojej prace .. az kym som nepovedala, to co chceli pocut oni, neboli spokojni (co bolo asi na 4x, aj ked ja som mala temu, o kt. sa dalo velmi dlho diskutovat a naschval davali dost zakerne otazky, pretoze kazdy ma na danu problematiku iny nazor, ako ja, tak kazdy clen komisie, no ale dobre), potom ma konecne nechali tak a zacala som odpovedat na statnicove otazky... vysledky sme mali az cca o 18tej vecer ..takze som tam stravila cca 10hodin a to som bola medzi prvymi v abecede