Zlé trávenia

Príspevok v téme: Zlé trávenia
alis

Ahojte,
chcem sa podelit s problémom mojho zvláštneho trávenia. Ak by sa medzi Vami našiel niekto s podobným problémom, veľmi by mi pomohli rady...

Mávam to raz za mesiac až dva, najem sa normálne, nemusí to byt ani veľká porcia a začne ma boliet v oblasti žalúdka, veľká ťažoba, ako keby som tam mala kameň. Niekedy mi to začne ráno, inokedy večer... Dnes sa mi to spustilo poobede a až večer som sa donútila vyprázdnit žalúdok vyvrátením. V tom žalúdku mi stálo jedlo od raňajok, všetko a vobec nestrávené, ospravedlňujem sa za podrobnosti :-(

Inak mavám trávenie celkom v poriadku, nemám to vtedy keď sa viac najem alebo prejem...Proste neviem odsledovať čo je spúšťačom...

Rozmýšlala som ešte, či to nemože mať nejakú inú psychologickú/duševnú príčinu. Alebo či nejde o nejaké urieknutie na čo som nikdy neverila :D

Prosím, ak by ste mali niekto podobné ťažkosti, čo zvyknete robiť ? A z akých príčin to máte vy?

Ďakujem

Lulu2011

redka - zlty banan to bol, ako mala som ficala na zelenych banánoch, lebo mi chutili len nedozrete, to mi nic nebolo z nich, zial dozrety s bodkami nezjem, ten sa mi hnusi :( max. zlty, ale proste tazko, pretazko, ja napr. neznesiem ani ked je zopar kuskov napr. v cokolade co predavaju, hned mi je zle, ja mam potravinove alergie na ovocie, aj ine, konkretne banan mi nerobili testy, ale urcite by vyskocil aj ten

redka

lulu a akykolvek banan? skus si sledovat... ci ti to iste robi taky nedozrety, trosku zeleny banan (spicka je zelena), ci ti problem robi zlty banan a ci ti ich robi aj taky dobre dozrety uz bodkovany banan....

Lulu2011

mna zaujal ten banan, ja napr. neviem stravit banany, je mi po nich priserne zle a staci aj male kolecko, pol dna som odrovanana, mne dobre zabera na nestravene veci pankreolan aspon 2 ks naraz

velux

kupila som si ten betain, to je dobre? prosim na co tam treba dat pozor pri uzivani? raz tu RNG nieco spominal ze treba spolu s tym nieco alebo vyhnut sa niecomu alebo proste neviem co... len som to zial zabudla.. dakujem. a uzivat dlhodobo?

alis

no ja tom mam jeden den a trva to dovtedy kym sa nevyvratim, vzapetí na to som úplne fit a chutí mi jesť.

Mám pocit, ze mi to vznikne zapricinit ta kava ale nie vzdy

redka

niekedy mi taky stav spravi aj kava ked predtym zjem nieco kysle... a na to dam kavu to ako keby zneutralizovalo kyseliny a uz to netravi...