Chudnutie nie je vobec tazke

Príspevok v téme: Chudnutie nie je vobec tazke
VilsaVilsa

Oprava - nie je Az tak tazke. Nechcem ten proces samzorejme bagetelizovat u velmi obeznych ludi a nedajboze u ludi s metabolickou/endokrinnou poruchou.

Ale stale mi nejde do hlavy aj tu na fore aj vsade na nete, preco nikde neradia vyslovene jest take potraviny, ktore:
1.zasytia a mozem sa ich najest doslova do prasknutia (celozrnne produkty, ovocie, zelenina - na rozne sposoby...)
2.ze vyhbat sa UPLNE TUKOM je nezdrave!! treba jest kvalitne tuky, nase telo ich potrebuje!
3.vyhybat sa CUKROM je nezmysel - lukoza je jediny zdroj pre nas mozog, dolezity zdroj pre svaly atd - ak ju nebudete jest - spalite si svaly, pretoze 90%glukozy sa vyrobi pri jej nizkom prijme z vasich svalov, zvysok aj menej z tukov (je to kvoli enzymatickej vybave nasho tela, takze smola damy a pani)
5. nie je cukor ako cukor - ak sa bavime o cukroch, treba ich komplexne jest - v ovoci, zelenine, obili, zemiakoch, sladoch, mede. nikto tu neradi zrat susienky, buchty a kolace
4.ak budem hladovat, nebudem mat eneriu sa hybat a cvicit, ked sa nehybem opat schudnem svaly a demineralizuju sa mi kosti - to urcite nechceme nikto z nas
5. ak som hladna/y najem sa, nehladujem - vid bod 4
6. jem ranajky obed veceru, mensi snak medzi hlavnymi jedlami (radsej tak ako v noci zozrat celu chladnicku od hladu a nejedenia dostatku cez den)
7.jedzte kvalitne potraviny, varte si doma, jedzte ryby, orechy, strukoviny, celozrnne ryze (+bulur, pseno bezlepkove, basmati ryza atd), cottage
8. aj keks ci torta alebo langos su povolene raz za cas, ziadne stresy a tyrania sa, ale sami uvidite ze po jednom langose par dni nebudete mat chut na olejnate jedla (aspon ja), cize no problem.

zaklad je jest vela "whole foods", cize ziadne polotovary, ziadne umeliny (ak niekto je jogurty, tak zabudnite na light sr*acky, ktore su zahustene skorobom a docukrene a pod priklady), namiesto susienok si upecte zdravy kolac osladeny zdravo z CZ muky (med, slady obilne, agave, javorovy sirup, stevia atd atd - budete mat radost a este sa aj odmenite)

Proste prestante hladovat, skusat dietky, light veci, malo cukru a tuku, ale zacnite jest kvalitne, hybat sa (chodza chodza chodza - na tom nam Boh alebo kto namonotval nohy, nie na sedenie len), hlavne vela cerstvych veci a vlakniny. Odmenite svoj energy level aj crevo.

Nezabudnut treba aj na laktobacily v nasich tradicnych vyrobkoch ako kysla kapusta al bryndza 100%- nepasterizovane!!!!

Vela stastia!! Dufam, ze ste ma pochopili.

Inak dookola omielane to najdete aj v relacii na CT - Jste to co jite alebo Cris Powell - Extreme weight loss nech su vam inspiraciou.

simsimsim

Dobre napisane. Je to iba o logike. Predsa neprestanem jest ovocie,ktore mi priroda ponuka pretoze je v nom cukor a z toho sa pribera (hlavne popisane v poslednom case v kazdom casopise a fore),ani neprestanem jest sacharidy,ktore mi davaju energiu a podobne novodobe vymysli. Len skoda,ze sa takto stravujem a nechudnem :(

extremzUSA

Velmi pekna sumarizacia. Nedavno som pocula tiez jeden velmi zaujimavy nazor doktora z USA. Povedal, ze ludia (myslel tym Americanov, ktori sa stravuju vo fast foodoch) by prestali mat problemy s obezitou, cukrovkou a inymi chorobami, keby zacali praktizovat jednu jedinu jednoduchu vec. A to: zacat DOMA varit a jest.
Som rada, ze na Slovensku je kultura stravovania este na akej takej urovni a sme zvyknuti varit si a jest doma z cerstvych surovin.
Aby ma niekto nepochopil nespravne: neznamena to kupit si konzervy a pripravit z nich jedlo. Znamena to kupit si cerstve nespracovane potraviny a varit z nich. Alebo v idealnom pripade kupit si cerstve potraviny a jest ich surove.