Liečba silného akné Roaccutanom/Aknenorminom

Príspevok v téme: Liečba silného akné Roaccutanom/Aknenorminom
Joe277

Dobrý deň, potreboval by som poradiť, aký je rozdiel medzi roaccutanom a aknenorminom. V mnohých fórach som sa dočítal že aknenormin je menej agresívny a lepšie sa znáša. Neviem či je to pravda, nemám skúsenosť ani s jedným liečivom. Skúšal som už všetko: zmenil som stravu (vyhýbam sa čokoláde, mastným jedlám), pijem repíkový čaj, beriem antibiotickú masť BELAKNE. Predtým som bral ZINERYT a mnohé iné prostriedky ktoré však nezaberali. Roaccutan alebo aknenormin su moja posledná nádej. Mám silné akné, so zápalom, vrátane hnisavých vyrážok. Bol som aj u kozmetičky ktorá mi pleť čistila avšak bolo to veľmi bolestivé a navyše mi to nijak výrazne nepomohlo. Ona sama mi poradila aby som to najprv poriadne preliečil, odstránil zápal. Pravidelne chodím na kontroly ku kožnej lekárke ktorá mi navrhla roaccoutan. Avšak je tu aj aknenormin. Potrebujem poradiť, prípadne dozvedieť sa aj o iných podobných liekoch ako je roaccutan alebo aknenormin. Vopred veľmi pekne ďakujem.

Cimona

presne to so stravou a zinerytom a podobne už mam za sebou...brala som aj roaccutane a je to to iste ako aknenormin, lebo to obsahuje tu istu latku...vtedy mi kozna predpisala najskor roac. a potom aknenormin cize je to jedno :)