Emocne nestabilna porucha osobnosti

Príspevok v téme: Emocne nestabilna porucha osobnosti
Samantha

Ahojte, myslite, ze je mozne nejak rozumne fungovat s touto poruchou, udrziavat si zdrave interpersonalne vztahy a najst si trvalejsie partnera? Co poznam mojich kolegov z osobneho zivota ci z FB, ktori HPO trpia, tak sa stale vrazdia, su nepredvidatelni, ublizuju si, ako sa len da, okolie trpi ich vykyvmi nalad a mam pocit, ze nemajú na svoju chorobu nahlad, ale mne bolo uz mnohokrat povedane, ze som vysoko inteligentna a mam nahlad (cim sa nechcem chvalit, len uvadzam fakty). Samozrejme si uvedomujem, ze ani ja nie som cosi ako "dokonala hraniciarka", ruky mam samu jazvu apod., ale chodim napr. dlhodobo na psychoterapie a mam dojem, ze som stale na jednom mieste, ze stale ma HPO ovlada viac nez ja ju. Co s tym?

darkmoon

Odporúčam knihu Yorama Yowella- Nepřítel v mém pokoji, spomína tam aj túto poruchu osobnosti a podrobnosti o nej

lilly123456

nauc sa jazdit na koni,rekreacne a casto, NIC ta uz nebude ovladat :) iba pocit volnosti lepsi ako cokolvek ine.. :) teraz viac k veci, urcite si myslim, ze sa to da prekonat..len nesmies prestat a zastavit sa.. a viem, ze ti to hovori kazdy,,no NIKDY nevies kde natrafis na akeho cloveka, ktory bude tvoj kamarat alebo priatel a podrzi ta, nemusi ani trpiet podobnym psychickym problemom, staci, ze to bude milujuci clovek, ktoremu bude na tebe zalezat uz pre cokolvek na tvojej povahe alebo celkovej tvojej osobe :) musis byt otvorena a sem tam sa prekonat, je mozne, ze ti to da krasny cas v zivote... :) len sa nesmies bat, postavit sa a ist aj SAMA :) cestou na niekto pritrafi :)