Vylúčenie zo štúdia

Príspevok v téme: Vylúčenie zo štúdia
parararam

Bol som vylúčený zo štúdia na VŠ a požadujú aby som vrátil index, ISIC a vypísal tlačivo o ukončení štúdia a do 3 pracovných dní im to priniesol. Ja si však chcem ISIC aj index nechať na pamiatku :). A už duplom sa mi nechce vypisovať nejaké sprosté tlačivo o vylúčení, nech si ho vypíšu sami a tak sa pýtam, ak tie papiere aj s obálkou šmarím do koša, index si vyložím na poličku a z isicu sa budem tešiť na najbližšom študentskom koncerte kde ním odrbem personál pri vstupe aby som mal vstup zdarma :) môžem očakávať, že mi v nasledujúcich dňoch príde zo strany školy ďalšia obálka prostredníctvom ktorej budú opätovne požadovať to isté, prípadne smú na mňa uvaliť nejakú sankciu?

Aja02

No počkať, ale teba vylúčila fakulta, nie? Ak ta vylúčila fakulta, tak čo máš čo vypisovať? Mňa tiež vylúčili a fakulta mi poslala papier o vylúčení a ISIC som si mohla nechať. :-D To na akú školu chodíš, ak to nie je tajné?

MultiLevel

Tym indexom by som sa tak necudovala Tatiana :D I na nasej univerzite sme pouzivali index, hoci sme mali, ako to oni volali "spickovy ais" :D vecne s nim boli problemy a za spravcom sme chodili tak casto ako na kavu :) A s tymto som sa stretla na mnohych skolach....

Prezyvka55

Myslim ze aj na obedy sa da chodit za zlavu aj pokial do skoly uz nechodis ale tiez zalezi na konkretnej jedalni a co kontroluju ISIC alebo index alebo to porovnavaju ci fakt do skoly chodis. Ale za skusku ked to mas blizko bydliska :D nic nedas.

MultiLevel

Tiez som vyuzivala studenstku zlavu az pokym mi neprestala platit, hoci som bola uz po statniciach. Nevidim na tom nic zle, pretoze niekolko studakov bolo za clovekom, ktory spravoval isic karty na nasej skole a ten nam predlzil platnost karticky ("nevypol" ju tesne po statniciach). A nepoznam nikoho, kto by to nevyuzil :) Ale ako nahle presiel datum platnosti, dala som ju doma do suflika a odvtedy nevidela....

in blossom

index nie je majetkom skoly, vsade sa za neho plati, mate to v tom povinnom poplatku na zaciatku studia. ja som jeden index vratila na studijne, ked som odisla zo skoly (prva a nie podla mojich prestav), na druhej som ho odovdzala tesne pred statnicami, presne preto, ze tam zapisali vykonanie statnej skusky a vratili a dalsiu skolu som musela nechat zo zdravotnych dovodov, bola som vyzvana, ale index som si nechala, mala som v nom krasne znamky ;) tiez isic som si nechala a do konca augusta ho vyuzivala na cestovne, je mi jedno, ze to niekto berie ako zneuzivanie systemu, ja som bola velmi chora a mne bolo kazde euro veru dobre, kedze som si musela platit drahe lieky. a tiez som ako k tomu prisla? mohla som sa pytat, kde je tu spravodlivost, ked ja som robila vela pre veci ktore som chcela a ja som skoncila s problemami a nie ti flakaci co celu skolu prechlastali. takze tak. ked si niekto vala sunky cely zivot doma, tak to je socka a zneuzivac systemu, ja som aj pocas skol robila a dost. a teraz robim zas.

maoam, a ty zbytocne porovnavas zahranicnych studentov s nasimi. tam maju uplne iny system studentskych poziciek aj realnu sancu ju splatit ked nastupia do zamestnania, u nas to je dost o hubu. a socko stipko, presne tak, osobne som poznala spoluziakov, ktori boli fakt zo skromnych pomerov a nepriznali im narok a naopak pipka co si chodila na luxusnom aute a nic nerobila tak ta ho mala