Vylúčenie zo štúdia

Príspevok v téme: Vylúčenie zo štúdia
parararam

Bol som vylúčený zo štúdia na VŠ a požadujú aby som vrátil index, ISIC a vypísal tlačivo o ukončení štúdia a do 3 pracovných dní im to priniesol. Ja si však chcem ISIC aj index nechať na pamiatku :). A už duplom sa mi nechce vypisovať nejaké sprosté tlačivo o vylúčení, nech si ho vypíšu sami a tak sa pýtam, ak tie papiere aj s obálkou šmarím do koša, index si vyložím na poličku a z isicu sa budem tešiť na najbližšom študentskom koncerte kde ním odrbem personál pri vstupe aby som mal vstup zdarma :) môžem očakávať, že mi v nasledujúcich dňoch príde zo strany školy ďalšia obálka prostredníctvom ktorej budú opätovne požadovať to isté, prípadne smú na mňa uvaliť nejakú sankciu?

Maoam

pararam: ak si schopny vyuzivat diery v zakone a chvalit sa tym, tak si snad schopny precitat si aj iny nazor, ktory ti nepasuje, nie?

ako sam pises, nik ta nepozna, tak ti to moze byt fuk

Maoam

ale v nie kazdej krajine za teba ako studenta plati zdravotku stat...proste ked mas prijem, z ktoreho musis sam vyzit, lebo ta nedotuje ocko s mamkou, tak je to tak a zdravotku si platia aj invalidi s prijmom 340 Eur(zahranicie), takto starobni dochodci si platia odvody vratne zdravotneho poistenia, proste SVK je v tomto smere Zazrakovo, ja sa obcas seba samej pyta, ODKIAL na to SVK berie prachy

parararam

Prezyvka55- vďaka super vediet :)

Maoam- samozrejme, že je to vychcanosť :) vychcanosť je na Slovensku totižto základný inštinkt prežitia. Ja som sa sem neprišiel pýtať kto má na to aký názor či je to správne alebo nie, ja som sa pýtal rovno k veci na to čo som potreboval vedieť. Nic víc, nic míň. Ale ako to už býva zvykom/pravidlom na internete stále sa tu nájde banda filozofov ktorý z celej témy nie sú schopný vnímať základnú vec a tou je otázka autora. Všetká česť Prezývke55.

P.S.: to, že som využíval dieru v systéme, neznamená, že som už predtým nepracoval alebo, že nikdy pracovať nebudem.

Maoam

ked vas tu tak citam, tak by ste asi studentov, ktori popri studiu dru, aby si mohli zaplatit prenajom a vsetko si cashuju sami od A po Z vratane poistenia (aj zdravotneho, ano) v inej krajine za absolutnych debilov, ze?

Maoam

je to vychcanost, ale to je v dnesnej dobe brane za uplne normalne, mozno sa raz nastves, ked budes zarabat a platit dane a zistis, ze miliony inych vychcancov, ci uz studentov alebo ludi, ktorym sa nikdy nebude chciet robit, ktori veselo vyuzivaju dokonca casto zneuzivaju alebo podvadzaju, lebo na SVK sa to lahko da, ziju aj z tvojich prachov...teda zo 'systemu'

Prezyvka55

parararam a ISIC plati do konca skolskeho roka a nezabudaj na na dialkove busy vlaky tam vsade mas zlavu este minimalne do konca augusta tusim.

parararam

jjkaz- radi si domýšľame že? Keby sme trošku prelistovali tento topic prišli by sme na to, že autor tejto témy si je vedomý toho, že táto karta sa stane na MHD nepoužiteľnou a na kadejaké zľavy s najvyššou pravdepodobnosťou detto. Avšak pri vstupoch na rôzne študentské vysokoškolské akcie sa táto karta neprikladá ku žiadnej čítačke :). Iba sa ňou preukazuje personálu pri vstupe, že si jej vlastníkom.

Hrac- dokaz svojej blbosti? Posudzuješ mňa ako blbca na základe toho, že som štúdium neprerušil, neukončil ale ,že ma zo štúdia vylúčili? Lenže ty napríklad nevieš takú vec, že ja som to takto schválne chcel aby ma zo štúdia vylúčili namiesto jeho prerušenia :). Dokonca som tam sem tam na niektoré predmety chodil aby to neurobili skôr ako v polovici mája :). A to preto lebo som si v Slovenskej republike nachvíľu užíval Ficove sociálne istoty v podobe priznaného sociálneho štipendia ktoré by mi prerušili ak by som ja prerušil štúdium z vlastnej iniciatívy :). Takže dobre vedieť, že človek je vlastne kus blbca za predpokladu ak chce využiť systém kde sa dá. Asi by som bol inteligentný človek ak by som vyhodil do koša peniaze zadarmo že? :) Nevieš o mne nič, nevieš kto som, nevieš ani čo je to za škola ktorú som navštevoval, nevieš ani moje ďalšie plány do života a just budeš zo seba robit ovcu na internete a nazývať niekoho blbcom :). Zle zahraná partia, hráč.

Prezývka55- ďakujem za príspevok k veci! :) presne toto som potreboval počuť. Tiež mám pár známych ktorý si tieto veci ponechali, len som si nebol istý či sa odvtedy niečo nezmenilo, pretože už je tomu pár rokov odkedy si ich oni nechali.

Prezyvka55

Ziadne sankcie ti nehrozia. Kludne si obe nechaj. Poznam plno ludi co skolu prerusili (teda z dna na den sa tam neukazali) lebo isli do prace a ISIC vyuzivali este rok na MHD a index vyhodili do kosa.