HPV - genitalne bradavice, genital warts, human papillomavirus

Príspevok v téme: HPV - genitalne bradavice, genital warts, human papillomavirus
HPVgoAWAY

Viem, že o tomto probléme tu bolo popísane už veľa, ale rada by som sa podelila o moje skúsenosti. Pred pár týždňami som si našla pri vchode do pošvy pár hrbolov, pozrela som si na nete čo by to tak mohlo byť a išla som k mojej gyn. Tá sa na mňa len zbežne pozrela, nespravila mi žiaden test a povedala, že pravdepodobne to bude HPV a predpísala mi masť Veregen. Predpísala mi samozrejme len jednu tubu a vedela, že za pár dní odchádzam späť do zahraničia na niekoľko mesiacov. Samozrejme, masť sa mi za pár dní minula a bradavice nie len, že nezmizli, ale sa niekoľko-násobne zväčšili a rozmnožili. Na internete som si našla recept na domácu masť - bambucké maslo zmiešať s tea tree (kúpila som si normálne tabletky a prášok z nich vysypala a zamiešala) to som si dávala pár dní a bradavice stvrdli a sčerneli a ešte sa aj zväčšili, svine. Tak som si na internete prečítala, že niektorí ľudia sa ich zbavili prostým odrezaním. Tak som zobrala manikúrové nožničky a opatrne začala odstrihávať tú stvrdnutú časť (samozrejme, že som poriadne dezinfikovala, aj pokožku aj nožnice) Zase som si to potom natrela tou masťou a za pár hodín boli bradavice späť, také isté veľké ako predtým. Samozrejme beriem rôzne doplnky na imunitu podľa RNG, brala som Chaparral ale iba 3 týždne lebo mi z neho strašne začali vypadávať vlasy. Beriem Ester C 3g denne, zinok, selén, vitamin E, vitamin D-3, probiotiká, prebiotiká, pijem aloe vera, teraz som mala pár dní prestávku po Chaparrale ale už mám nachystané Berberine a Oregano oil (všetko dávkovanie podľa odporúčania RNG), objednala som si Echinaceu. Naozaj sa snažím ale nech mi niekto ešte raz povie že mám myslieť pozitívne a ono to prejde a asi sa neudržím. Bolesť je inak strašná, chodím s nohami od seba ako kovboj. A najhoršie je, že sa mi stále vyhadzujú nové a nové bradavičky, už ich mám aj úplne pri vchode do pošvy na sliznici a aj pri a. otvore. Neviem, či sú aj vnútri, neskúšala som. Podľa toho, čo som čítala na internete je VEĽMI ťažké sa ich zbaviť tak, aby sa nevrátili späť. Už som zúfalá a potrebovala by som nejakú nádej, že sa toho dá zbaviť a budem môcť žiť normálnym sexuálnym životom bez toho, aby som sa bála, že nakazím človeka, ktorého milujem. Má niekto podobné skúsenosti? Nejaké rady? Dá sa z toho vôbec dostať? Čo mám robiť ďalej? Mám pokračovať v tom, čo robím? Prosím o akékoľvek názory, pomohlo by mi aj porozprávať sa s niekým v podobnej situácii a dodať si vzájomne silu a podporu. Ďakujem!

veronika90

Pamatam si, aka zufala som bola, ked sa mi objavili genitelne bradavice. Bola som ochotna spravit hocico, len aby mi tie vyrastky zmizli. Pomohla mi na to 100% iba jedna vec - biolampa. Mame doma Bion7 - ma rozne farebne sklicka. Ja som pouzivala zlte, to je vraj dobre na kozne problemy. Zo zaciatku som pochybovala, ale 3x denne som si v najnemoznejsich polohach svietila biolampou na postihnute miesto - ved pohorsit mi to nemoze, hovorim si. Ked sa mi bradavice zacali po dvoch tyzdnoch zmensovat, neverila som vlastnym ociam. Po mesiaci zmizli uplne, pre istotu som este preventivne svietila tyzden po uplnom vymiznuti - dnes su uz rok prec, nevratili sa. Je to neuveritelne a dnes uz lutujem, ze som sa na tom zo zaciatku smiala. Nerobim reklamu, chcem poradit, lebo si spominam, ako som sa pocas choroby citila. Ta lampa je dost draha, ale posobi aj na ine ochorenia - treba si nastudovat, ktora farba je naco. Doma ju pouzivame stale. A za pokus nic nedate.

Prezdivka

Ja se nechala ockovat az po operaci, a to presto ze sex uz davno byl a HPV v tele taky - uz dva roky mam uplny pokoj. Takze stalo to za to :)

RNG

Zvyseniom viralnej imunity potlacis vsetky virusy v tele, vcitane roznych HPV. Kedze su roztrusene po celom tele, vyrezanim papilom ich neznicis.

Prezdivka

Ahoj, mela sem bradavice fakt po celem prostoru mezi nohama, kolem zadku a mela sem i vnitrni, a aj kdyz nechces slyset ze mas myslet pozitivne, tak fakt MUSIS! Protoze dostat sa z toho da, ale hlavne si to proboha nestrihaj sama! Akorat sa ti to rozsiri :)
Ja jsem srala na masticky, sla sem rovno pod kudlu. Vsecky bradavicky me odrezali, za mesic sem tam byla znova a bylo jich dvakrat tolik, byla sem z toho totalne zufala.. Ale druha operace probehla uplne super, za 14 dni sem byla zahojena, cpala do sebe hlivu ustricnu v tabletkach, kopu zeleninky, zadny alkohol... a hlavne vira v to, ze zas budu ok.
Takze pokud sa ti da, dofrc k doktorce, rekni ji nech si masticku strci do zadku a ze chces jit na operaci, dela sa to ambulantne, rano dojdes, po obede ides domu. A je klid. Hodne stesti a hlavicku hore!! :)

nalina

Chcela by som sa opytat na tu mast veregen..mne ju predpisala tiez moja gynekologicka ale chodila som po vsetkych lekarniach a nikde ju neviem zohnat..co citam na internete vraj je dobra, ale neviem preco tazko zhnatelna..vy ste s tym nemali problem?

RNG

Ja beriwem napor extrakt z olivovych listov v mensicvh davkach dnes uz stale, na potlacenie mykoplaziem, ktore ma kripluju ako starsieho cloveka(kedysi to nazyvali lamky...) A berberine beriem hlavne na moju cukrovku, DM2 tak isto uz stale.
Vseobecne treba brat doplnky len podla potreby, ci uz na udrzbu alebo prinavratenie zdravia.

HPVgoAWAY

Ano ja si to uvedomujem a preto pokracujem v zvysovani imunity. A co sa tych doplnkov tyka, ako dlho mam brat ten Berberin a extrakt z olivovych listov? postaci par tyzdnov alebo sa to musi dlhodobo - niekolko mesiacov?

RNG

Framykoin na virusy neucinkuje, ale na rozne bakterie ano, a ked tam mas ranky, tak tam to pomoze. Detsky puder moze obsahiovat aj kyslicnik zinocnaty, a ten je antiviralny. Lenze to je stale len miestne adresovanie problemu, nie v celom tele. A ziaklbohu tieto virusy su vsade v tele a robia paseku, pokial ich nazatlacis.

HPVgoAWAY

Je to uplne iny pocit teraz ked moje intimne mista konecne zacinaju vyzerat normalne, hned sa mi mysli pozitivnejsie ako ked sa to stale len zhorsovalo :) Samozrejme nadalej pokracujem v zvysovani imunity lebo je mi jasne ze este nemam vyhrate ale je super vidiet nejaky pokrok. Dakujem vsetkym za pomoc a naozaj kto ma s tymto problem, treba to vyskusat