Osamelost, depresia, nechut cokolvek podniknut

Príspevok v téme: Osamelost, depresia, nechut cokolvek podniknut
Ussko

Prosim poradte mi, co mam robit, alebo ako sa zmobilizovat. Jednoducho to neviem akosi zo seba vydolovat. Nemam s kym chodit von, teda akoze mam ale to su ozaj prazdne vztahy a falosne (proste nie som z tych co sa dokazu cez to preniest) a tie plnohodnotne - s tymito ludmi sa vidime malokedy (vzdialenost, oni maju svoje vlastne plany) alebo ked je to chalan tak ked chce ist so mnou von tak vzdy je to o tom, ze chce nieco viac ci uz vztah alebo sex, alebo kompenzacia nudy nesebedostatocnosti. to je jedno.
proste som osamela a neviem co mam robit ako si rozvrhnut den aby som to nepocitovala. vsimla som si ze to vsetko nahradzam jedenim sladkych veci (vacsie mnozstvo), ale ranajky a obed si dam. niekedy mam aj dobru naladu, ale to je ozaj tazke sa dostat do takeho stavu ked som fakt sama a jeden den sa mi zlieva do druheho uz ani neviem ci je vikend ci pracovny den. som teraz doma, chodim na VS, ale skoncil semester tak dopisujem zav. pracu a prichadzaju statnice. akosi mi nic nedava zmysel na co zijem, fakt uz ma prestava bavit aj to posledne, ale je jasne ze zivot by som si nevzala, pride mi to ako hlupost, hoci velakrat rozmyslam nad tym ake by to bolo fajn radsej nezit. som normalna baba, neurobila by som nikomu nic zle ani nikoho nepodrazila.. ale proste to sa neda takto prazdne zit. mam pocit ze sa prevalujem v blate.. potrebujem priatela/lku :( :(

kejra

Inak ja mám v poslednej dobe pocit, že veľa ľudí sa citi osamelych a že ich priatelia sa im bud vzdialili alebo maju ine plany, sú falošní a podobne. Tiež sa začínam citit akosi sama a to ma v minulosti obklopovalo velke mnozstvo ludi, ktori mi boli velmi blizki. Neviem či to sposobuje ta dospelosť a všetko s tym spojene, že každý si už hľadí svoje, má nejaký en vztah a priatelov odsuva na vedlajšiu kolaj, ale neviem sa s tymto vysporiadat :(

mimuskaaaa

Ahoj ussko
Asi je viacej ludi ktori sa citia byt sami a bez priatelo . Povedala by som ze omnoho viacej ako si myslime.tiez mam kolegine, nejake kamosky co sa tvaria ako kamosky ale priatelku mam jednu. Taku ozajstnu. Sme vsak pracovne dost vytazene a tak sa nevidime vela. Kazda mame rodinku pracu povinnosti... a ked clovek potom zostane sam zbada ze nema s kym ist na prechadzku, nema komu zavolat a pokecat si. Je to smutne, casto to pocitujem aj ja. A tak si idem sama zabehat, prejst sa a niekedy to ticho fajn padne a ukludnuje.
Tiez odporucam venovat sa kolek.sportom zumba aerobik alebo ine kde najskor spoznas novych ludi

_meno

Mile Ussko

"Duchovno" (meditacia je vypnutie mozgu, jej cielom je tretie oko-budhove oko, oko Ra, cervena bodka medzi ocami, oko na bankovke, oko na vrchole pyramidy...) je strana zla. Kludne ti mozem poslat video cloveka co komunikoval s demonmi skrze toto tretie oko-po skusenostiach s nasim panom Bohom sa vsak modlil aby mu ho pan pomohol zavriet.

Sposob akym mozes ziadat nasho pana Boha, aby ti pomohol-je jedine a jedine modlitba. Je to prejav ucty, pokory.

Nas pan Boh pomaha vsetkym, ktory ho o to poprosia. Ak si sa doteraz nemodlila-tak si predsa o ziadnu pomoc neziadala.

Ak mozem-nas pan nepomaha tim, co len o pomoc ziadaju-ale hlavne tym co ho pocuvaju a pomoc poskytuju druhym ludom (napr. pan Boh vobec nie je na mojej strane (aabsolutne nie)-to ja poslucham jeho).

Modlitba sa teoreticky da rozdelit na 4 casti (po poradi) - odprosovacia, dakovna, prosebna, oslavna. Najskor musis srdcom a mozgom ti byt luto za zle veci co si vykonala, potom dakujes za to co mas, potom prosis o nieco osozne ludstvu, potom slavis nasho pana Boha a jeho syna pana Jezisa Krista.

Ak mozem ti poradit, skus sa od teraz kazdy den pomodlit. (Modli sa na kolenach, ruky spate spolu, oci zatvorene, mozgom (rozmyslanim) sa komunikuje s nasim panom Bohom). Odozva tvojich myslienok je cely svet. Nie je to "nahoda" co sa ti zo zaciatku moze zdat ako svet reaguje na tvoje myslienky. Pretoze cely svet vratane vsetkych reakcii ludi okolo teba je nas pan Boh :-)

Prosiiiim ta aj ja Ussko veeelmi veeeelmi pekne, pomodli sa (ako som ti pisal v sprave predtym, ziaden clovek(samozrejme vratane mna) ti nedokaze pomoct. Pomoct si mozes len sama, ked sama pred sebou uznas, ze pomoc potrebujes. A vtedy si ochotna sa aj pokorit, teda aj zacat modlit. :-)

Vela chuti do zivota - nas pan Boh caka. Kedy odpovies je len na tebe :-)

emenem

Ahoj Ussko, bohuzial, tak trochu som sa nasiel v tvojom popise. Ale good for you, nie si v tom sama. Ak by si sa o tom chcela porozpravat mimo forum, vyjadri svoj pripadny suhlas, a ja sem hodim svoj email:)

Ussko

Milý _meno. Viem dobre o com hovoris. Tymito vecami som si davno presla, udalostiam ktore ludia prezili v blizkosti smrti som sa venovala davno. Kedysi som meditovala, venovala sa spiritualnym veciam dost aktivne, literatura atd. Bohuzial, posledny clovek, co mal k tomu blizko sa na mna vykaslal a zije si svoj zivot s priatelkou (ma svoju vlastnu cestu, ktora sa oddelila od mojej). Ale samozrejme ze ho z toho nevinim, ale vzdy ma inspiroval, ked som vzisla z cesty. Snazim sa inspirovat cez internet, ale pre mna internet nie je postacujuci, potrebujem tym zit. proste tolko statickeho vstrebavanie info je privela, kedze este aj studujem. Tu je vsak to dalsie ALE, kedze mam mrte povinnosti a plno stresov, akosi zavoj pred ocami sa stava menej priesvitny.. k tolkym poznaniam som v zivote prisla, k tolkym krasnym veciam.. bohuzial zivot (alebo tak to ma byt?) sa hra so mnou ako s bytostou aby sa ucila a viem ze aj aktualny stav ma byt poucenim, ale je dost mozne ze sa stratim na dlhodobo...myslim ze jeden z velkych problemov predstavuje neschopnost sebaprijatia, neschopnost prijatia danej situacie a zit pritomnostou. moj zivot je v celku fajn ale ta inspiracia chyba.

_meno

Ahoj Ussko

Asi by som zacal tym, ze si na spravnej ceste :-)
Ak mozem odhadnut (zo svojich skusenosti a vedomosti) ani zdrava strava, ani ludia, ani peniazky, ani titul, ani rodina, ani sport...Pozname to z filmu napr. Pirati z karibiku - ziadny vonkajsi vplyv nedokaze priniest radost pre tvoje vnutro-a ked aj ano, akonahle prestane vonkajsi vplyv (hudba, jedlo, party, sport) necitis zmysel a neustale rozmyslas. Co mam robit, preco som tu, atd atd kruhove rozmyslanie. Je to cele zacarovany kruh z ktoreho nie len ty, ale aj mnohi dalsi nevedia cestu von (dalej).
Dolezite vsak je, ze to NIE je tvoj chyba. To absolutne nie. Nikto ti totizto v zivote nepovedal ako zit-na druhej strane keby to tvoji blizki vedeli vec ti to urcite povedia a zili by tak.

Toto je pre tvoj mozog hrozba (chrani to co do neho bolo vlozene a to, ako myslis) - ale sama vidis aky zivot ti tvoj mozog ponuka a aky zijes.
V skratke ta caka cesta do tvojho vnutra, duchovna cesta. Mne to trvalo asi tak 4 mesiace-sice som bol veelmi inteligentny, skor to bola pre mna prekazka. Naprikad ja som len par dni dozadu 'ukoncil' ucenie-co znamena ze som vlastne 'zacal zit'. Paci sa mi oslovenie 'veriaci junior', pretoze napriek XYZ informaciam som vlastne az teraz podla nich zacal zit. V skratke napisem, ze najskor som nasiel anomalie vo fyzickom svete. Potom som sa dostal k duchovnej rovine. Potom som na oboch rovinach zacinal pocitovat akoby krestania povedali 'pana Boha', nejaky vyssiu moc, ktora reaguje na moje ciny, a neskor aj na moje myslienky. Potom nasledovalo modlenie k nasmu panu Bohu. Neskor som sa modlil k mnohym otazkam. Potom som sa zacal modlit, co mam robit v ramci dna. Potom (cca mesiac dozadu) som sa zacal modlit ohladom zivota a zitia samotneho. A pred par dnami som vlastne zacal zit :-) A teraz som tu a dakujem nasmu panu Bohu ze ti mozem pomoct-resp. ja ti pomozem akurat tak, ze ta nasmerujem-skutocna pomoc je od nasho pana Boha. Nie je aaaabsolutne ziadna moja pravda ani moc ani skusenost ani a sme si uuuplne rovni so vsetkymi ludmi - co ti ponukam, o to som sam sa modlil a do zivota mi nas pan poskytol, sirim dalej.

V podstate zivot neveriacich ludi (ja 0-24 rokov) je uplne opacny ako zivot veriacich. Je to jednoducho preto, lebo nam davaju informacie ludia, ktori ich prevzali od ludi predtym, ti od tych predtym atd atd..a nikto sa nad tymi info ani nad svojimi zivotmi nezamyslel a len 'slepi vedu slepych'.

Nakolko som si mnoho veci (knih, clankov, videii, filmov) ukladal v elektronickej podobe, rad ich poskytnem kazdemu. Pre zaciatok si mozte dat do youtube hladat retazec 'near death experience'. Sam som bol prekvapeny ze som tolke roky bludil ako trulko. Pretoze mame oci aby sme videli a usi aby sme poculi.

V praxi : este nikdy nikdy nikdy v zivote som nepocitoval taky zmysel pritomnosti, zmysel zivota, lasku, radost, stastie-a to ani neviem aku pracu budem vykonavat, kde budem byvat, co budem jest-neviem ani co bude za 5 minut.

Ak skutocne chces zacat zit, kludne mi napis(te) na email / RP: ateven@azet.sk . Toto nie je ziadna reklama, nespamujte mi preto prosim.

Ako vravim, je to skor cesta ako ciel (resp. ciel je, aby Vam zacala cesta kt. nema ciel).

P.S. Prosim piste len ti co sa chcu zmenit, nie ti co chcu zmenit ostatnych (napriklad mna :-)

Vela stastia, zdravia, lasky do zivota vsetkym (vratane teba Ussko :-)

joshuan

Ja to mám rovnako, chodím na VŠ, nemám kamarátov a stále sa pýtam aký to má všetko zmysel. Píšem bakalárku a ku škole už začínam mať odpor a ani neviem či budem pokračovať ďalej aby som mal ďalšie písmenko pred menom alebo sa na to vykašľať a ísť robiť. K písaniu tej baklárky som sa dokopával asi tak mesiac, už nech to dokončím a mám pokoj...

Ussko

velastastia: vies co si myslim, ze same seba dost brzdime ze akosi sme zabudli ako vynorit hlavu z vody... no ak chces mozme si trochu viac pisat o nasich dnoch ako prebiehaju.. no napr zajtra by som chcela vstat, dat si zdrave ranajky pozriet jeden serial a pustit sa hned do prace bez zdrziavania, pripadne pred tym zacvicit a ist do mesta na bike nech ten den ma nejaku formu a do vecera pracovat a motno sa podari ist niekam von.. to je ako napr,., no proste niekolko dni si dokazat sama byt sama sebe panom. myslim ze vela zalezi od stravy a rezimu

velastastia

ahoj Ussko...ako keby som ciatala svoj pribeh az na rozdiel ze ja nestudujem VS...som nezamestnana a zivot sa mi velmi zmenil...tiez mam rovnake pocity ako ty...uz som to tu vzdala...pisala som do milion tem...a zistila som ze mi nikto nemoze pomoct...iba ja sama musim najst tu silu postavit sa a ist dalej...vyskriabat sa s obrovskej jamy do ktorej som spadla...pretoze ako aj ty pises zabit sa mi neda...resp.nemozem to urobit rodine a blizkym...to by si nezasluzili

Adria111

začni behať a potom sa ti bude chcieť podnikať rôzne výpravy do prírody a na skupinových akciách sa určite spoznáš s ľuďmi, s ktorými sa budeš cítiť fajn. Príroda a spoločnosť priateľov je balzamom na dušu :)