Partneri
ZDRAVIE.sk Šport7.sk Rodinka.sk Klik-Klinik - online doktori
Internet.sk
Internet.sk ĽudiaĽuďom.sk Fony.sk ephoto.sk Dnes24.sk

Chodi bezo mna von do noci

Príspevok v téme: Chodi bezo mna von do noci
flexiplexi

Asi by som to nemala riesit... Ale stale mi je luto, ked ja som doma, a priatel ide von s partiou, pije tam, potom hovori, ako bolo skvele, atd.. a na druhy den pride ku mne, a spi, alebo je mrzuty lebo je strasne unaveny. :(
Mam pocit, ze sa mi nevenuje, chcela by som s nim travit viac casu.
Je to normalne? Ja chcem, aby sa venoval kamaratom, ale nie na ukor nasho vztahu. Potom som ja ta zla, ze vymyslam. Poradte mi prosim.

flexiplexi

Dakujem Ti, anjelik, Tvoje slova mi dobre padli.
Bola som dnes behat a tancovat, citim sa velmi dobre. Idem si pustit nejaku komediu, a pojdem spat :)

anjelik *

:o))
Samozrejme, že existuje na to recept. Zmeniť *chcieť* na *môcť*. V slove môcť sa skrýva slovo moc. A za tým slovom sa skrýva moc pochopenia. A tú tvoríš jedine ty a tá ti dá tie správne postoje, ktoré ti ukážu, ako to zvládnuť. Len ťa upozorňujem, vyberáš si tú menej schodnú cestu. Tá schodnejšia by bola nájsť si niekoho menej spoločenského a viac doma sediaceho, tebe pri zadku. ;o) Takto sa musíš naučiť byť šťastná rovnako s ním, ako aj bez neho. Mať vlastný svet a rešpektovať plne jeho. Rátať s tým, že svoju pozornosť bude venovať iným a tebe len príležitostne. Musíš ovládnuť svoju žiarlivosť a prestať si v mysli vytvárať scénare, sediac doma v kúte, že ako úžasne sa práve teraz on niekde baví. Že ho jeho kamaráti z mokrej štvrte budú vždy názorovo ovplyvňovať viac ako ty. Nečakaj, že to raz zmení dieťa. Aby si mohla povedať, že máš ľudí rada, musíš im rozumieť. Inak pre teba nebudú prijateľní a tým pádom ani priateľskí. Ale či dokážeš niečo podnetné nájsť na chlapských historkách o tom, kto sa kedy ako zoťal, a ako grcal a ako koho prefikol..respektíve, by prefikol..nuž, to je zase len a len na tebe. ;o) Poradiť ti je to najmenej..ale zvládnuť to musíš sama. Ale rozhodne ti neodporúčam, aby si sa pre to trápila..to si nezaslúžiš. O tom by život byť nemal. Si inteligentné dievča, dokonči si školu a to neznamená..musím byť vo vzťahu a vydať sa. Mať deti a zvyšok života riešiť nejakého nepodareného muža, ktorý sa fláka kade tade, zatiaľ čo ty doma sedíš a nariekaš pri nejakej tej telenovele. Lebo aj k tomu to celé môže smerovať. :o)

flexiplexi

Ja mu chcem dopriať, chcem ho mať rada takého, aký je, chcem mať rada aj jeho kamarátov. Nechcem sa trápiť a nespať kvôli nemu. Neexistuje na to nejaký recept?

anjelik *

Flexi, tvoj priateľ potrebuje pre svoj život byť v čo najväčšom kolektíve, pretože čím viac ľudí, tým viac podnetov. Či už z toho, čo sa aktuálne deje, alebo z predtým zažitých spoločných spomienok. Nie je to nič neobvyklé, skôr typické. Oproti tomu stojíš ty a to, čo ponúkaš ty ako program. Čo je samozrejme niečo príjemné, ale očividne pre neho nepostačujúce, keď mu to zase až tak nevyhovuje a nejak sa netrhá tráviť s tebou každú voľnú minútu. :o)
Je len na tebe, či chceš v takomto vzťahu byť, ale potom musíš rátať s tým, že sa to nezmení, a uchyľovať sa k vydieraniu a sťažnostiam by som ti neradila, budeš ho milovať takého, aký je a nie svoju predstavu o ňom, aký by mal byť. Alebo sa porozhliadaš po niekom inom, viac sa približujúcom tvojim predstavám. :o)

Maoam

flexiplexi - je to tvrde, to je pravda, ale otvor si prosimta oci a poloz si par dolezitych otazok, sama sebe

nemyslis, ze mas na viac ako na toto tu?

Maoam

no neviem, casto z neho asi nic nema, akurat smie znasat jeho mrzutu naladu a unavenost a pozerat sa na to, ako chrape