Soc. fóbia + zahraničie

Príspevok v téme: Soc. fóbia + zahraničie
akoĎalej

Dobrý deň, chcel by som vycestovať do zahraničia, nakoľko s rodičmi absolútne nevychádzam, je doma dusno, problém je však v tom, že trpím soc. fóbiou. Do teraz som to neriešil , nakoľko som bol doma a asi som si myslel, že to prejde, len tak. No smola, neprešlo. A teraz neviem psychológ vraj nepredpisuje lieky. Nikdy som nenavštevoval psychológa/psychiatra, tak neviem ako to je. No a chcel by som sa spýtať, chcem vycestovať čo najskôr, dá sa objednať k psychiatrovi, ktorý by mi predpísal lieky ? Nie, že by som ich tak strašne chcel, do svojich 20 som nebral absolútne žiadne lieky, ale proste myslím si , že bez nich to nepôjde. Nedokážem to prekonať napr. v autobuse, sa mi nedá dýchať, potím sa, a pod.

alex742

Tak ku psychiatrovi sa dá objednať, ale kedy ťa zobere je na jeho vyťaženosti. Okrem toho si myslím, že tak rýchlo to nepôjde... pretože lieky ti nemusia sadnúť, okrem toho napr. AD sa musia brať aspon mesiac. Keď nezaberú dajú sa iné... málo sa stáva že lieky sadnú hneď. Lieky na okamžité ukludnenie ako napr. rôzne anxiolitiká ti normálny doktor podľa mojej skúsenosti nedá len tak. Vždy sa začína so slabšími. Okrem toho ťažko povedať koľko liekov by si potrebovala a žiadny doktor ti nepredpíše pakle liekov len tak. A psycholog lieky nepredpisuje, to máš pravdu, liečba u neho je zdlhavejšia.