Pribratie zo dňa na deň

odpovedam

ved nikto ti nic nemoze zakazat. ak ti to vyhovuje, pokojne jedz po svojom ;-)
nikto nema totozne navyky. ja osobne som za to najmensie dvihanie inzulinu. a ked uz, tak na co najkratsi cas - teda monosacharidy. aj tak, drzim palce, nech najdes svoj sposob :-)

meme123

poobede sacharidy nie? inde pisu poobede ovocie nie atd atd... pri dietach chapem ale ja co jedavam chlieb este aj o takejto hodine teraz, mi to pride uz hore nohami, dakujem aj tak za vsetky reagovačky :) pa

odpovedam

meme, ja vidim, ze si porovnavala klobasu s cestovinami. dala som iny priklad. Cestoviny su z muky (obilnin), takze nemaju dovod byt zdravymi. Klobasy, ak su prave domace, su ok. Priemyselne spracovane maju opat vela muky a vody, masa je tam malo.

Ty si samozrejme prisposob jedalnicek svojim potrebam. nie kazdemu vsetko chuti a nie kazdy moze jest vsetko. Ja muku a cukor nejem vobec, mojimi sacharidmi je len nizkosacharidove ovocie, troska zemiakov a kopka ryze. Inak jem vela bielkovin, vlakniny a dobrych tukov.

Su zase ludia, co nemusia maso, dalsi neznasa mliecne. Je to proste na tebe, ja som ti dala len vseobecne tipy. Ak nechces priberat, tak tam nastupuje matematika. To znamena, ze vydaj energie sa musi rovnat jeho prijmu. Su tabulky, kde si vies priblizne vyratat dennu potrebu, je to vsak stale len orientacne, pretoze napr. ja osobne neviem, ako sa vyratava vydana energia. Tam uz treba totiz uvazovat nad podielom telesneho tuku k svalovej hmote. Pretoze svaly spaluju viac energie. atd.

No nechcem ta tu tymto zatazovat. Ale cerealie a cukor nejedz. Ak mas rada mliecne, tak skus radsej tvaroh, zakysanku alebo biely jogurt si dochutit. ja mam na to proteinovy prasok, je bez cukru, s nahradnymi sladidlami, pripadne dochucujem skoricou ci bezkalorickymi dochucovadlami. Ale vseobecne necitim potrebu mat sladke. Mliecne vsak kupujem plnotucne, tuk zasyti na dlhsi cas a nedviha inzulin. pecivo nejem, skor si davam omelety s rajcinou, sezamom a oreganom a podobne.

Tak nieco z toho vyskusaj. Poobede uz sacharidy nejedz, pripadne tak do 14 hod. Ak sportujes, tak 30 min pred treningom a okamzite po nom si mozes dat napr. ovocie.

Maoam

meme, v klobase (z obchodu) mas zasa tiez kopu soli, je to udene atd.

ale drz sa toho, co ti pise odpovedam, vyzna sa fakt super

meme123

tak už po tomto čo píšeš mám už absolutný zmätok... chleba jem napr dosť... nepriberam. ja len potrebujem vedieť ako nepribrať. porovnávala som klobásu so sladkosťami, nie slaninu s cestovinami, prečítaj si to znova

odpovedam

je rozsirenym mytom, ze treba jest nizkotucne veci. Ale je to hlupost. jasne, existuje aj zly tuk - to je ten sprazeny, ked nieco vypekas. Tomu sa vyhni, pripadne si kupuj kvalitne oleje, ktore sa neprepaluju a maju stalu strukturu (hroznovy, lanovy, kokosovy). Sacharidy ti drazdia pankreas a sposobuju dvihanie inzulinu v krvi. A to nie je dobre, inzulin je nieco ako "nudzovy" hormon. Celkovo slovaci jedia strasne vela sacharidov.

A ano, je zdravsie dat si kus slaniny nez cestoviny. Bohuzial, vo vyzive koluje vela mytov. Mne sa jezia chlpy, ked dakde citam, ze celozrnne pecivo je zdrave... idealne je obilniny jest velmi minimalne. Netvrdim, ze uplne vylucit, ale naozaj minimalne. ja si 2x do mesiaca dam ovsenu kasu.

Mozno, ak vies anglicky, ti pomoze tento clanok, resp. cely web. Su to overene, autorizovane clanky, mozes sa do velkej miery na ne spolahnut.

www.precisionnutrition.com

www.precisionnutrition.com