Od kedy mozem brat proteiny?

minimoj

tak to viem ze treba aj sacharidy a tuky...cize ked si to tak zoberiem tak aj tie 2 odmerky stacia...+ nejake vitaminy ku tomu mozem kombinovat ? nejake additiva s mineralmi.to beriem aj teraz.
a musi sa to brat 30min pred ranajkami?
alebo pred nejakym jedlom

odpovedam

ked chces nabrat svaly, tak proteiny ti nestacia. musis mat v strave dostatok sacharidov aj tukov. sval rastie vtedy, ked oddychuje - ked spis. nijako to neurychlis tym, ze budes jest viac proteinu a este aj v den, ked necvicis. v den, ked necvicis, ti staci 60g bielkovin. to by si zo stravy mal bez problemov vykryt. nastuduj si o tom nieco, neda sa to ledabolo.

minimoj

tak to je tych 40g proteinu potom
ale tak mozem aj kazdy den nie?
alebo ci by sa nedalo 3 odmerky ked mam trening a ked nie tak 2...
alebo nejak takto

odpovedam

ale nie, ved ty prijimas proteiny v strave, toto je len doplnok stravy. Davaj si max. dve odmerky denne. Povedzme polhodku pred ranajkami a potom po treningu. Zvysok mas v jedle - maso, ryby, vajicka, tvaroh, syr, atd. Musis do denneho prijmu bielkovi (proteinov) ratat vsetko, co za den prijmes. ja si davam 2 odmerky denne, zatial to mam 5. mesiac. zavisi aj od toho, ako casto cvicis. v den, ked necvicis, to pit nemusis.

minimoj

ale je aj dost drahy :D 94,50 ... 4kg
a ako dlho ti vydrzi?
to by som denne si mal davat asi 3x 50g toho proteinu ked dobre ratam...

odpovedam

tak odkaz odstraneny, je tu zakaz robit reklamu, hoci to nie je mojim cielom. skus stranku protein. sk
najdi si vo vyhladavani 100 % WHEY ISOLATE 4,0 Kg - Scitec Nutrition